Okvara tiskalnika canon zaradi kartuš?

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Pozdravljeni!

Imam brizgalni tiskalnik Canon MX925. Prišlo je do okvare. Na zaslonu izpiše, da gre za okvaro ½Code B200½. Sklepam, da je prišlo do okvare zaradi uporabe neoriginalnih kartuš. Okvara naj bi bila huda. Menajva glav, kar se ne splača. To mi je povedal serviser po telefonu
smile-1.gif


Sedaj imam pa strah pred uporabo le-teh. Namreč, kupil bom nov tiskalnik in sedaj sem v dvomih, ali kupovati originalne ali neoriginalne kartuše. Originalne so svinjsko drage.

Za Canona 925 sem kupoval na ebay.de za zelo nizko ceno.

Torej, zanima me, kaj uporabljate vi oz. ali ste tudi vi imeli težave z tiskalini pri uporabi neoriginalnih kartuš?
Hvala, ker delite vaše izkušnje
smile-1.gif


lp
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Imam starejsi tiskalnik (mp550) in ze leta uporabljam neoriginalne z ebaya za par €. Do sedaj vse ok. Sem ga mislil ze nekajkrat menjati, ampak imam se toliko kartus, crkne pa tudi ne
hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Imam isti tiskalnik, kartuše tudei z ebaya, upam da ne bo crknil prehitro. Je pa res da ne printam veliko.
vprašaj igija, on je imel podobno okvaro na tiskalnikih MG 5335?
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Jaz sem ga tudi ravno zaradi poceni kartuš iz ebaya kupil
smile-1.gif

Jaz mislim, da ga je samo nekaj zmotilo. Bom poskusil rešiti sam
smile-1.gif

Ne more kar glava it, če je do tistega trenutka lepo printal.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
kdo to pravi, da ne more iti? pa še kako lahko gre.

kupiš canona, ki ima originalne ugodno - > G2400 model
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Ne sekiraj se, B200 napaka rata ponavadi takoj po garanciji, tudi če samo original kartuše uporabljaš... Tudi moje 5350 je zaradi tega romal v koš...

Sedaj imam Brotherja J105 in tiskam original poceni
grin1.gif
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
ok. Potem Canona ne kupim več. Kaj predlagate namesto tega?
Rabim barvni tiskalnik, scanner in to, da skenirane dokumente lahko zloži v 1 pdf dokument. In seveda, da originalne kartuše niso predrage
smile-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Mogoče kakšen Epson, eden od modelov kjer samo tankaš barvo (nima kartuš)? Imam enega takega v pisarni (model L550) ... tiska se cca. 100 strani vsak dan in po letu in pol še kar dela. Pa tudi če crkne, se je že zdavnaj amortiziral ... ker se kupuje samo barva v flaškah in je tisk praktično đabe.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Hvala! A skenirane dokumente zloži v enega?

to je pa zadeva programa in ne printerja... Na macu mi to naredi default scan program od osx
Pri nekaterih tiskalnikih piše, da to omogoča, pri nekaterih pa ne. Moj Canon je imel to opcijo. Verjetno obstajajo programi, ki to naredijo, samo meni bi bilo ljubše, če to naredi program, ki ga dobim s tiskalnikom.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Hvala! A skenirane dokumente zloži v enega?
A ti skener na starem printerju ne dela več?

Verjetno še dela in zdaj rabiš samo še printer brez skenerja (poceni).
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Ne, ne dela. Skoz teži s to napako. pa tudi prostora nimam za 2 škatli. Tolk sem razočaran, da sem ga že vrgel ven.
Kupil bom nov tiskalnik s skenerjem za cca 150 - 180 €, pa upam, da bo mir.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Imamo v podjetju točno 3 MX925 tiskalnike in ja, od prvega dne samo neoriginal kartuše od tintendiscount z čipom, po ceni cca 0,80 eur na kartušo. Vsak od teh printerjev, je dal čez že vsaj 20 setov kartuš in vsi delujejo.

Eden je sicer res pred ene pol leta opletal z B200 napako in sem naredil točno to : https://www.youtube.com/watch?v=JXKIzNpbrAc

In se od takrat ni ponovilo. Tako, da tinta tu nima veze ..... če ne gre pranje z vodo probaš z vročo vodo ali celo z 50 % alkoholom, oziroma, sam sem samo glavo opral, kar v ultrazvočni kopeli v napravi iz Hoferja, ker se je nekaj zamašilo.

Kasneje se težava ni ponovila, vse deluje v nulo. Imamo sicer v podjetju še HP PRO x 476 DW predelane na CISS in gre masa tam čez, so pa tudi teli Canoni super zadeve edino včasih malo natepavajo, da gre ravno takrat čistit glavo, ko bi ti rad hiter print. To je pa edina zamera do njih, če malo počakaš so super .
 
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
ali pa tega brotherja da, ki ima še 3 letno garancijo?

točno tega. Sedaj obstajajo že opcije ko barvo samo natočiš. Ampak že pri meni so precej ugodne.
Še en glas za brotherja, sicer imam jaz J100-edina razlika je da nima wi-fi-ja, drugače tankaj in tiskaj
zmaga.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Imamo v podjetju točno 3 MX925 tiskalnike in ja, od prvega dne samo neoriginal kartuše od tintendiscount z čipom, po ceni cca 0,80 eur na kartušo. Vsak od teh printerjev, je dal čez že vsaj 20 setov kartuš in vsi delujejo.

Eden je sicer res pred ene pol leta opletal z B200 napako in sem naredil točno to : https://www.youtube.com/watch?v=JXKIzNpbrAc

In se od takrat ni ponovilo. Tako, da tinta tu nima veze ..... če ne gre pranje z vodo probaš z vročo vodo ali celo z 50 % alkoholom, oziroma, sam sem samo glavo opral, kar v ultrazvočni kopeli v napravi iz Hoferja, ker se je nekaj zamašilo.

Kasneje se težava ni ponovila, vse deluje v nulo. Imamo sicer v podjetju še HP PRO x 476 DW predelane na CISS in gre masa tam čez, so pa tudi teli Canoni super zadeve edino včasih malo natepavajo, da gre ravno takrat čistit glavo, ko bi ti rad hiter print. To je pa edina zamera do njih, če malo počakaš so super .

Lih ta link sem hotu dat.

A te cisse mate svoje al najete?