Elektronska vinjeta

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Zakaj ni dvodnevna vinjeta. Cena 4€. Ali pa 3€.
Pa na avtomatih naj se kupi ali sms ali ..Paj Pal ali easy goo. Vrijant kolikor hočeš!
Kdo se bo z švercanjem zajebaval. Kazen je 300€ + 10 dnevna vinjeta.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
>> Zakaj ni dvodnevna vinjeta. Cena 4€. Ali pa 3€.

Zato ker ne glede na to, katere vse možne kombinacije boš ponudil, vedno se bo našel nek sralec, ki bo jamral da je vinjetni sistem brez veze, saj ne ponuja vinjete za XX dni
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Lahko bi bila samo za 1 dan, če bi bilo možno, da cenik določen po dnevih glede na gostoto prometa. Kar bi bilo konec koncev tudi pravično, ker pri infrastrukturi je kolikor toliko ustrezno pokritje konice zelo drago. Torej poletne sobote enodnevna vinjeta denimo 14 €, nedelja verjetno podobno, petek 10 €, ostali dnevi 3 €.
:evil:
Čakam na prvi sodni primer, ko se bo nekdo pritožil, ker je zaradi nesreče ali druge izredne situacije na avtocesti moral podaljšati potovanje po avtocesti za nekaj ur in mu vinjeta ni več veljala. Dokler so to ročno nadzirali, je bila verjetnost dokaj majhna, nadzorov sredi noči je manj, pa še nadzornik je mogoče pogledal komu skozi prste. To bo tudi zanimivo, razen če bo DARS sam to filtriral in "spregledal".
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Zakaj ni dvodnevna vinjeta. Cena 4€. Ali pa 3€.
Pa na avtomatih naj se kupi ali sms ali ..Paj Pal ali easy goo. Vrijant kolikor hočeš!
Kdo se bo z švercanjem zajebaval. Kazen je 300€ + 10 dnevna vinjeta.
Saj je.
Kupiš tedensko (ali jarkoli je) in uporablajš en dan.

Vinjeta (časovni zakup) ni pravična, je pa udobna in spodbuja uporabo. Z ugodno pardnevno vinjeto bi ustregel vsem turistom (domačim in tujim) in pomembno zmanjšal dohodek upravljalca. Ker je teh parkrat na leto po številu ogromno, po uporabi pa zanemarljivo. Sedaj plačajo nesorazmerno veliko in če bi jim to zmanjšali, bi morali nekje drugje vzeti (torej podražiti). Ker krediti se morajo plačati, ne glede na to, kako in za kaj so bili porabljeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Kako plača tujec prekršek: vožnja brez vinjete?
Pisti primorčan je dobil po pošti.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Krožni ti še povzroča probleme? Al ze greš bp skozi?
Če te glih zanima stanje. Prej se bile v konici kolone do Šenčurja, sedaj so še vedno. So pa sedaj v konici tudi kolone do delavskega mosta, ki jih prej ni bilo.
Varnost pa... no ravno danes sta se dva tam zabila.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
V največji gužvi ko stojiš že pri hoferju v šenčurju si do krožnega pri mercatorju v max. 6 minutah. Gužva je zjutraj, iz krožnega ven proti brniku, ker teleta ne vedo zakaj sta dva pasova in rinejo vsi na levega že sredi krožnega. Teleta pač. Krivljenje pleha z varnostjo nima nič.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Če te glih zanima stanje. Prej se bile v konici kolone do Šenčurja, sedaj so še vedno. So pa sedaj v konici tudi kolone do delavskega mosta, ki jih prej ni bilo.
Varnost pa... no ravno danes sta se dva tam zabila.
Ne narobe si razumel. Ne zanima me če je gužva. Ampak če ga že ti uspeš sprocesirat kako zvozit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ni potrebe po diskreditaciji. Glede tega, da je nova rondoja mimo letališča Brnik projektiral nekdo s kupljeno posebno šolo, se moram z njim strinjati.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Njega matra tanovi kranjski. Do brniških še ni prilezel, se vedno v kranjskem zatakne.

kranjsko turbo krožišče je že fajn, kle ni kej pa mirsi gor al pa dol
problem je samo v tem, da se je zdej problem premaknil eno krožišče nazaj in posledično še na izvoz iz avtoceste
tko da zdej stojiš na avtocesti namesto na šenčurskem polju... no zadnje cajte od kar ni več korone pa tudi na kranj zahod
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
kranjsko turbo krožišče je že fajn, kle ni kej pa mirsi gor al pa dol
problem je samo v tem, da se je zdej problem premaknil eno krožišče nazaj in posledično še na izvoz iz avtoceste
tko da zdej stojiš na avtocesti namesto na šenčurskem polju... no zadnje cajte od kar ni več korone pa tudi na kranj zahod
Tako je.

Tako kot je nekoč kup ljudi umrlo v množični nesreči na rondoju pri Mercatorju, nas čaka množična nesreča na zaviralnem pasu izvoza Kranj vzhod.

Pa bi se dalo kaj narediti: razširiti je treba rondo na tem koncu Šenčurja (takoj na izvozu iz AC) ali pa vsaj - čeprav ne bo veliko pomagalo - razširiti izvoz iz AC na dva pasova, da se bo nanj spravilo več avtov dol z AC...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in ales85

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Njega matra tanovi kranjski. Do brniških še ni prilezel, se vedno v kranjskem zatakne.
Njegov rondo sloves se je pričel že z novimi Brniškimi rondoji, kjer se je izkazalo, da tričetrt foruma ni imelo kapacitet prebrati in razumeti pet zaporednih stavkov; sloves da najraje komplicira kjer ni treba, je pa očitno ostal v forumskem spominu.

Fant ga je nato lomil še s korono (preživel je verjetno le zato, ker se je cepil :D:aplauz:), ampak to ne pomeni, da je kriv za vsako "okroglo kanto" v državi.

Edit: pozabil sem še na vse karafeke okrog spolnega nadlegovanja na AGRFT. Tega je nekaj bilo skozi čas :oops1:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
Fant je vmes zamenjal že nekaj "priimkov", mučijo ga situacije krepko izpred brniških rondojev. Med drugim mu je pol "prijateljic" zlorabila policija, pa koncepta vozniškega dovoljenja tudi ne razume. Od tod se ga drži sloves "mentalno izzvanega".
 
  • Haha
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Fant je vmes zamenjal že nekaj "priimkov", mučijo ga situacije krepko izpred brniških rondojev. Med drugim mu je pol "prijateljic" zlorabila policija, pa koncepta vozniškega dovoljenja tudi ne razume. Od tod se ga drži sloves "mentalno izzvanega".
Meni je res zanimivo, kako imajo eni in isti težave v vseh možnih situacijah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero