Elektronska vinjeta

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.273
113

Pa saj je(!) vinjeta plačana!
Zakaj moraš plačat tisto razliko za čas, ko si se vozil misleč, da je vse v redu? Saj ne vedo, kdaj bi moral plačat - start - začetek?
OK napačno vozilo, ampak eno vozilo ima plačano - in lahko pogledajo, ali je šlo po AC.
In TI lahko dokažeš, da si plačal ti!
DARS = beboti. Pa delavce nezaščitene pošiljajo na vozni pas slanost merit.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pa saj je(!) vinjeta plačana!
Zakaj moraš plačat tisto razliko za čas, ko si se vozil misleč, da je vse v redu? Saj ne vedo, kdaj bi moral plačat - start - začetek?
OK napačno vozilo, ampak eno vozilo ima plačano - in lahko pogledajo, ali je šlo po AC.
In TI lahko dokažeš, da si plačal ti!
DARS = beboti. Pa delavce nezaščitene pošiljajo na vozni pas slanost merit.
Bebo je tisti, ki misli, da DARS sme hraniti podatke in pogledati, če je vozilo v nekem preteklem času šlo z veljavno vinjeto po avtocesti.
Tak bebo pač ne pozna GDPR, še manj pa pozna oštrino našega IP. Ampak ja, tudi beboti imajo pravico živeti in komentirati neumnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kamela213 in krko

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
No to je že bližje človeškemu. Nekaj je 30 EUR za stroške in odpis kazni po ugotovitvi pomote, drugo pa 300 EUR, ali celo več zaporednih kazni. Z zgoraj opisanim primerom recimo nimam težav.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.612
1.068
113
a se kje "splača" kupiti vinjeto v smislu da dobiš še kakšen bonbonček? Npr. na Darsu ponujajo vračilo vsega denarja, če si izžreban. Še kaj podobnega? Na Petrolu mogoče dobiš kakšne točke, a jih imam že zdaj 784, pa ne vem kam bi z njimi.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.612
1.068
113
koliko je to "trojne zlate točke"? Bi jih potem imel vsaj 1000 ali koliko jih moraš imeti za celoletni popust pri elektriki?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.279
123
63
koliko je to "trojne zlate točke"? Bi jih potem imel vsaj 1000 ali koliko jih moraš imeti za celoletni popust pri elektriki?
Nimam pojma. Verjetno cena vinjete v eur *3, torej nekih 340? Jaz sem hotel dati povdarek kavici... Ker sem že ene parkrat vprašal prodajalca za šaltarjem, kako lahko vnovčim nekih 7000 točk (na leto), ki bi jih potencialno nabral. če bi imel njihovo kartico. In v večini primerov s točkami ne moreš kupiti niti ene kave. Pač občasno dajo ven, da pa lahko dobiš kavo "to go", ampak ne vedno. Jaz če bi, bi koristil točke samo za kavo, pa naj se to sliši še tako čudno. In tako pač skomignem, ko me vprašajo za petrol kartico...

Če bi imel pa kestel od 200l, pa očitno pripada ena kava :).

Jernej
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.329
954
113
Nimam pojma. Verjetno cena vinjete v eur *3, torej nekih 340? Jaz sem hotel dati povdarek kavici... Ker sem že ene parkrat vprašal prodajalca za šaltarjem, kako lahko vnovčim nekih 7000 točk (na leto), ki bi jih potencialno nabral. če bi imel njihovo kartico. In v večini primerov s točkami ne moreš kupiti niti ene kave. Pač občasno dajo ven, da pa lahko dobiš kavo "to go", ampak ne vedno. Jaz če bi, bi koristil točke samo za kavo, pa naj se to sliši še tako čudno. In tako pač skomignem, ko me vprašajo za petrol kartico...

Če bi imel pa kestel od 200l, pa očitno pripada ena kava :).

Jernej
Jaz vzamem njihovo kartico, ko bo zato bencin ugodnejši.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.273
113
Bebo je tisti, ki misli, da DARS sme hraniti podatke in pogledati, če je vozilo v nekem preteklem času šlo z veljavno vinjeto po avtocesti.
Tak bebo pač ne pozna GDPR, še manj pa pozna oštrino našega IP. Ampak ja, tudi beboti imajo pravico živeti in komentirati neumnosti.
DARS z lahkoto vidi, če je ''napačna'' plačana registracija šla po AC!
Da, DARS je bebo, če pošilja ljudi na merjenja slanosti na voznem pasu!!