EU trgovina z rezervnimi avtodeli

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Za BMW kar gre 1/2 cene gladko.

Na nemškem BMW forumu se registriraš, pišeš dealerju pa dobiš še 10-30% popusta.

Npr. ta: http://www.leebmann24.de/ je že tako ali tako poceni, pol so pa kdaj še visoki rabati.

AMS je bil pa kdaj za forda še vedno drag. :S Sem pa na focusu dobil original šipo za 80€.
zmaga.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:se doma kot ostali mulci s programi iz pasnikov in testerji iz kitajske igra s priziganji nacina luci na avtomobilu?
Ostalo niti ni vredno komentiranja, mislim da je tudi na tem forumu nekaj uporabnikov, ki lahko več napišejo o izkušnjah pri mojih storitvah.
Ampak glede tega, kar si pa napisal v boldanem, bom pa moral komentirat. Za razliko od tistih drugih mulcev imam sam namreč original program pošteno kupljen in plačan. In sodelujem tudi z Ross-Tech-om na določenih zadevah. Ampak ok...

Kako je, ko ti nekdo, ki te ne pozna, z lažmi pljuva po tvojem delu, pa upam, da ne boš nikoli spoznal. Čeprav bi si zaslužil.

MTL ne jokaj ker te noben ne pljuva, ce bi bil iz foha in obvladal se nebi na takem nivoju jokcal in takoj zacel stem da te nekdo blati kot da si nevem kdo.

Si mogoce avtomehanik, klepar, imas delovne izkusnje na tem podrocju da lahko ocenjujes ali je avto bil zabit ali ne ali je dober ali ne?
Zadnje cajte si dost aktiven po tehnicnem delu avtomobilizma pa se vedno odgovore bere bolj v stilu utisevalca in njegovega googla kot kaj drugega, zato si mi padel v oci.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Da ne bom dajal preveč splošnih odgovorov: nimam nobenih certificiranih in formalno priznanih delovnih izkušenj na tem področju. Upam, da je to dovolj direkten odgovor
wink-1.gif
.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Da ne bom dajal preveč splošnih odgovorov: nimam nobenih certificiranih in formalno priznanih delovnih izkušenj na tem področju. Upam, da je to dovolj direkten odgovor
wink-1.gif
.

Ni panike, sej ekonomist mora probat odpret nek sp ce je nezaposlen in probati ponujat neko storitev strankam pa ceprav ni iz foha (hmm
sprasujem se.gif
, ampak ok). Sam da ti pa krila tolk hitro zrastejo da se gres kregat z hondijem k zivi v tem fohu je pa tudi mal huda. Vsi bi bili pametni cez noc z googlom v prstih.

No zdej bom pa nehal da te nebom blatil.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
No zdej bom pa nehal da te nebom blatil.
Imaš svoj pogled, ampak ok.
Kot sem že prej zapisal: ostalih zadev ne bom komentiral. Vse kar je bilo za napisat sem že zapisal v svojih odgovorih zgoraj.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
No zdej bom pa nehal da te nebom blatil.
Imaš svoj pogled, ampak ok.
Kot sem že prej zapisal: ostalih zadev ne bom komentiral. Vse kar je bilo za napisat sem že zapisal v svojih odgovorih zgoraj.

Sem sel pogledat prve 3 bloge na tvoji strani in resnicno kolk praznega nabijanja v tri krasne in tople vode , kot da bi osnovnosolec seminarsko nalogo spisal. Tko da resnicno ni vredno nadaljnega komentiranja ja.
Pa brez zamere in LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Nobene zamere. Tvojemu mišljenju ne morem oporekat, saj imaš pravico do njega.

Bom pa komentiral dve drugi zadevi. To, kar ti praviš, da je na nivoju osmošolca (ne govorim direktno za tiste zadnje tri bloge) pač jaz jemljem kot poslanstvo. In sicer izobraževanje javnosti. Čeprav kot sicer izgleda, si zaradi pomanjkanja formalne izobrazbe na tem področju, jemljem nase preveč zadev, ki jih očitno ne obvladam. Baje. Izgleda bi moral opletat s tehničnimi termini in pri vsaki zadevi iti do konca v globino in vsak stavek zadaj potrdit z nekaj strokovnimi raziskavami. No, obiski blogov in določeni komentarji mi kažejo, da kljub temu nekaj delam prav.
shocked-1.gif


Moje osebno mnenje je, da sem s svojim blogom in objavami določenih del v ustreznih javnih medijih ter s pojavljanjem v določenih medijih naredil kar precej pozitivnih stvari v tem prostoru na področju avtomobilizma in sicer konkretno ravno na temo servisiranja, rezervnih delov in pa tega, na kar sem najbolj ponosen (ja, ne boš verjel, po tvojem brezposeln ekonomist, ki baje nima pojma, ker nima formalne izobrazbe) in to je nakupa rabljenega avtomobila. Precej ljudem so moji sestavki in nasveti preko pojavljanja v medijih odprli oči o delovanju trga rabljenih vozil in se niso pustili na suho nategniti (pa tukaj ne mislim na moje stranke). Kakšno leto nazaj je bilo kar precej javnega opozarjanja na to temo (tudi sam sem bil vključen v to) in rezultati na trgu se poznajo
grims-1.gif
., saj je vse to dalo ljudem misliti...

