Ena datoteka, ki lahko vsebuje tako video kot tekst

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Živjo,

potreboval bi opcijo, da lahko v eno datoteko shranim videe in tekst ter potem to datoteko delim s poljubnim številom ljudi. Torej, recimo, da napišem neka navodila in spodaj dodam video, ki je del datoteke (ne želim povezav na spletne strani, ampak bi rad opcijo, da je datoteka berljiva tudi offline). Videov bi bilo približno 50, zelo kratkih, v velikosti do 1mb.

Najlažje za ustvariti nekaj takega se mi zdi HTML, ampak ne vem, kako bi potem to delil, glede na to, da bi moral pošiljati vse podmape in poddatoteke. Obstaja opcija, da potem združim celotno HTML stran v eno datoteko in jo pošljem?
Edino opcijo do zdaj sem našel, da sem ustvaril PDF, ampak je težava, da lahko bere samo Acrobat Reader (ker sem v njem ustvarjal), pa še to ni bralo vsem. Prav tako je zelo zamudno ustvarjanje takšne datoteke.

Imate kakšne boljše/bolj enostavne ideje?

Lp
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
koliko teksta je to oz. kako se nanasa na video? lahko v koncni fazi to zapeces v sam video v obliki podnapisov...

druge realne opcije, da bo to v enem fajlu, glih ni. No razn ce zazipas txt in mp4/mkv fajl, potem mas tehnicno gledano en fajl.
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
To bo sestavljen program za fizično pripravo doma. Kar pomeni, da bo npr. za vsak dan napisan program in zraven pri vsaki vaji posnetek, kako se vaja izvaja.
Mora pa biti čim bolj razumljivo in sestavljeno na tak način, da je pregledno in lahko dela vsak. Se mi zdi, da bi bila varianta v obliki podnapisov nepregledna in tudi časovno preveč zamudna. Namreč, program moram sestaviti za več tednov.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
opcija za kaj taksnega bi ti bla recimo to, da nardis en preprost web page, embedas text in video, ter shranes to kot .MHTM, ki je arhivski format za shranjevanje web pageov.
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
To, da bi naredil web page in shranil v en fajl, bi mi bila najljubša možnost. MHTM ne poznam... če prav razumem, lahko potem arhiviram celo stran v to eno datoteko? Če prav vidim, morajo potem prejemniki na drugi strani imeti instaliran dodaten program, ki odpira .MHTM? Ali je vsaj recimo v Win10 že po defaultu kakšna aplikacija, ki potem to normalno odpre?
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
To, da bi naredil web page in shranil v en fajl, bi mi bila najljubša možnost. MHTM ne poznam... če prav razumem, lahko potem arhiviram celo stran v to eno datoteko? Če prav vidim, morajo potem prejemniki na drugi strani imeti instaliran dodaten program, ki odpira .MHTM? Ali je vsaj recimo v Win10 že po defaultu kakšna aplikacija, ki potem to normalno odpre?
mhtm normalno odpirajo vsi browserji. Lahko pa shranis zadevo v internet explorerju, ker ostali bolj moderni browserji te moznosti po defaultu nimajo vec vklopljeno.

Tako da ti nardis page, shranis, odpres v IE11, shranis v .mhtm in je to to. Stranka ta fajl odpre in voila.
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Super, hvala za pomoč. Poskusim jutri in se spet oglasim, če ne bo šlo. Nekje v glavi imam, da sem to takrat že poskusil in da mi ni uspelo shraniti cele strani z video datotekami vred v en fajl
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
mhtm normalno odpirajo vsi browserji. Lahko pa shranis zadevo v internet explorerju, ker ostali bolj moderni browserji te moznosti po defaultu nimajo vec vklopljeno.

Tako da ti nardis page, shranis, odpres v IE11, shranis v .mhtm in je to to. Stranka ta fajl odpre in voila.

Sem probal že zdaj in shrani sicer celotno stran v eno datoteko, ampak ne predvaja video posnetkov. Tudi velikosti datoteke ne spremeni... torej sklepam, da videa ne doda v to datoteko. Delam kaj narobe ali tako ne bo šlo?
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Podnapisov ne bi. Kaj pa če text spremeniš v video in ga zarolaš pred posnetkom vadbe?
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Še vedno je preveč dela in preveč nepregledno. Posnetki se bodo ponavljali, navodila ob njih pa spreminjala.
Idealno bi bilo, če bi lahko shranil web page v eno datoteko, ki bi vsebovala tudi video posnetke. Ali pa, če obstaja kakšna možnost, da bi recimo to spletno stran shranil na dropbox in delil samo bližnjico do nje, da bi potem lahko celotno stran z enim klikom? Pomembno je, da stran ni naložena nikjer na spletu in da imajo dostop do nje samo tisti, ki jim pošljem datoteko / link.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Power point?
Stvar naj bi bila uporabna na PC!
WORD brez slikice videa.
2.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Power point je verjetno še najbližja rešitev, ja. Hvala! Malo me edino skrbi, da se bo program sesuval, če bo 100+ videov v datoteki.
Tku, s SingleFile sem poskusil na Firefoxu in Chromu, se igral z nastavitvami, ampak mi nikakor ni uspelo shraniti tudi videov, da bi jih potem predvajalo.
 

Podobne teme