eVEM - pohvala

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Da ne bomo le pljuvali čez vse, lahko pohvalim delovanje eVEM portala. Moral sem urediti eno spremembo, se usedel za računalnik, v petih minutah vse uredil (vse enostavno razvidno, brez, da bi moral brati 30 strani pdf navodil, kako in kaj, vključno z inštalacijo neke nove komponente za podpisovanje), oddal vlogo, čez par minut sem dobil, da je urejeno.
Takšna bi morala biti e-uprava, ne mislim na portal sam, ampak elektronsko poslovanje z državo, vključno z jasnimi zakoni, itd. ne pa da, imaš 1001 tolmačenje in si še inšpektorji niso enotni, kaj in kako je po zakonu. Ko pa hočeš kaj urediti rabiš pa že biti magister računalništva, da te čez spusti.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Ja res je, se strinjam, odzivnost eVem portala je zelo dobra. Sicer je po mojem precej odvisno, kdo sedi tam zadaj in potrjuje zadeve, ker so letos bistveno bolj odzivni (prijava novega zavarovanja) kot pa npr leto ali 2 nazaj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Cebi pa na helpdesk klical bi pa šlo pol ure ali več :). Ampak na koncu do prijazni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Tega pa ne vem, ker probam vse zadeve urediti elektronsko, če se le da.

Pa moram še FURS pohvalit. Letos urejal isto zadevo kot lani in lani je preteklo 2 meseca, da so uredili, letos pa 3 dni.
Sedaj pa ne vem, če so optimizirali procese ali pa je zaradi krize toliko manj dela. Pohvala tudi njim.