Elektronska vinjeta

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.624
985
113
Ne moreš imeti O na tablici, oz. se smatra kot 0. Tako, da v tvojem primeru bi rekli, da tablica že obstaja.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Primer reg. oznake z dvema O-jema.
Screenshot_20220620-165841_Chrome.jpg


Vir. SLO zav. združenje - info center
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Načeloma v “navadnih” številkah ni ne O (črka O), ne I (črka I) ter tudi Q ne - so pa “po naročilu” izjeme.
Če bi imel jaz kaj besede pribtakvih stvareh, bi tudi pri “po naročilu” omejil in prepovedal O, I itd. Razlog pa je v “enotnosti” pravil.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.624
985
113
Kot smo že razložili, lahko je O ampak se tehnično smatra kot 0.

Tako da tablici LJO1O1 in LJ0101 ne moreta obstajati hkrati, ker poči unique.
 
22. jul 2007
1.392
43
48
Kot smo že razložili, lahko je O ampak se tehnično smatra kot 0.

Tako da tablici LJO1O1 in LJ0101 ne moreta obstajati hkrati, ker poči unique.
3. člen
(registrska oznaka)

(1) Registrsko oznako sestavlja kombinacija črk in številk v zaporedju dveh črk, dveh številk in dveh črk ali dveh črk, treh številk in dveh črk. Med črkami in številkami so presledki.
(2) Črke in številke so izoblikovane tako, kot je razvidno s slike št. 5.
(3) Pri kombinacijah črk in številk je v neposredni povezavi prepovedana uporaba črke »I« in številke »1«, črke »B« in številke »8« ter črke »G« in številke »6«. Črka »O« se v računalniški evidenci zapiše kot številka »0«. Registrska oznaka je sestavljena iz črk slovenske abecede, razen črk »Č, Š in Ž«.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Kakšni so izgovori kršiteljev? So kreativni?

....Obravnavali smo, denimo, precej uporabnikov, ki so kupili vinjeto brez oznake MB. Ko so dobili plačilni nalog, so se razburjali, da imajo veljavno vinjeto in vse listine, s katerimi lahko dokažejo, da imajo plačano vinjeto. Nato po telefonu povedo oznako brez črk MB, ker jih ni na potrdilu. To se dogaja pretežno na Štajerskem. Ne vemo, zakaj.
:):)
Le kako lahko sistem dopušča nakup vinjete za vozilo, ki ni registrirano, oz da nadaljujem nakup na št. registrske, ki niti malo ne spominja na registrsko (brez krajevne oznake) oz na registrske, ki ne ustrezajo pravilom za izdajo in takšnih zagotovo ni?

Je to namenoma, da lopovsko pokasirajo (kazni in vinjete) še tistim, ki so se zmotili?
Lopovsko, ker dobro vedo, da npr taka registrska ne obstaja, pa vseeno vzamejo denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Evo misi zdaj te več ne nadzoruje Janša ampak golob. Pa imaš še vedno probleme z zakoni kajne. Mi imamo na firmi enih 50 kupljenih vinjet pa nobenih problemov. Pa večina, ki jih poznam in so kupili vinjete nima nobenih problemov. Ti pa nonstop nažigaš z brezveznimi primeri. Kdo pri zdravi pameti bo žel kupovat vinjeto za neregistriran avto razen tebe seveda.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Le kako lahko sistem dopušča nakup vinjete za vozilo, ki ni registrirano, oz da nadaljujem nakup na št. registrske, ki niti malo ne spominja na registrsko (brez krajevne oznake) oz na registrske, ki ne ustrezajo pravilom za izdajo in takšnih zagotovo ni?

Je to namenoma, da lopovsko pokasirajo (kazni in vinjete) še tistim, ki so se zmotili?
Lopovsko, ker dobro vedo, da npr taka registrska ne obstaja, pa vseeno vzamejo denar.
Za to bi morali povezati DARS ov sistem z bazo registriranih vozil v Sloveniji.

Veš kakšna kršitev varovanja osebnih podatkov bi bila tole.

Noro ti rečem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Le kako lahko sistem dopušča nakup vinjete za vozilo, ki ni registrirano, oz da nadaljujem nakup na št. registrske, ki niti malo ne spominja na registrsko (brez krajevne oznake) oz na registrske, ki ne ustrezajo pravilom za izdajo in takšnih zagotovo ni?

Je to namenoma, da lopovsko pokasirajo (kazni in vinjete) še tistim, ki so se zmotili?
Lopovsko, ker dobro vedo, da npr taka registrska ne obstaja, pa vseeno vzamejo denar.

A na tujce si pomislil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Le kako lahko sistem dopušča nakup vinjete za vozilo, ki ni registrirano, oz da nadaljujem nakup na št. registrske, ki niti malo ne spominja na registrsko (brez krajevne oznake) oz na registrske, ki ne ustrezajo pravilom za izdajo in takšnih zagotovo ni?

Je to namenoma, da lopovsko pokasirajo (kazni in vinjete) še tistim, ki so se zmotili?
Lopovsko, ker dobro vedo, da npr taka registrska ne obstaja, pa vseeno vzamejo denar.
Seveda. Namerno to naredijo, samo zato, da butle tipa mirsi, ki niso sposobni pravilno vpisat registrske tablice lupijo.
Odgovor olfe si preberi, potem pa še kakšno teorijo zbljuvaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in ales85

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Za to bi morali povezati DARS ov sistem z bazo registriranih vozil v Sloveniji.

Veš kakšna kršitev varovanja osebnih podatkov bi bila tole.

Noro ti rečem.
Kajne, ko je pa treba izdat položnico, se pa vsi ti sistemi znajo med sabo povezat, pa najt lastnika.
Pa ni treba nobenih povezav, da recimo veš, da registrska brez krajevne oznake ni veljavna, za tujce bi uvedli rubriko, kje je avto registriran, pa bi enako lahko preverili tujce.
Ampak kot rečeno s tem nebi nič pridobili, kvečjemu izgubili denar za vinjeto+ kazen, če se kdo zmoti.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Se kdo spomni, ali se prejme račun ob nakupu vinjete preko njihovega spletnega portala in plačila preko spleta???

Sem vložil vlogo za povrnitev sorazmernega dela ob odjavi vozila, pa imam le potrdilo o nakupu e-vinjete, kar pa naj ne bi zadoščalo...? Pa sem pozabil ali sem prejel račun in ga izbrisal, ali sem prejel le omenjeno potrdilo...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Sem šel gledat in jaz nisem prejel računa.
Na portalu pa imam tudi jaz le Potrdilo o nakupu e-vinjete.
Če je to res, da ti na podlagi tega ne povrnejo, je čas da se odpraviš tja in nekoga zbrcaš. Prekleti bedaki.
Sprintaj še potrdilo s kreditne kartice, da je bilo plačano.