Epson kompatibilne kartuše

picero

Pripravnik
25. jul 2007
66
2
8
Imam Epsonov inkjet tiskalnik Stylus Photo R360, za katerega sem do sedaj kupoval drage originalne kartuše (60 EUR za komplet kartuš), sedaj pa razmišljam da bi prešel na kakšne kompatibilne. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje glede kompatibilnosti z originalnimi in kako je z barvno korektnostjo oz. ce kdo ve, za kaksnega prodajalca ali znamko, ki uporablja cimbolj podobno tinto kot originalni.

Dobrodosle tudi izkusnje vseh, ki uporabljate neoriginalne tinte.
cheer.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Jaz jih imam, sicer ne na tem epsonu, ampak na enem novejšem. Uporabil sem jih enkrat, potem pa je bil tiskalnik ta stran. Tinta se je namreč zasušila v šobah in tiskalnik je bil potreben čiščenja. Rekli so, da to navrže 70€, kar mi je bilo preveč, za ta denar dobiš nov printer.
 

spirala

Zelenc'
25. sep 2014
8
0
1
Točno istega epsona imam jaz in sem našel to temo, ko sem iskal za najbolj ugodnimi kartušami. Ker nimam paypala sem bil primoran naročiti v sloveniji. Naročil sem tu http://www.123kartuse.si/ , cena kompatibilne kartuše je 3.36€ , originalne pa 13.46€...vzel sem kompatibilno, glede na to, da na kartuše nudijo 2 leti 100% garancije se ne sekiram če mi pokvari tiskalnik :D
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Problem slabih nadomestkov je dobesedno, da je barva preveč agresivna in uniči zjedka glavo...

Sam na Canonih nisem imel teh problemov v Nemčiji imajo kartuše z čipi že za manj, kot 1 eur, če le vzameš malo več kartuš ali 5 kompletov , tile pri nas imajo pa vsaj 300 % do 500% višje cene tudi za neoriginal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Da se priključim zraven: lahko kdo poda lastne izkušnje glede HP nadomestnih kartuš? Katere vzeti, da ne bodo uničile printerja in da so kolikor toliko kvalitetne?
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
na večini hp kartuš so šobe in barva v isti pakungi. Na printerju se nima kaj pokvarit. Ko menjaš kartušo, menjaš šobe. V najslabšem primeru pač zavržeš kartušo.