Elektronska vinjeta

ivano

Pripravnik
17. jan 2015
125
9
18
Ja vem, sam sem si kriv, ni me treba linčat še dodatno. Po neumnosti sem s tretjim avtom zavil na AC in se šele med potjo nazaj spomnil, da nima vinjete. 2x300€+tedenska vinjeta. Nato sem jo takoj kupil, ampak dvomim, da bo to koga zanimalo. Zanima me kje je kaj merjenje čez tunel Malence?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.641
999
113
Kaj ni tako, da če jo isti dan kupiš, da ni kazni? Nekje sem bral. Mogoče vprašaj Dars.
Mogoče obdelava prekrškov res ponoči teče in vidi, da si imel veljavno vinjeto, ker ni ure nakupa. Velja pač cel dan.
 

ivano

Pripravnik
17. jan 2015
125
9
18
Kupil sem jo v roku pol ure po prekršku. Sem govoril z možakarjem na šaltarju na Petrolu in je rekel, da jim on v sistem odda točen čas oddaje, ko kupiš. Mogoče me "reši" obdelava prekrškov, ja. Berem, da je možna oddaja zahteve za sodno varstvo, ampak to ti verjetno vzame pravico polovičke? Pa tudi dvomim, da s svojim razlogom uspem.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
532
82
28
Ja vem, sam sem si kriv, ni me treba linčat še dodatno. Po neumnosti sem s tretjim avtom zavil na AC in se šele med potjo nazaj spomnil, da nima vinjete. 2x300€+tedenska vinjeta. Nato sem jo takoj kupil, ampak dvomim, da bo to koga zanimalo. Zanima me kje je kaj merjenje čez tunel Malence?
Vzel si nam veselje ko si priznal krivdo. Tako bi te ***xxxyyy***, na forumu, ti pa tko.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
532
82
28
Kaj ni tako, da če jo isti dan kupiš, da ni kazni? Nekje sem bral. Mogoče vprašaj Dars.
Mogoče obdelava prekrškov res ponoči teče in vidi, da si imel veljavno vinjeto, ker ni ure nakupa. Velja pač cel dan.
Če bi šel na AC in jo kupil na petrolu ali prek spleta preden bi šel čez preverjanje bi šlo ja. Šel na AC Unec-postojna, na petrolu kupil vinjeto in ni bilo kazni. Še sreča. Se pač zgodi da avtomatsko pozabiš....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Me res zanima, če boš dobil kazen ali ne.

Fer bi bilo da ne, če si jo kupil isti dan
 

ivano

Pripravnik
17. jan 2015
125
9
18
Vsekakor javim epilog. Sem takoj kontaktiral Dars in pravijo, da je bil prekršek storjen, lahko pa oddam zadevo sodnega varstva po prejetju kazni, samoprijave ni. Sodno varstvo stane, verjetno pa tudi pride do izgube plačila polovičke in lepo odcolaš 600+16 tedenska. Ni kaj, lep biznis. Alkoholiziranost in mobitel za volanom sta cenejša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in aljoman

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Upam, da ne dobiš kazni. Enkrat sem prevozil celo Madžarsko in vinjeto kupil tik preden sem šel v Slovenijo. Kazni nisem dobil. To s samoprijavo na Dars je bila pa neumnost, upam, da ti je zdaj jasno to.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Načeloma je krivično, če vinjeta, kupljena ob 10.00 ne velja od danes od polnoči, ker pomeni, da ni veljavna polnih X dni, kot denimo tista, ki jo kupim za jutri.
1709285962783.png



1709285986989.png

Mogoče ne bo kazni.
Na vseh odsekih tudi ni portalov za avtomatski nadzor. Prav tako prepoznava tablic ni nekaj 100 %.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Tudi jaz sem imel štalo lani... žena je mislila da sem jaz kupil, jaz pa da ona... miskumunikacija
Peljal od Vrhnike do BTC in nazaj. Nisem dobil kazni
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
87
36
18
Tudi jaz imel podobno zgodbo lani. Žena bila cel dan po obvoznici. Zvečer kupil vinjeto, nobene kazni.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ja vem, sam sem si kriv, ni me treba linčat še dodatno. Po neumnosti sem s tretjim avtom zavil na AC in se šele med potjo nazaj spomnil, da nima vinjete. 2x300€+tedenska vinjeta. Nato sem jo takoj kupil, ampak dvomim, da bo to koga zanimalo. Zanima me kje je kaj merjenje čez tunel Malence?
Iz tega razloga mam jest za vse avte pri hiši vinjeto, da se slučajno ne zafrkneš, ker zafrkneš se v momentu.