Elektronska varuška

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Zmešalo se ji bo! Če bo to rabila, bo dobila drugače ni pa za nič dobro razen za do konca nastresirat mamo, ki je že tako na koncu zdrave pameti in živcev od pomanjkanja spanca in vsega.

Ne gre za prostor ampak ponavadi se jih skupaj spat daje. Že od več staršev sem slišala, ki so imeli dvojčke da ni bilo niti dovolj da so v isti sobi, so šli v isto posteljico spat da je bil mir. So navajeni en drucga od prej in pomirjeni če so skupaj.
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Kaj pa če kupiš 3 snuze https://www.snuza.com/breathing-monitors/snuza-heromd-infant-apnoea-monitor/ pa eno navadno varuško z videom (če bi imel 3 posteljice v eni sobi) .
Je pa res da če jih boš imel slučajno imel kdaj skupaj v postelji, ti v nobenem primeru 3 senzorji ne bojo vredu delovali, ker zaznavajo gibanje otrok medsabo.
Jaz sem imel Angelcare in z kamero s senzorjem dihanja, ki pa ga no koncu nisem veliko uporabljal, saj je bilo nepraktično, da si moral senzor stalno, ko si otroka vzel iz postelje izklapljat, sicer se je seveda vklopil alarm.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Midva mava od angelcara tisto podlago, ki spremlja dihanje. Mater pa ko je otroka ven vzela pa pozabila izklopit.. tulilo, da ti srce zastane.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Potem bo najbolje, da kupis 3 security camere in imas vse na eni aplikaciji na telefonu. Imajo nekatere kamere tudi baby phone funkcijo.

Recimo moja xiaomi... vklopis zvok in slisis vse, kar se dogaja na oni strani. Lahko vklopis mikrofon in poves kaj nazaj. Lahko nastimas "opazovanje" in ti bo kamera zaznavala premike in metala opozorila ter snemala, ce zelis.


Po mojem je kaj v tej smeri najbolje za 3 kamere. Pa se ena stvar je. Sliko bos imel veliko boljso, kot pri obicajnem baby phonu.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Naj mi en razloži foro teh kamer, ker jaz tega res ne razumem, pa sem dal že enega skozi, brez kamere
Torej, babyfon rabiš ko je še dojenček, da ga slišiš. In pri dojenčku po mojih izkušnjah sta samo 2 opcije: ali spi, ali pa se dere. Zakaj bi ga hotel ob 1. ali 2. opciji gledat zraven?
Kar pa se tega za dihanje tiče: stran vržen denar, ker kot je že zgoraj Jabe napisala, zraven tega se ti zmeša
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Ti dam eno cifro in bos ta zadnji stavek mojemu frendu povedal, ki mu je ta blazina resila otrokovo zivljenje?

Seveda je stran vrzen denar, dokler se nekaj ne zgodi. V 99,99% se seveda ne zgodi. Kaj pa ce..
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Z kamero se strinjam, popolnoma useless.
Glede teh senzorjev dihanja pa sem povsem drugačnega mnenja.
Moj prvi otrok se je rodil z majhnimi luknjicami v srčku in ko je kot novorojenček zaspal, mu je utrip zelo nevarno padel, posledično precejšen padec SpO2 - lahko tudi pripelje do zastoja dihanja. Tile senzorji so (vaj pri nama) poskrbeli za mirne noči brez straha za otroka.
Kot druga dejavnika sta pa ti. "smrt v zibki" in SNSD (sindrom nenadne smrti dojenčka), kjer ti senzorji dihanja zelo pomagajo.

nama se pri nobenem od otrokov ni niti enkrat sprožil (hvala bogu), definitvno pripomogel k bolj mirnemu spancu. Hitro se navadiš, da ko otroka vzameš iz zibke/posteljice, stisneš knof in je to to...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ti dam eno cifro in bos ta zadnji stavek mojemu frendu povedal, ki mu je ta blazina resila otrokovo zivljenje?

Seveda je stran vrzen denar, dokler se nekaj ne zgodi. V 99,99% se seveda ne zgodi. Kaj pa ce..

Koliko otrok umre zaradi padca in udarca v glavo? In koliko bi jih ne umrlo če bi od rojstva nosili na glavi čelado?

Razlika v primerjavi s temi blazinami je samo ta da prodajalci čelad niso tako podjetni kot prodajalci teh blazin.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Odstotek bo kar za povišat. So otroci, ogroženi, praviloma kaki nedonošenčki ali pač da se pričakuje da to bo lahko problem in taki starši dobijo tele blazine na posodo ali pa se jim svetuje, naj kupijo. Takrat šele greš in kupiš...

