Far Garden (Sharm el Sheikh), 09-16. oktober 2010

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Tako kot zadnjih 6 let, sva tudi letos en jesenski teden preživela v Egiptu, tokrat v hotelu Sharm Plaza, na področju Far Garden, čisto blizu Naama Baya. Kot vedno, sem se tudi tokrat 6 dni prosto potapljal (maska, dihalka in plavutke, brez uteži) in snorklal ter na "globinah" do 12 metrov snemal fotke in filmčke s kompaktnim fotoaparatom brez ohišja in brez dodatne osvetlitve (tokrat Panasonic DMC-FT2).

Po zapisih mojega Suunto D4 potapljašlega računalnika sem v vodi vsak dan prebil okrog 4 ure. Opravil sem preko 300 potopov na globinah od 0,5 do 12 metrov, povprečna dolžina potopa je bila 41 sekund, povprečna globina pa 4 metre.

Posnel sem ogromno materiala, saj so bile vremenske razmere zelo ugodne (nič valov in vetra), dovolj svetlobe, pa tudi morje je imelo 28 stopinj in na 12ih metrih še vedno 26.

Dopust sva tokrat začela z vožnjo do Graškega letališča



in od tam z Nikijem



poletela proti Sharm el Sheikhu, kamor sva prispela v trdi temi





Nastanili so nas v hotel Sharm Plaza,







ki ima čudovit koralni greben, le nekaj metrov od obale





Ob tem grebenu so nastale vse FILMČKI .

Nekaj izbranih fotk


















12 metrov globoko




































9,4 metrov globoko




Pa še nekaj izbranih filmčkov:

nemo (038.mts)

kako sem snemal nemote (posnela Tanja s Pentaxom WS80)

modra balestra 1 (032.mts)

kako sem snemal modro balestro 1

modra balestra 2 (058.mts)

kako sem snemal modro balestro 2

murena 1 (022.mts)

skat (073.mts)

(070.mts)

pod pomolom (062.mts)

velika balestra (059.mts)

murena 2 (057.mts)

hrustljave korale (055.mts)

koralni greben 1 (054.mts)

koralni greben 2 (056.mts)

Scribbled Filefish (048.mts

Tanja (027.mts)

Teden je minil kot bi mignil in že se je bilo treba vrniti. Letališko poslopje v Sharmu



spet Niki (BTW, najboljša letalska družba)



še pilota



vzlet



in, KONEC, za letos. Naslednje leto jeseni pa v Marso Alam!
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
Krasno! In spet me vleče nazaj v Egipt
smile-1.gif

Se pa res vidi razlika v slikah, posnetih s tvojim ali Tanjinim fotkičem, Panasonic zmaga na celi črti. Jaz sem lani fotkala s Panasnicom DMC-TZ1, letos pa s Canonom SX20 - razočarana na celi črti
frown-1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Najbolj sem navdušen, ko na nek način spoznam človeka ( kljub temu da je tole VL - ampak tvoji posti vsekakor izžarevajo to kar omenjam) ki v svojem delu ali hobiju neizmerno uživa. Primus, ti to vsekakor, vidi se po slikah, filmčkih in pisanju...

Navdušuj me / nas še naprej...
zmaga.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Ira pravi:
Krasno! In spet me vleče nazaj v Egipt
smile-1.gif

Se pa res vidi razlika v slikah, posnetih s tvojim ali Tanjinim fotkičem, Panasonic zmaga na celi črti. Jaz sem lani fotkala s Panasnicom DMC-TZ1, letos pa s Canonom SX20 - razočarana na celi črti
frown-1.gif

Ampak kakšne fotke nam boš pa vseeno pokazala?
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
Nak, ne bom
smile-1.gif
Bi se morala posteno igrati s PS (ki ga btw ne obvladam), da bi dobila kolikor toliko dober rezultat. Imas pa ti zato toliko lepse, da jih vsake toliko rada malo pogledam in obujam spomine!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Da si v množici fotografij in filmčkov olajšam pregled, si zadnje čase iz posnetega materiala naredim filmčke:

1. Tale povzema dogajanje (predvsem podvodno) na dopustu (posneto s Panasonicom FT2)

2. Ker si nekateri ne predstavljajo kaj pomeni prosto potapljanje (apnea) in ne vedo kako izgleda fotografiranje brez potapljaške opreme (uporabljam le masko in plavuti) in z malim kompaktom v roki, sem naredil en filmček, ki to lepo demonstrira - s Tanjo sva nekajkrat vsak s svojim fotoaparatom istočasno snemala in tako je nastal filmček, v katerem sta dogajanji v glavnem in v malem oknu časovno sinhronizirani. (posneto s Panasonicom FT2 in Pentaxom WS80)

3. Tanja ima sicer enega najcenejših in najslabših podvodnih kompaktov, pa kljub temu ni zanemarljivo kar je z njim posnela (poleg tistega, kar se vidi že v prejšnjem filmčku). TAKOLE pa izgleda Tanja med prostim potapljanjem. (posneto s Pentaxom WS80)
 
Nazadnje urejeno:

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Greben pred hotelom je res lep...

