Excel - Menu struktura

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Zdravo,

že več kot eno uro Googlam, vendar ne najdem..

Potreboval bi takole tabelo oz neko menu strukturo, ki je na sliki - Torej, da se naredi glavne kategorije, podkategorije in nato seznam.

Iskal sem za rešitve v Excelu, opcija bi bil tudi kakšen online program (če obstaja).

Nekako na to foro, kot je Win raziskovalec (če to še obstaja), samo da lahko sam dodajam in vpisujem besede v polja.

Nekako tako, kot se v spletni trgovini ureja menu, kdor to pač pozna.

Kje bi našel ta program oz. kako to narediti v Excelu?

Zelo bom hvaležen tistemu, ki mi zna odgovoriti :)


tabela.png
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
To sem sicer že našel, ampak mi enostavno ni lepo pregledno.. Je morda še kakšna druga rešitev?

Namesto +/- na levi strani bi si želel tele puščice dol.. Morda veš, kako to nastavit?

Screenshot 2022-10-21 at 19.03.48.png
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Dolgo je že od tega, ampak še vedno ni to to, kar iščem...

Group v Excelu namreč deluje le na prvi stolpec, če ga integriram npr v kolono B, je tabela uničena. Nasploh je grupiranje nepregledno.

Filter pa je tudi smotan. Bil bi super, če bi lahko samo kliknil na puščico in se vse spusti dol ali gor. Tu pa je potrebno vsako vrstico posebej odkljukati (ali sicer vse skupaj), vendar pa to vzame preveč časa. Se da morda kje to nastaviti?

Še enkrat bom poizkusil srečo, če kdo slučajno pozna tako zelo nezapleten program, kjer bi lahko vpisoval podatke tako, kot je prikazano v prvem postu (fora raziskovalca na Win računalnikih (če je še tako?).
Če takega programa ni oz ne obstaja oz. ga ne poznamo, bi mi način iz druge slike tudi prav prišel, vendar da se podatki prikažejo/skrijejo s pritiskom na puščico, ne pa da se ob pritistu pokaže okvirček s filtri.

Srčno upam, da nisem tečen, ampak res rabim :)

Prijeten dan želim vsem!
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Jaz bi recimo naredil takole
če predpostavljam, da imaš zgoraj drevo s tremi stopnjami

v stolpec A vpišeš naziv 1. stopnje
v B 2. stopnjo
v C 3. in tako dalje
Potem pa vklopiš filter in si vklapljaš stopnje po želji, pa si

lahko bi sicer uporabil samo stoplec A za vse stopnje:
1. vnos: stopnja1
2. vnos: stopnja1 - podstopnja1
3. vnos: stopnja1 - podstopnja2
4. vnost: stopnja2 ...

Pač, kaj ti bolj odgovarja, meni je boljša 1. verzija
Primer:
1683636073061.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Uporabi Vrtilno tabelo, podatki so v eni tabeli (leva slikca), potem jih pa gledaš v vrtilni tabeli... (desna slikca).
1683666634778.png
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Točno, na pivot table sem čisto pozabil! Bom poskusil.

Hvala obema za pomoč! :)