Eurobasket 2017

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ravno to sem razmišljal: da so mogoče vmes kaj proslavljali ...
Seveda samo v glavi ugibam in se me niti ne tiče. Jaz ne bi nič dobil, tudi če bi osvojili zlato.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
To, da so šli pušit proti praktično najslabši reprezentanci na prvenstvu je bedarija in v bistvu problem podcenjevanja in bog ve česa še. Dejstvo pa je, da reprezentanca ne more in ne sme slonet zgolj na Dončiču in Dragiču. Pa smo spet pri selektorju in strokovnem štabu. Dončiča so skurli že v predtekmovanju, pustil so, da so ga Francozi pretepli po dolgem inn počez, čeprav tista tekma ni odločala praktično o ničemer. In kot rečeno, teliček crna mamba bi en let tolkel bolniško z eno samo tako "mikro" poškodbo. Udarec Francoza bi ga pa pomoje ubil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
I

Izbrisan uporabnik 474

Po moje so se naši preveč ukvarjali z vprašanjem "koga bi raje imeli v polfinalu" kot pa z vprašanjem "kako najbolj učinkovito premagati Poljsko."
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Če kdo, pol bi moral naši vedet, da te vsak lohk dobi na levi nogi, saj so naše reprezentance preteklosti na ta način premagovale velike. Namest da bi stisnl na začetku tko k so tretjo četrtino in Poljake pustil na 25 minusa, so se šli zezat, Poljaki so pa kri zavohal in začel cepat trojke.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

So pa tudi Poljaki pametno znervirali Dončića, 5 osebnih... Brez njega pa vidimo, kje je repka...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
No o tem bi se pa tud dal kako rečt. Ne more sodnik kompenzirat Lukatovih čarovnij s puščanjem ragbi igre na njemu. Sam to seveda ni krivo za poraz. Se je lepo videlo, kje so Poljaki, če naši stisnejo to, kar mora prvo špilat, in to je obramba. Tistih 10 nepiskanih osebnih v zadnji četrtini ne bi mel veze, če bi naši vodil za 40 pik, kot bi morali. Sicer se pa spet gremo šank debate. Fantje si zaslužijo top selektorja, ki bo imel avtoriteto tud nad Dragičem al pa Dončičem. Pa kot sem že napisal, imam Sekuliča rad in mu privoščim uspeh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in tony

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
O sodnikih ne bi. Je pa tu ogromno kriva FIBA, ki najboljsim sodnikom niti ne dovoli sodelovati na prvenstvu.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

O sodnikih ne bi. Je pa tu ogromno kriva FIBA, ki najboljsim sodnikom niti ne dovoli sodelovati na prvenstvu.

A ni tako, da so najboljši sodniki pod ULEB in jih ULEB ne pusti soditi na tekmovanjih pod okriljem FIBA? Sem zadnjič nekje zasledil članek o tem...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mislim da je glih kontra. FIBA jim je rekla, če greste sodit v ULEB ne boste več sodili pri nas.

Fiba skrbi za organizacijo največjih reprezentančnih tekmovanj, ki pa se dogajajo le enkrat na leto oz. dve. Uleb, ki skrbi za najprestižnejše klubsko tekmovanje v Evropi, Evroligo, ima na drugi strani v eni sezoni precej več tekem, zato premore tudi precej bolj kakovostne sodnike. Če so včasih ti sodniki, ki veljajo za sodniško smetano na svetovni ravni, lahko sodili tudi na tekmah Fibe, pa od spora ne smejo več.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Piše, da ULEB premore kakovostnejše sodnike, ki ne smejo soditi na Fibinih tekmah...
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ja seveda, ampak ne piše kdo ne dovoli sodnikom sodit. Po mojem spominu je to bila izvorna zahteva FIBE, ko so šli sodit v ULEB - da izgubijo licenco za FIBA tekme.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
brez Dončića je repka 2017 osvojila EP v finalu...

sneci, serješ ga

brez dončiča tud dragiča najbrž ne bi bilo in brez teh dveh mi tud iz b skupine ne bi prišli naprej
če pa že glih bi za mišjega, bi pa takoj fasali španijo

kakor kol se obrneš maš rit zadaj...

pa da ne govorimo (pa bi tud moral) o sodnikih... dončiča so cel ep tepl ko mačka... na minuto igre je fasal vsaj tri udarce, ki bi jih ti imel vsakega za 1 mesec bolniške

to tud ni blo ničemur podobno... še dobr da pravi, da bo še igral, men na misel ne bi prišlo...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Slabi sodniki lahko zelo enostavno spremenijo potek tekme. V tako tesnih končnicah tekem pa to lahko pomeni tudi razliko med zmago in porazom, uvrstitvijo v naslednji krog tekmovanja in izpadanjem...

Vpliv sodnikov lahko zmanjša ali izniči selektor :fredi: Ob predpostavki, da ima zelo dobro ekipo, kar Slovenija ima. :zmaga:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kakorkoli, Slovenija si blamaže proti Poljski ne bi smela privoščiti. Sodniki gor ali dol. Očitno po tekmi z BiH zaušnica ni bila dovolj močna...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Sedaj sem prečesal "celi" net da bi ugotovil kdo je kriv za sodnike. Dejansko nikjer ne piše direktno nič, je pa zapisano, da je ULEB v kontra pritožbi na Evropsko komisijo očital FIBI prikrite in neprikrite grožnje klubom, košarkašem in sodnikom.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Slabi sodniki lahko zelo enostavno spremenijo potek tekme. V tako tesnih končnicah tekem pa to lahko pomeni tudi razliko med zmago in porazom, uvrstitvijo v naslednji krog tekmovanja in izpadanjem...

Vpliv sodnikov lahko zmanjša ali izniči selektor :fredi: Ob predpostavki, da ima zelo dobro ekipo, kar Slovenija ima. :zmaga:

slovenija žal nima dobre ekipe
niso slabi... ampak... ok... dončič je izvenserijski, dragič goran je odličen ampak že mal v letih

pol maš čančarja, prepeliča, ki mata trenutke... sploh sem vesel osebnih nad njim, ker je pri prostih hladen ko špricar...

murič, dragič zoki, blažič so pa že material za cedevito olimpijo... čeprov niso slabi, so borci za kapo dol, kot bi rekel katanec... sam ni to to

pa tko naprej... oziroma se počas neha...
sem mislu, da bo samar mal več igral, da vidmo kaj naša zlata mladina obeta, pa nič...
zakaj je bil pa rupnik zraven pa tud ne vem... a lahko to napišem, al bo spet kdo kavč omenil?

mimgrede... kaj sploh še lahko komentiram? kulture ne, politike ne, šport tud ne? a lahko kej o gumijastih kalamarih napišem, ki sem jih zadnjič dobil na mizo al moram samo vse skup plačevat pa bit tiho?