Enostavna zaščita proti kraji vozila

luka51

Guru
16. avg 2007
13.880
5.158
113
pa še preden se določen avto odpelje nardijo domačo nalogo.
Ni zdaj tak, da se med sprehodom spomni, da ga bo odpeljal
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Je možno zavarovanje proti kraji, samo za kak mesec, da ni celo leto? Koliko pa ponavadi plačate letno premijo samo za proti kraji? Je to sploh možno?
 

joegsm2000

Zelenc'
15. apr 2018
10
1
3
ja malo poglej na youtube kako ta mul-t-lock z navadnimi cevnimi kleščami - rorcangami lepo odlomi zatič...dela skupaj za 10 sekund...tak da ni neka močna prepreka..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Je možno zavarovanje proti kraji, samo za kak mesec, da ni celo leto? Koliko pa ponavadi plačate letno premijo samo za proti kraji? Je to sploh možno?
Na moji polici je pri kasku pri kombinaciji K zraven znesek 72,04€ ... s tem, da je 20% popusta na znamko vozila, ker ocitno spada med manj rizicne...

Lepo, da si to delil z nami ampak to odpiralcu teme ne more povedati popolnoma nič, saj je premija odvisna od:

- novonabavne vrednosti vozila
- premijskega razreda zavarovanca
- splošnega "statusa" stranke pri dotični zavarovalnici (škodni rezultat, število & višina letnih premij aktualnih zavarovanj ter tistih iz preteklosti)
- znamke vozila (kot si že sam ugotovil zavarovalnice vozila nekako delijo na bolj in manj rizične za krajo)
...pa še kaj bi se našlo.

Za konec pa se zgolj in samo kraje ne da zavarovati, prav tako se ne da skleniti kratkoročne kasko police temveč je potrebno skleniti celoletno in jo nato (po potrebi glede na smiselnost) prekiniti.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Krajo bi se dalo pametno zavarovati recimo tako, kot sem jaz pred 15imi leti kupoval asistenco... Registracija mi je potekla konec poletja, na zacetku poletja pa sem sel in doplacal asistenco za tista 2 meseca, povsem regularno... Po mojem bi lahko podobno naredil s kombinacijo K...