Fenomen vrste pred 1. v mesecu

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

280620131518.jpg

(jutranji prizor danes)

Vem, da pred vsakim 1. nakažejo penzije, vendar pa dajete mi povedat, zakaj folk stoji zjutraj v vrsti preden odprejo banko.

Poleg pa prazen bankomat?
Zakaj je treba celo penzijo takoj dvignit?
Folk nima obične kartice, da sproti dviga ali plačuje?

Al v čem je fora, to bo alter znal takoj rešit...
sprasujem se.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Pokojnine so male in jih večinoma zmanjka do konca meseca.Obenem pa večina teh starcev ne zaupa v tehniko... Zato pa je gužva.

Danes sem bil na pošti ob 14.00, ko se odpre po odmoru.Pred vrati čakalo caa 10 folka, samo ena mlada
smile-1.gif
Jaz sem mel nekaj za vprašat glede vise, tak da nisem nič čakal, ostali pa direkt na blagajno listeke pisat hehe
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
To se seli iz Rusije. Tam čakajo. Čakajo. Saj ne vedo, na kaj čakajo, ampak čakajo.
Slovenija, kaj naj rečem. Če ob polnoči čakajo na iZadeve, zakaj ne bi zjutraj za denar? Sej majo čas ... no, upokojenci ga sicer nimajo









saj čakajo v vrsti za denar
evil.gif
 

Biciklari

Pripravnik
13. sep 2012
558
0
16
To so penziči res fuknjeni! Dvignejo vso penzijo takoj ko gor prleti, zafilajo vse pošte in trgovine, da že kar smrdi po tasivem, me prav mine sploh tak dan kam iti! Bolniki!
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
863
113
Sej podobno penziči čakajo praktično vsak dan pred štacunami (najbolj pa seveda takrat, ko je penzija in kakšna šparova akcija).
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Penzionisti še najbolj vedo kako je glede denarja kadar so komunisti na oblasti... iimajo raje denar v štumfu kot pa da bi ga zaupali politiki - zlate izkušnje iz časov Juge.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni so te vrste tudi fenomen, zraven pa bi lahko na kateremkoli bankomatu dvignili vsaj 120€, sploh ne vem zakaj bi dvignili več (v trgovini itak lahko s kartico plačajo).

Jaz imam na mizi prav napisane datume: ''12, 14, 15, 18, zadnji'', da takrat ne grem na pošto ali banko, če je le možno (datumi otroških dodatkov, socialnih, pokojnin in plačila položnic).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede na penzije gredo 2 do 3x na bankomat pa majo celo
smile-1.gif


Pa mamo penzionere doma pa noben teh norij ne počenja in čaka...
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Penzjonisti se zbirajo pred odprtjem banke vsak mesec zato, da ugotovijo koliko jih je še živih in koliko jih je preteklem mesecu odšlo v večnost.
 

turbox

Pripravnik
29. dec 2011
529
0
16
Jaz vidim tudi pred podražitvijo pogonskih goriv vrste na bencinskih črpalkah, kot v starih svinčenih časih, pa čakajo vozniki 30 minut,da privarčujejo 1€ in ga potem zapravi še isti trenutek za dražje izdelke kot v trgovini na tej isti bencinski črpalki.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pač prvo sem pritisnil, zadnjič sem še hujši prizor videl pred hranilnico LON
smile-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.054
5.747
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Biciklari pravi:
To so penziči res fuknjeni! Dvignejo vso penzijo takoj ko gor prleti, zafilajo vse pošte in trgovine, da že kar smrdi po tasivem, me prav mine sploh tak dan kam iti! Bolniki!

Bansh ne seri, večina upokojencev ima 400 evrov penzije, imamo pa tudi razne nezaslužne politike in komunanajzare katerinam kradejo.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Jap, isto danes v LJ, na pošti gužva kot da talajo kaj zastonj.. Sem bil še v BTCju v Šparu pa pred SKB banko 20m kolona.. Se nisem mogel načudit.. Folk je res ubrisan, ja.. Sicer pa sto ljudi sto čudi, dokler mene ne motijo kar naj čakajo..
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
868
328
63
druženje,čvekanje + strah pred bankomati oz. neznanje oz nezmožnost njih uporabe...

banka, katera odpre ob 8:30 ma že grupo penzionstov pred vrati ob 7h
smile-1.gif
. Tak, da malo updatajo čveke v okolici.

Vsak mesec ista zgodba. Že leta.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.497
5.488
113
Vmes so nekatere banke spremenile odpiralni čas, vendar so se navadili na starega in pač takrat hodijo. Vsekakor je to priložnost za klepet, v nekaterih lokalih v bližini bank take dni potekajo burne debate skupin upokojencev na različne teme. Čeprav imajo banke bolj malo od njih (ker ves denar takoj dvignejo), pa za razliko od tistih, ki uporabljamo spletne banke, z osebnim obiskom dobijo tudi vsa darila (svinčnike, koledarje in podobno).

Podobno je v zdravstvenih domovih, ko vsi pridejo že zjutraj, čeprav so naročeni ob različnih urah. Pogosto zato, ker jih kdo od sorodnikov zapelje pred odhodom v službo.
 

stricodstrica

Fizikalc
17. dec 2011
140
43
28
Citat:
Uporabnik Biciklari pravi:
To so penziči res fuknjeni! Dvignejo vso penzijo takoj ko gor prleti, zafilajo vse pošte in trgovine, da že kar smrdi po tasivem, me prav mine sploh tak dan kam iti! Bolniki!
Dvigujemo kar nam pripada in je naše.
Na bankomat ne bom hodil.
Prijazna gospa na okencu mi odšteje mojih 1355€ in za tekoči mesec banke ne zafilam več.
Ko boš sam delal do petinpetdesetega leta in te bodo mladi lenuhi obkladali z bolnikom si boš pa lahko izkusil na lastni koži
Raje si poišči delo da boš v naših letih tudi ti lahko čakal pred banko.
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Citat:
Uporabnik stricodstrica pravi:
Citat:
Uporabnik Biciklari pravi:
To so penziči res fuknjeni! Dvignejo vso penzijo takoj ko gor prleti, zafilajo vse pošte in trgovine, da že kar smrdi po tasivem, me prav mine sploh tak dan kam iti! Bolniki!
Dvigujemo kar nam pripada in je naše.
Na bankomat ne bom hodil.
Prijazna gospa na okencu mi odšteje mojih 1355€ in za tekoči mesec banke ne zafilam več.
Ko boš sam delal do petinpetdesetega leta in te bodo mladi lenuhi obkladali z bolnikom si boš pa lahko izkusil na lastni koži
Raje si poišči delo da boš v naših letih tudi ti lahko čakal pred banko.
467716-post_slo.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Nekateri ste tole potuhtal precej pozno. To je že znana tradicija, tako je bilo že ene 10 let ali pa več nazaj. Banka se odpre ob 8:00, penzionisti že ob 7:00 pred banko. Je pa po mojem takih penzionistov čedalje manj, jih je čedalje vel, ki znajo uporabit spletno banko in ostale novosti.

Edit: Mene ne motijo, so mi pa smešni.
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme