Nabq (Sharm el Sheikh, Egipt), 03-10. oktober 2009

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Tradicionalni vsakoletni dopust v Egiptu sva letos preživela blizu Šarma, v predelu Nabq in kot vedno sem se tudi tokrat po 4 do 5 ur nas dan prosto potapljal in snorklal ter na "globinah" do 8 metrov snemal fotke in filmčke s kompaktnim fotoaparatom brez ohišja (tokrat Panasonic DMC-FT1):



















več fotk: FOTKE
filmčki: FILMČKI
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Lion fish, po naše menda Plamenka. Precej trupena (v vsaki bodici je strup), a na srečo poplnoma nenapadalna. Če pa se jo po nesreči dotakneš, si pa v precejšnjih težavah.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.759
2.044
113
za šankom
hvala
zmaga.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Primož, če lahko tukaj vprašam, kje si kupil "Ikelite silicone lube 0184.1 FT1:" kot ga omenjaš na dpreview?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ko sem za potapljaški računalnik Suunto D4 iz ZDA dobil set za zamenjavo baterije, je bila poleg baterije in tesnila, priložena tudi tubica tega tesnilnega sredstva, vendar pa ga lahko kupiš tudi samostojno (ponavadi po 4 tubice skupaj) na eBay in Amazonu. Cena brez poštnine je kake 4 EUR (za 4 tubice).
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
TUKAJ se vse lepo vidi!

Sicer je pa Nabq dolg kar nekaj kilometrov in ves ima koralni greben, južni del le nekaj metrov od obale, severni pa skoraj 200 metrov stran. Vsi hoteli imajo narejene pomole, po katerih se sprehodiš do globoke vode in nato po stopnicah ali lestvi vanjo.
Je pa nekaj hotelov v tem predelu, ki pa niso ob morju, ampak na drugi strani ceste in dostop do morja rešujejo na različne načine.
Jaz v Egiptu vedno izberem hotel, ki je ob koralnem grebenu, vendar pa se grem včasih potapljat ali prosto potapljat tudi na kak drug predel.
Hotel Hauza ni najboljši in najlepši, je pa definitivno hotel z dušo in lepim ter lepo dostopnim in prelepim koralnim grebenom.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem naredil še eno reportažo iz tradicionalnega jesenska enotedenskega dopusta v Sharm el Sheikhu: pot tja, hotel in predvsem podvodni svet domačega (okoli hotela) koralnega grebena.

Vse je posneto s žepnima fotoaparatoma Panasonic FT1 in Pentax WS80, brez dodatnega podvodnega ohišja in brez dodatne razsvetljave, med prostim potapljanjem (freediving).

Prvi del:

Drugi del:
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem (i)zbral še nekaj podvodnih portretov (večina fotk je iz Egipta in Maldivov) in jih "zapakiral" v filmček:


Vse fotke so bile narejene pri prostem potapljanju, brez dodatnih uteži, z žepnimi kompaktnimi fotoaparati Pentax Wx in Panasonic FTx, brez ohišja ter brez dodatne osvetlitve (celo brez fleša).