Elektronski termostat

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
V stanovanju imam centralno ogrevanje na plin (mestni plinovod) in v dnevni sobi en star termostat (še oni vrtljivi), zdaj pa bi ga rad zamenjal z novim elektronskim, ki bi imel seveda tudi timer za vklop in izklop ogrevanja (recimo da bi za teden vnaprej lahko nastavil vklope in izklope).
smile-1.gif


Zanima me koliko bo zadeva okvirno stala, so kake razlike med njimi in koliko je okvirno cena menjave?
confused-1.gif


Hvala za pomoč.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Ti bi rabil nekaj takega, kajne ?
Cena je tm okol 100€, cena menjave je pa mrzlo pivo, če ga boš nabavil in povedal, kje stanuješ, da ti ga zmontiram.
wink-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Ti bi rabil nekaj takega, kajne ?
Cena je tm okol 100€, cena menjave je pa mrzlo pivo, če ga boš nabavil in povedal, kje stanuješ, da ti ga zmontiram.
wink-1.gif
Sem avnokar angažiral dobrega frenda, ki je v prostem času električar, tko da bo prišel montirat. Vendar vseeno hvala za ponudbo, cenim pomoč.

Imam pa vprašanja glede termostatov: sedaj imam (kot že rečeno) tistega na vrtljiv gumb in ko vklopim ogrevanje, moram tudi na plinski peči premaknit dva gumba (en je za ogrevanje, drugi da pojača temperaturo). Kako je potem to rešeno z elektronskim termostatom?

Kako je pa z razlikami med termostati? Gledal sem te iz tvojega linka, ki so od Danfossa in pa ene proizvajalca Elektrobock .So med njimi kakšne velike razlike? Rabim enega, ki ima napajanje na elektriko, pa da lahko za vsak dan v tednu določim timer.

Hvala za pomoč.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Tale od Danfossa ma dobre funkcije (5/2 programiranje). Enkrat sem že spraševal kako uredit ogrevanje termoakumulacijske peči tako da bi se peč segrevala samo ponoči, ventilator bi pa deloval ko bi bilo potrebno (tudi podnevi). Eni ste mi podrobno odgovoril kako se naj lotim stvari ampak je blo za mene mal preveč zakompliciran in ni blo pol nič iz tega.

Zanima me če obstaja kakšen že sestavljen sistem, ki bi imel v enem: timer za vklop peči po deseti uri zvečer in izklop ob 6 uri zjutraj ter elektronski termostat za vklop ventilatorja. To bi blo namreč za takrat, ko pozimi nobenega ni v apartmaju in je potrebno temperaturo držat nad 0°C.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Lepo prosim za malo pomoči. Menjati moram termostat v hiši, saj je prišel nov član in je toplota ob pravem času bolj pomembna.


Trenutno imam najbolj basic honeywell zadevo kateri pač obrneš gumb na želeno temperaturo in to je to. Potrebujem pa nekaj kar se bo dalo programirati po urah. Da se najprimer tekom dneva malo izklopi, zvečer laufa in tako naprej.

Niti najmanjšega pojma nimam kakšni bombončki pridejo še te dni zraven termostatov ampak če je kakšen tudi ki ima omrežno povezljivost preko wifi, mogoče tudi kaj takega. Seveda ne za par 100 eur, če se da. Hiša je stara, napeljava za radaitorje 40 let, bojler v kurcu. Skratka zadnjega krika tehnologije ne rabim.

Trenutno imam tole: https://heatingcontrols.honeywellho...perature-onoff-control/T6360-Room-Thermostat/
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Lepo prosim za malo pomoči. Menjati moram termostat v hiši, saj je prišel nov član in je toplota ob pravem času bolj pomembna.


Trenutno imam najbolj basic honeywell zadevo kateri pač obrneš gumb na želeno temperaturo in to je to. Potrebujem pa nekaj kar se bo dalo programirati po urah. Da se najprimer tekom dneva malo izklopi, zvečer laufa in tako naprej.

Niti najmanjšega pojma nimam kakšni bombončki pridejo še te dni zraven termostatov ampak če je kakšen tudi ki ima omrežno povezljivost preko wifi, mogoče tudi kaj takega. Seveda ne za par 100 eur, če se da. Hiša je stara, napeljava za radaitorje 40 let, bojler v kurcu. Skratka zadnjega krika tehnologije ne rabim.

Trenutno imam tole: https://heatingcontrols.honeywellho...perature-onoff-control/T6360-Room-Thermostat/
Če vse prav štekam, tebi ta ročni termostat vklaplja črpalko ali peč? Če ja, potem je dobra vsaka on/off varianta, ki je digitalna. Takega ima tudi seltron, v društvu imamo emos ( https://www.emundia.si/emos-sobni-termostat-tedenski-t091-p5601n ) pa še kaj se najde.

Lahko pa seveda tudi zgornji link za wifi povezavo in precej več denarja vzameš. Odvisno kaj želiš in koliko si pripravljen odšteti.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Mislim da vklaplja samo črpalko, ko pade temperatura v peči se pa vklopi še ta sama. Točno tega emosa mi je odlična duša s foruma šenkala za kar sem ji zelo hvaležen.

Načeloma bo to čist ok, ane Samojed? Sicer mi ful lep UI ter wifi in napredne funkcije neatamota ful dišijo ampak trenutno ne ravno za 170eur. Mogoče po kakšni prenovi.
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Zanimivo. Si potem kupil? Si zadovoljen? To je tole: https://www.mimovrste.com/regulacija-temperature/netatmo-termostat-z-wi-fi ?


170 je že kar znesek glede na to da priklapljan na sovjetsko inštalacijo. Ali je vredno?
Sem lani nabavil za plinsko peč in sem zaenkrat zadovoljen, tako da sem letos nabavil še enega-rabljenega za drugo vejo ogrevanja.
Drugače cena niha pri njih in sploh sedaj ko bodo na Amazonu Prime dnevi 12.in 13. ga dobiš potem malo ceneje, lani sem tako dal zanj dobrih 130€.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Najlepše bi se zahvalil g. giovanottiju za podarjen termostat!

So pa teli Kitajci že prav lepi in napredni.