EOS 350D / Nikon D40

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
Zanimam se za nakup fotoaparata. Ker sem zaenkrat (pod)povprečni fotograf (se v te vode šele spravljam), nimam prav veliko pojma o fotografski opremi. Odločam se nekako med Eos 350D in Nikon D40.

Predvsem za to, ker so mi jih priporočili in tudi veliko dobre se o njih prebere. Zanimajo me vaše izkušnje z enim in drugim, katerega priporočate in zakaj. Kakšne objektive zraven priporočate, kakšne so baterije, ...



Več glav več ve
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
aja, pa kar se objektivov tiče; sam sem poleg kit objektiva (18-55) uporabljal še sigminega 70-300 z makrom in sem bil dokaj zadovoljen. čeprav danes bi si raje kupil kaj s 400mm goriščnice.

l.p.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Imam Nikona D40 in sem z njim maksimalno zadovoljen, moti me le (in vsi so me na to opozarjali, le da jih nisem poslušal), da nanj paše dosti manj objektivov kot na Canona. Sta pa po mojem mnenju oba zelo dobra aparata in da se med njima ustvari razlika le na podlagi tega, kaj imaš nanj navito.
 

had

Pripravnik
17. jul 2007
95
3
8
tako, kot sta predhodnika ze napisala.. canon ima precej velik izbor steklovine, ki pase nanj, kot pa nikon.. sam sem sicer zagovornik nikona, ceprav priznavam, da ima canon tudi prednosti..
prednosti canona: majhen sum pri visokem iso, nasicene barve

nikar ne glej kater aparat ima vec pixlov! to je najmanj pomembno.. glej vse ostalo
smile-1.gif


lahko pa prides tole pogledat
smile-1.gif
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1127&z=1
 

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
Tudi sam sem ugovtovil, da je izbor objektivov manjši pri Nikonu. Vendar zaradi neizkušenosti niti ne vem, koliko me to lahko ovira oz. boljše povedano, niti zaenkrat ne vem katere dodatne objektive gledat
bonk.gif
Ravno zato se bolj nagibam h Canonu, ker bom s časom ugotovil, kaj želim in kaj sploh potrebujem.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.359
9.780
113
kod Džej-Zija
Če te ne moti, da obstajajo mlajši modeli, si lahko ogledaš poleg omenjenih treh (400d, d40, k100d) še Olympusova modela e-400 in e-500. Sploh e-400 z dvojnim kitom je zelo zanimiva zadeva. Pa še kit objektivi so od Olympusa zelo kvalitetni.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ampak Olympus v tej seriji ima žal preveč šuma.

sam sem se odločal med D40 in 350D, oz. ker je bil takrat 350D že zelo redek sem potem na 350D opustil lov. sem imel srečo, da sem našel še eno zadjnih zalog v Harveyu Normanu.

in zakaj sem se odločil za Canona?

- večji izbor steklovine, katerega lahko prenašaš na boljše modele.
- možnost nakupa batery gripa, kater močno olajša uporabo
- okej več megapikslov ni tako pomembno, pomembno je, da ima manj šuma pri visokem isotu, bolj navite barve
- Canon naj bi bil bolj enostaven za uporabo, več bližnjic ima na tipkah, pri D40 pa moraš veliko tudi v Meni hodit
- ko pridem na kak event, vidim po večini 350D od vstopnih modelov, od Nikona videvam predvsem D200-ke...

osebno ti priporočam Canona 350D, ker sem res zadovoljen z njim, v vsem tem času vseh 6000-ih fotk, ki sem jih naredil s Canonom, niti enkrat nisem rekel - WTF je pa to naredil.

je pa res - katerega koli boš že izbral - eno in drugo bo dober nakup.
smile-1.gif
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
ko si napisal pri Canonu da je možnost nakupa batery gripa. samo za informacijo, za d40x obstaja grip, tako da verjetno paše na d40 tudi. Drugače pa nebi znal svetovat za kiri fotoaparat se odločit. Jaz sem z mojim d40x zelo zadovoljen in trenutno še nisem našel njegovih pomankljivosti (razen manjši in dražji izbor objektivov) Tukaj ga ponujajo za 59€
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
- Canon naj bi bil bolj enostaven za uporabo, več bližnjic ima na tipkah, pri D40 pa moraš veliko tudi v Meni hodit

Tukaj pa ti na žalost moram oporekati. Sicer ne vem, kako je s tem pri Canonu, ampak pri D40 moraš v meni hodit le da nastaviš WB. Vse ostalo se da nastavit direktno preko tipk.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
@Huggy Bear: sorry, to je očitno šele ven prišlo, pa mi je ušlo...
redface-1.gif


@SoulMan: to mi je prodajalka sama rekla. da je sama uporabnica D40x sicer, ampak da mora menda veliko v menije hodit. pa v Digitalni kameri (mislim da ta poletna številka) isto piše.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik WolfSLO pravi:
Zanimam se za nakup fotoaparata. Ker sem zaenkrat (pod)povprečni fotograf (se v te vode šele spravljam), nimam prav veliko pojma o fotografski opremi. Odločam se nekako med Eos 350D in Nikon D40.
Predvsem za to, ker so mi jih priporočili in tudi veliko dobre se o njih prebere. Zanimajo me vaše izkušnje z enim in drugim, katerega priporočate in zakaj. Kakšne objektive zraven priporočate, kakšne so baterije, ...

Več glav več ve
cool-1.gif


Tale link poglej ...
smile-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
@SoulMan: to mi je prodajalka sama rekla. da je sama uporabnica D40x sicer, ampak da mora menda veliko v menije hodit. pa v Digitalni kameri (mislim da ta poletna številka) isto piše.

Potem si pa obojni niso dovolj prebrali navodil.
smile-1.gif
Vse parametre, razen WB, se da na D40-ki spreminjat brez vhoda v meni. No...pa izbira kvalitete fotografij se izbira v meniju. ISO, flash (tako "mode" kot moč), osvetljenost, shutter speed in aperture pa se nastavlja preko gumbov.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
ker pogresam to, da bi se moc flasha lahko nastimala s pritiskom na en gumb... moras v meni...

In potem so pri D40 grajali upravljanje...
smile-1.gif


No, saj se moči flasha ne upravlja z enim gumbom...v bistvu potrebuješ malce spretnosti. Ampak ko se navadiš, gre BP. Držiš gumb (z levo roko), s katerim odpreš flash (če kar sedaj zasučeš kolešček, izbiraš "flash mode"), stisneš (z desno roko, s kazalcem) gumb za nastavljanje osvetlitve, s palcem desne roke pa zasučeš kolešček na željeno vrednost. Sliši se komplicirano, ampak v tretjem poskusu se ti zdi enostavno. Kot sem rekel...jaz v meniju izbiram le še WB in RAW/JPEG.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Šum 350 vs d40 je po moje kar tam tam.

Sicer pa bi jaz v tem primeru vzel 350D, je veliko večji izbor objektivov, pri katerih dela avtofokus.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.359
9.780
113
kod Džej-Zija
Šum že v 500-tki pri Olyju ni ne vem kako problematičen. 400-ka je novejša in je še malo boljša. Sicer imata tu 400d in d40 prednost, zgubita pa zato na kakšnem drugem področju.

Po drugi strani se je treba zavedat, da se pri vsakem navijanju ISO-ta zmanjša dinamični razpon, pa tudi barve pri visokih ISO nikoli niso čisto take kot bi morale biti. Zato je pametno, če se le da, držati ISO čim nižje.