Enostavna zaščita proti kraji vozila

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Kaka ideja, za enostavno zaščito avta proti kraji, na splošno in poceni. V poštev ne pride kak sofisticiran alarm z gps sledenjem in lastno sim kartico. Avto vreden do 10k€. Vemo da ponavadi taki gredo za rezervne dele. Kako otežiti krajo takega vozila. Mogoče s tisto štango na volanu ali zaklep menjalnika, sklopke, ...še kaj pride v poštev? Vaši predlogi.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Ja pa to ne moreš delat vsak dan, ko ti npr, na nekem divjem parkirišču avto stoji cel dopoldne
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
Ce se ti da...vadi rele vziga... Al pa odklopi senzor pozicije gredi

Po moznosti da to zvezes kam v kabino stikalo...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Pa verjetno tati niso takšni amaterji da še vedno vlamljajo v avtomobile in jih vžigajo? A ni bolj elegantno s pajkom nabasat, odpeljat ter v miru odpret, razstavit? :)
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Pa verjetno tati niso takšni amaterji da še vedno vlamljajo v avtomobile in jih vžigajo? A ni bolj elegantno s pajkom nabasat, odpeljat ter v miru odpret, razstavit? :)

Predstaljaj si, da si lopov in imas moznos ponarediti/simulirati kljuc.
Potem se ti zalomi pri enem 10k vrednem avtu, ker ima se neko zascito.
Bos sel domov po pajka, ali raje probal pri naslednjem primerku?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
V štartu bom že s pajkom nabasal če avtomobil ne bo v podzemni garaži, predstavljaj si to! ;)
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Priložnost dela tatu. Najbrž si situacijo prej ogledajo in če je vidna še kaka zaščita , gredo naprej, s pajkom ali brez.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Lahko, seveda, ampak ni pa nujno (pustimo to, da je to z živci in časom letelo na preventivo in ne na dogajanje po dejanski kraji).

Meni je to vedno boljša opcija kot pa namontirati npr. štango na volan, skriti en gumb za prekinitev dotoka goriva ali pa kak avtoalarm. Dejstvo je, da če ti bo nekdo hotel ukrasti avto, ti ga bo ukradel ne glede na varnostne ukrepe - lep primer je kraja tistega Bentlyja s policijskega dvorišča pred leti. In v takem primeru ti dejansko najbolj pomaga kasko s krajo, saj ti v primeru kraje vozila povrne trenutno vrednost vozila, v primeru neuspešne kraje vozila ali pa v primeru kraje delov ter poškodovanja vozila zaradi samega vloma pa tudi dobiš povrnjeno škodo. Koliko pa v takem primeru dobiš od ostalih varnostnih sistemov? Nič. Full dobr.Zato pa je moje mnenje, da če te res skrbi kraja pač dobro zavaruj avto, v drugih primerih pa so vse tisto zgolj in samo kompromisi.

Res pa je, da v kolikor je avto bolj malo vreden to potem ekonomsko nekako ne pije vode ampak za trenutno okoli 10k€ vreden avto bi se taka "naložba" še lahko splačala v kolikor ne gre za vozilo, ki je bilo novo zelo drago in to potem naredi plačilo zavarovalne premije ekonomsko neupravičeno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.324
113
Priložnost dela tatu. Najbrž si situacijo prej ogledajo in če je vidna še kaka zaščita , gredo naprej, s pajkom ali brez.
Tocno to. Ce ma avto vidno dodatno zascito se ga izognejo. Pa se kasko in mirno spis...

P.S.: tale s pajkom me je pa nasmejala kot ze dolgo ne
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Pa ima kdo kako tehnično varovanje, iz prve roke, kar je komentatorjev zgoraj nima nobeden, najbrž tudi kaska ne.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Jaz imam rdečo utripajočo LED diodo in nalepki, da ima avto alarm. Če ga to ne odvrne in ne gre na sosednji avto, potem ga ne bo nič. Poleg tega avto ni zanimiv za tatove in tudi njegova vrednost je že pod 5k€
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Tocno to. Ce ma avto vidno dodatno zascito se ga izognejo. Pa se kasko in mirno spP.S.: tale s pajkom me je pa nasmejala kot ze dolgo ne

Vpisi v google: "Car stole tow truck"

Ni pajek, je pa vleka ampak si toliko brihten da bos znal povezati in bos ugotovil da se vsi ne ukvarjajo z vlamljanjem na licu mesta. Skratka smeh gor ali dol, je ena izmed opcij. Pri motorih pa verjetno kombi itak standard.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
Hmmm...glede na reakcijo Apollo8 sem takoj pomislil da imajo pajki in tow truck pac registrirano dejavnost...stem sledljivost...soloh sedaj ko je satelitska cestnina...

Podobno kot vsi kljucavnicarji...kdor lahko uradno "vlamlja" mora bit pac transparenten....ce avti izginjajo iz okolice Lj/MB se pac rutinsko preveri vse vlecne sluzbe....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Pa ima kdo kako tehnično varovanje, iz prve roke, kar je komentatorjev zgoraj nima nobeden, najbrž tudi kaska ne.

Enako kot Mare77 imam tudi sam opozorilno utripajočo led diodo, ki opozarja na avtoalaram ter seveda kasko zavarovanje. Pri 30+k € vrednem vozilu nimam kaj razmišljat o kakšni drugi varianti.

Lahko morda poveš novonabavno vrednost vozila, ki bi ga rad zaščitil?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.324
113
Vpisi v google: "Car stole tow truck"

Ni pajek, je pa vleka ampak si toliko brihten da bos znal povezati in bos ugotovil da se vsi ne ukvarjajo z vlamljanjem na licu mesta. Skratka smeh gor ali dol, je ena izmed opcij. Pri motorih pa verjetno kombi itak standard.
Sklepam da se pogovarjamo o tatvinah vozil na obmocju RS. Edina vozila ki jih v RS kradejo z avtovlekami, so stara in obicajno nevozna vozila, ki jih prodajo crnim odpadom kot surovino.

Vse ostale tatvine se zgodijo z zagonom motorja in se avto odpelje s kraja tatvine. Ker si tudi ti brihten, bos razumel da si tega nisem izmislil glede na to da sem se, v casu dela na PU, primarno ukvarjal ravno s preiskovanjem tatvin vozil.

Problem vleke ali pajka je ta, da je glasna in zelo opazna. Ti pa s primerno opremo lahko avto odpeljes v tisini (razen lastnega zvoka motorja)
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Simple but effective..

Kill switch :)

ena izmed možnosti je izklop črpalke za gorivo katero vklopiš z pritiskom stikala skritega nekje v kabinskem prostoru.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Sklepam da se pogovarjamo o tatvinah vozil na obmocju RS. Edina vozila ki jih v RS kradejo z avtovlekami, so stara in obicajno nevozna vozila, ki jih prodajo crnim odpadom kot surovino.

Vse ostale tatvine se zgodijo z zagonom motorja in se avto odpelje s kraja tatvine. Ker si tudi ti brihten, bos razumel da si tega nisem izmislil glede na to da sem se, v casu dela na PU, primarno ukvarjal ravno s preiskovanjem tatvin vozil.

Problem vleke ali pajka je ta, da je glasna in zelo opazna. Ti pa s primerno opremo lahko avto odpeljes v tisini (razen lastnega zvoka motorja)

Ja Mohoney! :valjamse:

Sicer pa ne, jaz sem govoril o kraji vozil v Kosovu... :nazdravje: