Ema Klinec...

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Tu mi zdaj pride naprej aktualno stanje v državi zaradi kovida. Zaradi lenih, zapuščenih, predebelih ljudi smo sedaj v dreku, zakaj se njih ne prepusti samemu sebi? Saj so sami krivi, da so 40+ let živeli ne-zdravo in raje ždeli po gostilnah, se prenažirali, kot pa da bi naredili kaj za telo in zdravje*

Ne obsojat ljudi zaradi nečesa, kar se tebi zdi samoumevno, ne poznaš situacije in "psihične" težave so dejansko bolezen, kot odpoved jeter, lahko pride tudi to "odpovedi pameti", tak človek si sam ne more pomagat in rabi "operacijo".

*genetsko zjebani so izvzeti, ampak takšnih je zelo malo.
Očitno ti dela težave razumevanje napisanega. Če se odvisnik v svoji glavi in z lastno voljo ne odloči za zdrav način življenja, ga v to nikakor ne moreš prisilit. Lahko ga dajo prisilno zdravit, ampak bo stanje takoj po končanem zdravljenju šlo spet svojo pot. Nihče ni rekel, da alkoholizem ni bolezen. Ampak kot pri vsaki psihični bolezni si moraš želeti ozdraveti.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Otroka držiš v mehurčku, dokler nese zlata jajca. Pride skozi fazo odraščanja, ne da bi videl realni svet, ker ga držijo stran od njega. Potem neha nesti zlata jajca in ga spustiš v svet in rečeš, da je "sam izbral svojo pot".
Z otroci športniki se dela marsikaj narobe. Za začetek bi morali v civiliziranem svetu prepovedati delo otrok za denar. Vrhunski šport je tudi delo za denar. Kaka ženska gimnastika je še večja katastrofa kot smučarski skoki.
Matr mate teorije. Zapijejo se "obične pderčine", zapijejo se vrhunski športniki, direktorji, politiki, muzkontarji, zapijejo se ljudje, ki jim v otroštvu in nasploh ni nikoli nič manjkalo....
In ja, tudi (nekdanji) vrhunski športniki.
Po drugi strani se ne zapije marsikdo, ki bi se po vsehj logiki "moral" ...
Če se bo izvlekel se pač bo, če ne pač ne. Odvisno pa je največ od njega samega.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
legenda

162526541_267730708286775_8816146095693691307_n.png
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
"Fantu" so dali že več kot dovolj priložnosti, pa še mu jih bodo dajali. Ampak, če vsako zapraviš z naslednjo flašo, pač na dolgi rok ne bo šlo. Imel je veliko kot najstnik, tudi prisklednikov. Mnogi dajejo v isti koš tudi njegovo bivšo ženo, ampak realno je pobegnila ko je šlo že tako navzdol s pijančevanjem, da ni bilo več za zdržat. Denar je zapravil, v bistvu ga ne vem koliko niti ni zaslužil, ni to nogomet, on pa Ronaldo, neke vizije za naprej ni imel, razen flaše. Brez težav bi počel karkoli bi želel v Slo športu, je imel dovolj dobro ime, ampak s pijancem pač ne moreš sodelovat.

Da bi sedaj jokali za njegovo usodo, se mi pa zdi malo mimo. Jokaš za uspešnim športnikom, ki doživi nesrečo in zaide v težave, ne pa za uspešnim športnikom, ki je popolnoma po svoji volji zapil premoženje, zakon in zaposlitev za zaposlitvijo. Je odvisnik, ki si v prvi vrsti lahko pomaga le sam. Če te volje ni, potem uspeha tudi ne bo. Grem pa stavit, če se spravi v red in potrka na nekaj vrat, da se bodo nekatera sigurno odprla spet. Vprašanje pa je, kaj ima sploh še za ponudit v smislu dela, znanja, izkušenj,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero
15. jan 2019
3.459
1.085
113
"Fantu" so dali že več kot dovolj priložnosti, pa še mu jih bodo dajali. Ampak, če vsako zapraviš z naslednjo flašo, pač na dolgi rok ne bo šlo. Imel je veliko kot najstnik, tudi prisklednikov. Mnogi dajejo v isti koš tudi njegovo bivšo ženo, ampak realno je pobegnila ko je šlo že tako navzdol s pijančevanjem, da ni bilo več za zdržat. Denar je zapravil, v bistvu ga ne vem koliko niti ni zaslužil, ni to nogomet, on pa Ronaldo, neke vizije za naprej ni imel, razen flaše. Brez težav bi počel karkoli bi želel v Slo športu, je imel dovolj dobro ime, ampak s pijancem pač ne moreš sodelovat.

Da bi sedaj jokali za njegovo usodo, se mi pa zdi malo mimo. Jokaš za uspešnim športnikom, ki doživi nesrečo in zaide v težave, ne pa za uspešnim športnikom, ki je popolnoma po svoji volji zapil premoženje, zakon in zaposlitev za zaposlitvijo. Je odvisnik, ki si v prvi vrsti lahko pomaga le sam. Če te volje ni, potem uspeha tudi ne bo. Grem pa stavit, če se spravi v red in potrka na nekaj vrat, da se bodo nekatera sigurno odprla spet. Vprašanje pa je, kaj ima sploh še za ponudit v smislu dela, znanja, izkušenj,...

Zakaj bi za športnikom sploh kdo jokal? šport ni nobeno delo, prej potrata energije. Povsem nekoristno opravilo.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
sorry da tole temo uporabljam je bilo nekaj do peterke(tokrat sicer o bratu)...

Mejduš da sm prov žalostn


rip
 
  • Žalosti me
Reactions: Hanzi in Pepe

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
In zato si ponovno odprl temo eme klinec? Cestitam, bravo. Kako zvecer najdes pot domov? Pa jebemumater a res ni vec normalnega povprecnega cloveka in neumnost tako drsi navzdol
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
In zato si ponovno odprl temo eme klinec? Cestitam, bravo. Kako zvecer najdes pot domov? Pa jebemumater a res ni vec normalnega povprecnega cloveka in neumnost tako drsi navzdol
pa lej na alterju si. kle mamo dolge tiče, vsaj 300konske avte, hude fukiš bejbe pa še zmer vse lase na glav.

noben ni omenjal vseh koleščkov tam zgoraj ;)

ni najbolj posrečena izbira a če greš brat je blo nazadnje o peterki tukaj govora. lahko se tudi tema preimenuje v "skaklce" pa bo
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
pa lej na alterju si. kle mamo dolge tiče, vsaj 300konske avte, hude fukiš bejbe pa še zmer vse lase na glav.

noben ni omenjal vseh koleščkov tam zgoraj ;)

ni najbolj posrečena izbira a če greš brat je blo nazadnje o peterki tukaj govora. lahko se tudi tema preimenuje v "skaklce" pa bo
Zaseka ga ocitno že nekaj časa ni namočil niti nazulil, zato se je sedaj spravil na Alter.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Kamele0N

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hehe mislim, da je bolj problem, ker vas vecina ene in iste poriva. Pa se to vsake kvatre enkrat ;)