Potem imaš pa normalne donosene otroke, ki se pa res takoj po rojstvu ne znajo obrniti. Kaj celi, se glave ne in od tod nasveti trsi jogiji in brez povstra, pa kakih drugih blazin ali plišastih igrač. Ko se enkrat glava notri potopi je ne dobi več ven. To so ponavadi takozvane smrti v zibkah. Tako meni enkrat en pediater z ukc lj. Zakaj mu ne bi verjela? Zato pa na šoli za starše vsaj 10x slišis, naj se ga daje spat v asketsko posteljo in vsak se tolikokrat naj se ne obremenjujemo s smrtjo v zibki, ker se bo nekomu spipalo za brezveze. Vsaj še 10x slišis pa se eno stvar. Dojenčki dihajo neredno, vmes lahko par deset sekund ne vdahnejo. In takrat hudic začne tulit. Upam vsakemu otročku ki ima tisto blazino spodaj, da bi se mu to čimmanj krat zgodilo. Poleg tega, da se zbuja vsaki 2h za jesti, kar je treba, ga skrbni starši priklopijo na piskalke, se ga obvezno previja vsake 2h ne glede na vse in če to pade skupaj s kako drugo obvezno dejavnostjo ali pa ne in od 22h spanca, ki jih pa res rabi, dobi vse skupaj nič. Kaj dons eni počnejo je res tanka linija med skrbjo in mučenjem.

Kdaj kaki vmes pade? Najbrž že, samo bo treba še kako 9ko za decimalno vejico dati. In s tem postane to zadeva, ki jo je pač v duhu zdrave pameti treba sprejeti, kot nekaj, za kar ni potrebno skrbeti, ker je toliko drugih zadev, zaradi česar bo otrok kar umrl...
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Se strinjam, te senzorje kupiš če/ko rabiš. In kot pravi Jabe, pač ne tlačiš v posteljico raznih pliškotov, obrob (zdaj so zelo in ene, ki zgledajo kot ful debele pletene kite - totalna neumnost), okrasnih vrtiljakov nad posteljico (da pade not...), nočnih lučk in projektorjev, blazin, okrasnih dekic.... Do tam nekje 1. leta nič od naštetega ne rabijo. Tud če jim daš deko ali odejo, jo takoj zbrcajo dol in se samo valja po postelji. Vzameš tiste spalne vreče ustrezne debelosti glede na letni čas, pa je mir.

Pri prvemu smo imeli AngelCare baby phone, pa se je vklapljala za vsak drek, vsak dihljaj si slišal, nič ni bilo od spanja.

Za drugega smo nabavili tole: https://www.aliexpress.com/item/32835063133.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dPFaTRN in je top shit. Video imaš zato, da vidiš a samo nekaj sanja in se malo zraven oglaša, al pa skače gor in dol po posteljici in probava ven splezat. Ne hodimo gledat noter, če ni videt akcije na monitorju. Ne bi šel nazaj na navadni bebifon brez videa. Poleg tega lahko nastaviš stopnjo glasnosti, ker tudi ni fajn, da starš skoči na vsak zvok in gre takoj tolažit, je treba reagirat samo na resne klice.

Za to, da imaš samo en sprejemnik za tri vire pa nimam nasveta. Mogoče res tri security kamere pa en app na mob.
 
  • Všeč mi je
Reactions: rainbow

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Smisel elektronske varuške sicer vidim... ampak pri nas tudi te nisem imela. sem pa kasneje inšatalirala app na dva mobilca, ko smo se preselili v hišo. ko je šel mali spat mi pa ven na dvorišče, da sem ga šla iskat, ko se je zbudil.

tele zadeve: Video imaš zato, da vidiš a samo nekaj sanja in se malo zraven oglaša, al pa skače gor in dol po posteljici in probava ven splezat. pa mene niso nikdar kaj dosti zanimale. če je pa ven splezal pa ven prišel, ko je bilo treba spati smo se pa ena na ena konfrontirali.

Med esencialne zadeve, ki jih nujno rabiš, da otrok preživi, pa jih nisem imela so še:
- flaška s cucljem
- črpalka taka ali onakva za črpanje mleka
- razni uni sedeži gugalnice, ene celo nekaj tresejo
- otroški pribor.

stvari, ki pa sem jih rabila pa tudi ni nujno:
- duda (v prvo nisem, druge dvakrat sem jo pa potem res v porodnišnico nesla za vsak slučaj, je pa minoren strošek)
- adaptirano mleko (ta mala piksna je bila vedno doma, za vsak slučaj, če mene iz bilokaterega razloga ne bi bilo domov).

vse od naštetega zelo olajša, če rabiš, ampak če rabiš to veš šele, ko se pokaže potreba po tem, ne vnaprej. štacuna je okoli ogla. in če res niste neki posebneži, rabiš delček vsega naštetega in je še vedno ceneje kot vnaprej vse iz amazona ali pa čajne.
 
