EVJ KABELSKI TV

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
80
40
18
Da se po 11 straneh ugibanja oglasim .
Danes sem bil pri njemu in preveril signale , ki prihajajo do TV .
Ugotovljeno je bilo , da s signalom ni nobenega problema ,
tule je ena slika instrumenta narejena med poizkušanjem z višanjem in nižanjem signalov :

Merilni instrument stiska te parametre in izgleda takole ( ta slika je iz druge lokacije , podatki pa so podobni )

Zaradi takih stvari obstajajo standardi po katerih mora delovati naprava oziroma , katere
parametre mora dosegati .
Meritve so narejene po standardu ETR 290 :
http://www.prof-tuners.com/download/standard/Etr290_e1.pdf

LP Miro
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Hvala za sodelovanje ! Nam lahko pojasnis par stvari:

1: Kaksen je tipicen bit error rate tam, kjer se pojavljajo kocke ?

2: Kako to, da ima uporabnik skoraj 20 dB (torej za faktor 10 ?) nizji nivo signala kot meritve na drugih lokacijah, ce ste mu zmontirali dodaten ojacevalnik ?

3: Kljub (2) je videti, da je modulation error rate tak, kot pri drugih uporabnikih, kar bi impliciralo dovolj kvaliteten signal in napako na TVju. Kaksna je omenjena vrednost pri tistih uporabnikih, kjer se (seveda z brezhibnim TV) pojavljajo kocke ?

4: Se cisto prakticno vprasanje: je to meritev iz trenutka, ko so se na problematicnem TVju videle kocke ali ne ?

Hvala za pojasnila !
smile-1.gif
 

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
80
40
18
1. Kocke ze začnejo pojavljati pri skoraj pri vsakem sprejemniku na drugi vrednosti , nekako je v standardu zahteva ,
da mora biti večja od 10 na -4 . Pri kabelskih sistemih ta vrednost ni problematična ( v smeri proti naročniku ) in je
vedno zelo visoka . Se pa vseeno lahko pojavi problem ob okvarjenem ojačevalniku . Povratni pas je drug problem
frown-1.gif

2. Ko je bila slika narejena sem imel v veji priklopljena dva nastavljiva attenuatorje po 20 dB in smo poizkušali razne
vrednosti nivoja . Drugače je na vhodu v TV okrog 70dBuV . Imeli smo že probleme , da je TV slabo deloval z višjimi nivoji .
3. glej 1
4. Merilni instrument omogoča meritev napak na dajše obdoblje , kar je bilo tudi narejeno , tam prešteje vse napačno prejete
pakete (PER) , ja tudi ob tej meritvi so se pojavljale kocke instrument pa ni imel okvarjenih paketov .

LP Miro
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Mislis nizja kot 10^-4 ? Ni ze to nekam veliko, konec koncev ima vsak stream najbrz nekaj mbps, s celo sliko recimo na sekundo, ze 10^-6 bi pomenilo okvaro vsaj enega bita med vsako celo sliko (in verjetno redne artefakte vsakih nekaj sekund). Se motim ?

V tej situaciji potemtakem res vse kaze, da je tuner le malce prevec nenatancen. Po eni strani bizarno, da je pokasiral ravno tak TV, morda je napaka pri enem od nekaj sto ali tisoc, pa ze tako vecina "okvarjenih" nikoli ne bo videla signala s tako obcutljivo modulacijo in bo torej delovala "cisto v redu" (z vidika proizvajalca oz. njihovega servisa). Cez pol leta bo pa nova serija zunaj in bo vse to ze pozabljeno ...
 
22. jul 2007
12.808
1.318
113
123
na kakšni frekvenci pa oddaja evj, na naši lokalni kabelski mi na digitalnem delu na sony tv-ju piše 576/25?LPWWY
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Sedaj sem govoril s samsung servisom Dast d.o.o., tam kjer sem nesel tv na servis prejšnji teden in kjer so ugotovili, da s tv ni nič narobe.

Govoril sem z enim tehnikom (ne poznam imena) kateremu sem obrazložil celotno zadevo. Povedal mi je, da to ni mogoče, da bi bila tv kriva ampak ponudnik.

Kasneje me bo poklical prav tisti tehnik, kateri mi je testiral tv in bom še njemu obrazložil celotno zadevo.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Sej ti je tehnik včeraj tudi rekel, ko je bil pri tebi, da ni nujno da je kriv sprejemnik. Sylver jaz sem stestiral pri sebi 3 tvje. Vse troje mi na določenih kanalih kocka. Imel sem obdobje nekaj mesecev, ko je vse delalo okey. Sedaj 1 leto pa se pojavljajo kocke. Za mene nemogoče da bi imeli philips, samsung, lg napako.Tudi druge znamke kot sem opazil imajo te probleme.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.808
1.318
113
123
kot so ti že drugi svetovali, vloži še 50€ in si nabavi sprejemnik ali pa si ga sposodi in mogoče boš pa takrat imel v redu sliko na tv-programihLPWWY
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz tudi tako pravim
smile-1.gif
... sploh imas pa potem dva daljinca... enga za TV prizgat in gledat analgone kanale, drugega pa za gledanje DVB-C/DVB-T kanalov ...

Jaz bi probal z drugo TV in potem zvtrajal, da se TV zamenja... ce ne drugace pa vrnitev kupnine (stvarna napaka) in nakup druge TV ...
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Kupi kakšen tv, ki ga ima evj v svoji prodaji. Ta je ziher stestiran in ti bo delalo sigurno:)
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Sedaj sem govoril s samsung servisom Dast d.o.o., tam kjer sem nesel tv na servis prejšnji teden in kjer so ugotovili, da s tv ni nič narobe.

Govoril sem z enim tehnikom (ne poznam imena) kateremu sem obrazložil celotno zadevo. Povedal mi je, da to ni mogoče, da bi bila tv kriva ampak ponudnik.

Kasneje me bo poklical prav tisti tehnik, kateri mi je testiral tv in bom še njemu obrazložil celotno zadevo.

Lepo je, da on na pamet (brez preverjanja) blekne, da to pa ze ne more biti - naj se pripelje iz Ljubljane v Medvode in ti pokaze kako je s TV vse v redu. Zraven imej seveda (izposojen) delujoc sprejemnik, da lahko pokazes da s signalom ni nic narobe. Po telefonu je lahko vsak pameten, primernega izvora signala za testiranje pa pravis da nimajo. To je tako, kot ce bi ti jaz povedal, da ficko deluje cisto uredu, sem ga testiral pri 64 km/h in ni bilo nic narobe, tebi pa noce iti 256 km/h, ceprav v specifikacijah pise, da bi moral ...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Povedal mi je tudi (serviser samsung) da nima veze, na kateri modulaciji tv dela ampak važna je frekvenca. Razlagal mi je nekaj glede frekvenc ampak itak nimam pojma kaj mi je govoril, kar sem mu tudi povedal, da se ne spoznam na te zadeve.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Radirko - nevem kaj pričakuješ od serviserja da ti reče. Samsung da ima napako. Lg. Philips. Naštejem ti malo morje tvjev. Če kaj ni okey s tvjem, naj pa evj dajo seznam vseh delujočih tvjev, ki so primerni za njihovo omrežje, jaz ne vidim problema.