Tako da, tvoj brezposeln ekonomist brez kompetenc, je na svoje delovanje ponosen, saj je dosegel določene premike na trgu rabljenih vozil, kljub temu, da baje ne obvlada zadev.
grims-1.gif
Kot sem že zgoraj v enem odgovoru zapisal, moj namen ni in ne želim delati znanstvenih sestavkov na nivoju doktoratov, ki jih bo razumelo 5 top strokovnjakov v Sloveniji, temveč so moj cilj sestavki, ki bodo enostavno razumljivi laiku in bodo tako dosegli svoj namen, ki je izobraževanje širše publike.
Pa lep pozdrav od avtorja, ki je ponosen na svoje osnovnošolske sestavke.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
mtl "zmaga" z nabijanjem, meni se ne da odpisovat in marsikdaj obžalujem, da sem se sploh zapel. Spiše tak spis, da se ljudem pač ne da več ali ti pa tvoj vir da v nič, njegove informacije pobrane in intepretirane so pa svete krave.

Enkrat sem v živo "zatežil" enemu forumašu iz foha, zakaj mu ni odogovoril, da bi takrat po tehnični plati zaključili debato, ker njemu ne bi "upal" pametovat, pa je samo odmahnil, da ni vredno.
crazy1.gif
Kar zavidam tistim, ki lahko berejo nebuloze in se nasmehnejo in gredo naprej, cenim pa tiste, ki se lotijo spisat konstruktiven odgovor, čeprav v tem primeru verjetno res ni življensko smotrno...better shit to do.

PS. Sicer se drugače v 80% z mtl ponavadi strinjam, samo lahko bi nabila 100 postov, da bi pršla do tega, da enako misliva.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
KSZ

Kako torej najugodneje priti do original delov za VAG? Lahko kdo priporoči še kakšnega kvalitetnega in ugodnega mehanika?

Bavarca sem servisiral pri Kokalju, ker sem veliko pozitivnega prebral o njem in bil tudi sam na koncu zadovoljen. Za VAG pa ne poznam. Se mi zdi, da je sama internetna skupnost za VAG vsaj pri nas nekoliko mrtva za razliko od BMW, kjer BMW Slo forum še nekako živi in se najde kar nekaj informacij. Ali pa gledam na napačnih koncih?

Prejšni servis sem sicer delal kar na uradnem in s temi paketi Vedno vredno za vozila starejša od 4 leta za moje pojme niti niso tako zasoljene cene. Če pa se pridi skozi tudi bolj ugodno in enako kvalitetno, pa z veseljem pogledam kam drugam.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Nobene zamere. Tvojemu mišljenju ne morem oporekat, saj imaš pravico do njega.

Moje osebno mnenje je, da sem s svojim blogom in objavami določenih del v ustreznih javnih medijih ter s pojavljanjem v določenih medijih naredil kar precej pozitivnih stvari v tem prostoru na področju avtomobilizma in sicer konkretno ravno na temo servisiranja, rezervnih delov in pa tega, na kar sem najbolj ponosen (ja, ne boš verjel, po tvojem brezposeln ekonomist, ki baje nima pojma, ker nima formalne izobrazbe) in to je nakupa rabljenega avtomobila. Precej ljudem so moji sestavki in nasveti preko pojavljanja v medijih odprli oči o delovanju trga rabljenih vozil in se niso pustili na suho nategniti (pa tukaj ne mislim na moje stranke). Kakšno leto nazaj je bilo kar precej javnega opozarjanja na to temo (tudi sam sem bil vključen v to) in rezultati na trgu se poznajo
grims-1.gif
., saj je vse to dalo ljudem misliti...

Tako da, tvoj brezposeln ekonomist brez kompetenc, je na svoje delovanje ponosen, saj je dosegel določene premike na trgu rabljenih vozil, kljub temu, da baje ne obvlada zadev.
grims-1.gif
Kot sem že zgoraj v enem odgovoru zapisal, moj namen ni in ne želim delati znanstvenih sestavkov na nivoju doktoratov, ki jih bo razumelo 5 top strokovnjakov v Sloveniji, temveč so moj cilj sestavki, ki bodo enostavno razumljivi laiku in bodo tako dosegli svoj namen, ki je izobraževanje širše publike.
Pa lep pozdrav od avtorja, ki je ponosen na svoje osnovnošolske sestavke.

Bravo, samozavesti ti ne manjka, kr tako naprej, razsvetli uporabnike o osnovnih stvareh na dobro jutro(tisto jutro me je skor iz stola vrgl). Ti si ze zvezda ti lahko sp kr zapres ker si resu svet z svojimi nasveti. Ostalih uporabnikov na forumu sploh ne rabimo vec...
 
Nazadnje urejeno:

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
no stučkoti, še 1x ponavljam vprašanje z 2 strani ker ga očitno ni nihče videl, ker imate več opravka z obračunavanjem med sabo.

Kaj zahteva proizvajalec (npr.VW),da ne propade garancija ,če ne vgrajujemo original delov ? Certifikat ? Kakšen ?

Odgovor bo vsekakor več vreden kot vaše kregarije zadnje 2 strani , vsekakor pa bo komu tudi v pomoč pri nakupu neoriginal rez.delov.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Odgovor dobis na privat jutri, tocno kaj in kako. Eni smo danes resevali probleme, zato, da se stranke lahko jutri vozijo s svojim avtom namesto nadomestnim
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Odgovor dobis na privat jutri, tocno kaj in kako. Eni smo danes resevali probleme, zato, da se stranke lahko jutri vozijo s svojim avtom namesto nadomestnim
Pridni
zmaga.gif