Enkrat je usb 2.0, drugič ni

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Imam front USB priključek, povezan na plato, ki bi naj bil USB 2.0 in ponavadi tudi deluje s temu primerno hitrostjo. Včasih pa ko vsatvim ključek napiše dobro zanni stavek "ta naprava lahko deluje hitreje..."

Kje bi bil vzrok, da enkrat deluje z USB 2.0 hitrostjo, drugič pa ne?
confused-1.gif
Ponavadi potem po restartu spet deluje OK

(OS Vista)
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
imam podoben problem
odkar sem poskusil priklopit pokvarjen prenosni disk mi vec USB naprave (nobene) ne prepozna kot 2.0 in mi napise vsem dobro znani stavek......
probal sem posodobit donilnike preko spleta pa nic ne najde
Original cd-ja pa trenutni ne najdem

kako bi lahko to odpravil?
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Problem je v povezovalnem kablu. Kabel je narejen za USB 1.0 in za to ti včasih dela 2.0 včasih pa ne.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.305
-8.455
113
Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
Problem je v povezovalnem kablu. Kabel je narejen za USB 1.0 in za to ti včasih dela 2.0 včasih pa ne.
Ah dej no nehej...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
A ne veš, da ima USB 2.0 kabel debelejše žice zato, da gre lahko več podatkov skozi?
hysterical-1.gif
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
za vse priključke in vse naprave

in tudi ce tisti pokvarjen disk (ohišje) priklopim na drug racunalnik prepozna le 1.1
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Ne pametuj o stvareh o katerih očitno nimaš pojma. Ker je bilo dosti strank, katere so imele takšne težave smo kontaktirali proizvajalca ohišja, kateri nam je povedal zadevo o kablih. Nova ohišja so bila ista samo kabli so bili drugačni in je zadeva delala.
Tudi jaz na začetku nisem verjel, da bi lahko bili krivi kabli. Za drugič naj ti povem, da je to računalništvo in pri računalništvu so včasih čisto banalne napake.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Možno da je to - ta usb reader je takšen, da se vklpoi direktno v usb vrata in ne na plato, zato sem kupil takšne vmesnik, kot je spodaj na sliki in ga pustil kar v ohišju, da lahko imam priključen ta "front reader &usb". Najbrž je to šibki šlen - kakšna škart roba?

pci_coverplate_usb_ieee.jpg
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Če ti dela zadaj v osnovni plošči je možno, da je ta konektor bolj bogi. Če pa ti tudi tam isto javlja maš pa verjetno težave z gonilniki. Edino kar je zares pomagalo pri težavah z gonilniki, je ponovna inštalacija sistema.