Kakšen se ti je pa zdel sam hotel? Se še vedno tako dolgo čaka na mize v restavracijah?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Si pa točno v center zadel
smile-1.gif
Hotel je res lep, lepo urejen, čistilno osebje super, ampak na recepciji in v jedilnicah pa dizaster, poden od podna! Sem bil v Egiptu v osmih različnih hotelih od 2+ do 5 zvezdic, ampak takega podna od osebja na recepciji in čakanja na mize pa še nikjer; tudi ko je miza že "prazna" traja veliko preveč časa, da jo pripravijo za nove goste in celo vrčkov za čaj je ves čas primanjkovalo. Vendar pa vse to odtehta dejstvo, da v hotelu ni RUSOV in da je koralni greben blizu, velik (severno in južno od hotela po par kilometrov), še kar dobro ohranjen (ni rusov!), da je morje kristalno čisto, dovolj globoko (pod grebenom od 8 do 25 metrov), nikoli razburkano in da je svetloba za fotografiranje primerna od jutra do popoldneva.
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Jaz sem skoraj znorel! Ko si pa že dobil mizo npr. na plaži si moral pa kelnerju naročiti hrano, ki ti jo je nosil 1 uro... Pa sem jih lepo mazal z napitninami...

Koralni greben je pa res lep. Bilo je nenormalno veliko napoleon fish-ov in moren ...
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
To da ni rusov ne drži:) Spomladi, ko sem bil tam jih je bilo kot dreka... In to tistih, tipičnih tapravih. Restavracije pa, kot si rekel, katastrofa. Edina užitna reč se mi je zdela una restavracija na sredini hotela, kjer pečejo kruh zunaj... Ampak to je za 1x do 2x, ker je vsak dan isto...
Za povrh vsega smo bili še vsi bolni:) Tamala je fasala eno alergijo in je bila kot rdeča mušnica, sem jo še po dohtarjih vlačil.....
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Res je kar praviš glede hrane in števila zvezdic tega hotela, hrana je brez veze, zvezdice so pa relativna stvar. Sem bil tudi v hotelu Radisson Sas, ki ima prav tako 5*, pa je bilo še slabše kot v tem hotelu, je bila pa hrana zelo lepo aranžirana. Najboljše sem jedel, v enem 3* hotelu na Ras Um El Sidu, kjer so bile vsak dan na izbiro le tri različne jedi, a vse zelo okusne. Rusov pa v tem terminu res ni bilo in to je bil zame blagoslov, sem hotelu odpustil vse, razen neprijaznih receptorjev. Tako gnilih, zanikrnih, nesposobnih, ignorantskih, ... pa nisem srečal še nikoli, ne v Egiptu in ne kjerkoli po svetu, pa sem ga videl zelo veliko.

Ampak je pa dejstvo da vse to v Egiptu pričakujem, me ne preseneti in se niti kaj dosti ne razburjam glede tega. Meni je predvsem važno, da so korale takoj ko stopim v morje in da je tako vse do 25 metrov globine. In da je cel dan dobra svetloba za fotkanje in kristalno čista voda. Vse to pa je bilo ob tem hotelu izpolnjeno in boljše pogoje za podvodno fotografijo v apnei sem imel le še na plaži El Fanar na Ras Um El Sidu pred par leti.

Glede alergij, sonce je tam močno in kar precej pripomore k alergijam, glavobolom, ... Zato se zadnja leta nisem sončil niti pol ure in niti v vodo ne grem, če nimam na sebi zaščite: UW majica s kratkimi ali celo dolgimi rokavi ter "surferske" hlače do kolen. Seveda se pa zato domov vrnem skoraj bel (razen obraza).
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Mimgrede, zanimive izkušnje... Jaz sem bila v Hurghadi V Steigenberger al dau hotelu 5*, vsak dan druga kuhinja, vse super, brez pripomb, še osebje so poslali tudi ob 2. ponoč ko sem jih neki rabila:)))zarad sefa heheh.
Interesting no, sem misla da je povsod tok dobr:)))
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Baje je bil napad morskega psa tri hotele stran od sharm plaze pred hotelom Hyatt Regency...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Res je! In pred tem hotelom sem bil vsak dan po nekaj ur, saj je bilo tam pod vodo zelo lepo. Fotke s tega dela koralnega grebena:







Žal je pa pes prišel tja kak mesec potem, ko mene ni bilo več tam, da bi ga lahko pofotkal
smile-1.gif