Elektronska vinjeta

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Se kdo spomni, ali se prejme račun ob nakupu vinjete preko njihovega spletnega portala in plačila preko spleta???

Sem vložil vlogo za povrnitev sorazmernega dela ob odjavi vozila, pa imam le potrdilo o nakupu e-vinjete, kar pa naj ne bi zadoščalo...? Pa sem pozabil ali sem prejel račun in ga izbrisal, ali sem prejel le omenjeno potrdilo...
Jaz sem vlogo za povrnitev sorazmernega deleža brez težav oddal preko njihovega e-portala (tam, kjer sem jo tudi kupil).
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Ja sorry. Jaz sem si ga sam prenesel takoj ob nakupu na svoj mail.
 
Nazadnje urejeno:

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Se kdo spomni, ali se prejme račun ob nakupu vinjete preko njihovega spletnega portala in plačila preko spleta???

Sem vložil vlogo za povrnitev sorazmernega dela ob odjavi vozila, pa imam le potrdilo o nakupu e-vinjete, kar pa naj ne bi zadoščalo...? Pa sem pozabil ali sem prejel račun in ga izbrisal, ali sem prejel le omenjeno potrdilo...
Kaj pa si še moral predložiti za dokaz, da je vozilo odjavljeno? Kopijo prometne?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Podpisane izjave treh živih prič …

Za slovenska vozila si DARS sam pridobi podatke iz uradnih evidenc. Za tuje registracije odjavljena prometna.
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.331
955
113
Tako je, DARS sam pridobi podatke. Sam sem sicer priložil kopijo odjavljene prometne.
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
A je potem to možno izvesti tudi, ob menjavi lastništva, recimo prodaš avto in mu skenslaš vinjeto?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Zdravo!

Eno vprasanje…

Danes sem preckal mejni prehod Vrtojba za v Italijo in sem sel odzadaj mimo Petrola in je potem takoj Italija…

Vinjete na tem avtu nimam, ker je drugace nikoli ne rabim, sedaj pa me zanima, ce sem se zaj… ali p tam ni treba vinjete z tistih par metrov?
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
ma za tam ti noben ne bi smel težit. Brez vinjete pa velja do prvega izvoza, čoe Šempeter. Uno prej je pa kao počivališče (na izvoznih tablah je označeno kot počivališče).
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
ma za tam ti noben ne bi smel težit. Brez vinjete pa velja do prvega izvoza, čoe Šempeter. Uno prej je pa kao počivališče (na izvoznih tablah je označeno kot počivališče).

Upam da bo ok, cene pac jebiga bo treba drugic se za ta avto vinjeto :)

Drugace so bili tam policaji in darsovci s kombijem.

Darsovci se “rocno” kontrolirajo vinjete?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.556
113
Pri eni "zaseda" kontroli, sem videl, pred uvozom na počivališče, mobilno kamero, ki je verjetno preverjala registerske, in potem "sporočala" DARSovcem, ki so potem ročno odstranjevali kršitelje, oz jih dajali na stran.
Nekaj je bilo sicer govora, da bi naj imeli "daljnoglede", ki bi znali brati tablice in preverjati stanje vinjet, ampak v to ne verjamem :)

Ne vem pa, zakaj toliko kompliciranja s to kontrolo, in zakaj morajo biti osebno ljudje "na licu mesta", saj pa zato so video kamere in človek pač dobi na dom kazen.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Pri eni "zaseda" kontroli, sem videl, pred uvozom na počivališče, mobilno kamero, ki je verjetno preverjala registerske, in potem "sporočala" DARSovcem, ki so potem ročno odstranjevali kršitelje, oz jih dajali na stran.
Nekaj je bilo sicer govora, da bi naj imeli "daljnoglede", ki bi znali brati tablice in preverjati stanje vinjet, ampak v to ne verjamem :)

Ne vem pa, zakaj toliko kompliciranja s to kontrolo, in zakaj morajo biti osebno ljudje "na licu mesta", saj pa zato so video kamere in človek pač dobi na dom kazen.
Darsovci tako razumejo "Back to the future"
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Potem je brezveze silna elektronika in denar porabljen okrog teh vinjet. Pustili bi nalepke, če bi radi ročno izterjevali tujce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Zakaj? Sedaj ti lahko avtomatika sporoči, koga denimo ustavi na počivališču.
Razen tega e vinjeta pomeni enostavnejši nakup za potrošnike. No, res je, da to velja samo za pismene, pravico vožnje pa ima tudi v praksi nepismeno prebivalstvo.