Nazadnje urejeno:

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Pa btw, pazi na svojo damo po porodu - sicer v šoli za starše in porodnišnici skoz opozarjajo na tveganje postporodne depresije, ampak zna se razviti tudi postporodna anksioznost, ki se manifestira tudi v pretirani skrbi za dojenčka/-e. In potem take "ampak kaj pa če???" misli skoz hodijo po glavi in se ji zmeša do konca. Sploh če si prvič starš, je težko pametno ocenit kje je meja med pretiravanjem in normalno skrbjo. Ni slabo izbrat si ene par prijateljev/-ic z otroki, pri katerih vama je všeč njihov način vzgoje, s katerimi se bosta odkrito pogovarjala o starševstvu. Pri njih občasno malo naredita en reality check, pač vprašaš še za drugo mnenje, a se jim zdi, da pretiravata al je pač upravičena skrb. Ponavadi je bolje ignorirati razne babice, tašče, starejše tete itd., ker so v njihovih cajtih delali stvari malo drugače in so itak 90% vsega že pozabile in si mislijo samo kako so one pametne in kako vsi drugi vse delajo narobe. Na Fejsbuku, kolikor je smotan, je vseeno dober za ene stvari - ponavadi imaš ene skupine mamic, ki so rodile v istem mesecu in je fajn bit v eni taki skupini, da malo vidiš kako tudi ostali imajo čist ista sranja ("a samo moj noče nič jest??" pa se usuje 50 odgovorov, kjer vse jamrajo da tud njihovi nič ne jejo, ipd.)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Šur ja, razen da je v resnici ravno obratno. Ljudje iščemo potrditev svojih prepričanj, tudi če so ta še tako napačna. To pomeni da bo paničar iskal med paničarji in bo zadeva samo še hujša. In potem ženska, ki ima resno težavo (recimo z dojenjem), išče rešitev med 'pametnjakoviči", ki tega problema v resnici nikoli niso imeli, rešitev ima pa mogoče ena ženska z malo zdrave pameti in obilico izkušnjami. Ravno starejši so lahko tak reality check, samo ne tiste tete, tašče in sosede, ki se na vse spoznajo in imajo mnenje vsakič ko jih nihče ni nič vprašal, ampak tiste, ki so ponavadi tiho, ko je treba pomagat pa zrihtajo.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Jello, ja, tudi s tem se strinjam... Samo res je težko kot novopečen starš ugotovit kdo ima pametne nasvete in kdo kr neki nabija... Pri starejših pa opažam večji procent teh, ki nabijajo, glih zato ker so sami že pozabili kako je v resnici... Zato pravim, mogoče še najbolje pogledat pri kolegih, pri katerih ti je všeč način vzgoje - pri tem da se morata oba starša strinjati s takim načinom vzgoje! Če mamica nekaj zapenja po svoje, tip si pa misli "mah, bo že, naj ima to ona čez"... je drek.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Dojenček mora spati zelo zelo blizu staršev kot vsak drug sesalec v naravi in ne v sosednji sobi, čeprav je ta na voljo. Potem pa pride čas, ko mora iti v svojo sobo. Takrat, ko ne pije več maminega mleka in se tudi ne bo kar tako zadušil. Ko pa je odrasel, pa je čas, da se ga pravočasno postavi pred vrata hiše.
Če so na voljo pripravljeni stari starši in je potreba zaradi utrujenosti, jih je treba izkoristiti. Ampak ne za akademske nasvete, temveč zato, da za maksimalni možen čas (cikel dojenja) prevzamejo dojenčka, da starši počivajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... jest nikakor ne morem razumet, kako smo pred mnogimi desetletji kot deca sploh uspeli preživet, ko še ni bilo vseh teh tech aliexpres pripomočkov :nigladek: ... mora da smo imeli res neverjetno srečo :evil: ali pa so naši starši imeli še kaj zdrave kmečke pameti :gorjaca: ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Glede na to s kakšnimi težavami se ubadajo njihovi potomci (današnji štidesetletni mladi starši) bi rekel da so imeli vsega, samo zdrave kmečke pameti ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi