Elektronska varuška

I

Izbrisan uporabnik 474

Pred "mnogimi desetletji" (1950) je bila umrljivost dojenčkov (0-1 leto) 29.2%, leta 2010 6.1% in 2015 pa 4.3%...
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ne vem ali definicija ne špila ali pa so to podatki za kakšno podsaharsko afriško državo. Umrljivost dojenčkov je v Slo v zadnjih letih okoli 2 promila. To pomeni 2 na 1000 živorojenih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pa btw, pazi na svojo damo po porodu - sicer v šoli za starše in porodnišnici skoz opozarjajo na tveganje postporodne depresije, ampak zna se razviti tudi postporodna anksioznost, ...

S tem se definitivno strinjam. Sicer po spominu nimam, da so kaj hudo veliko o tem govorili v starševski šoli ampak definitivno se pa o tem premalo govori v praksi, med prijatelji in znanci. In zadeva res ni nedolžna. Predvsem je pa nagnjenost k temu še konkretno višja, če pride do carskega reza, saj se lahko z njim zelo poruši hormonsko ravnovesje (hormoni naj bi se sicer vzpostavljali skozi celoten proces poroda, če je le to nenadoma prekinjen, je lahko hudič). Skratka zajebana zadeva, pride pa kot strela z jasnega. Govorim za poporodno depresijo in ne zgolj tiste klasične dneve otožnosti po porodu.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
s spraševanjem drugih je tak tak ... eni grejo v skrajnost da kupijo vse kar so kdaj izumli pa potem uporabljajo 10 % tega, ker ostalo je drek.

druga skrajnost, ki jo vidim tudi v tej temi pa je, da se špara pa tudi če na koncu zarad tega zapraviš x2 časa za vse.

oboje mi je butasto.

isto je blo z isofix bazami. vsi so rekli da niso meli, ker je bzw, ampak so v avto dajali 1 otroka, jaz bom 3. ni variante da zarad "prišparanih" 200 € se jebem pa zgubljam živce pa vsakič na pas pripenjam 3 lupinice.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Tako to je... Določenih stvari ne moreš kupiti, čeprav je to najlažje. Ja, če otrok joka na način, ko veš da nekaj ni vredu (se naučiš jih prepoznavati med sabo, kar zahteva nekaj pozornosti), vstaneš pa greš pogledat. Zdaj kar preko teh neumnosti govorijo pa tolažijo, da jih otrok sploh vidi ne. Če ni nič narobe in se samo pizdulira, ker je pač treba iti spat, tudi ne vem, zakaj bi temu posvečala dodatno pozornost in se preko videa spremljala. Te neumnosti prihranijo toliko časa, živcev in stresa kot kaki službeni mobiteli in računalniki doma.

Če bi bilo vse kar je treba vreči par evrov v otroka, bi bila jaz zelo vesela. No, pa saj boš videl...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
In seveda imate popolnoma vsi prav. Vsi in vsi. Ste pa v resnici fijakarski konji.

Tako tezko razumet, da mogoce nekaj nekomu ustreza, kar vam ne?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz ne bom nobenemu pisal kaj rabi in kaj ne. Ker smo vsi različni. Nama so podlogo svetovali zdravniki v porodnišnici (tudi tam jo je imel tisti čas v porodnišnici) in neumen bi bil, da tega ne bi kupil tudi sam. Sploh, ker ni zdaj to neki bajni denar... Kljub temu, da oba otroka spita v svoji posteljah od dneva, ko sta prišla iz porodnišnice in da je to na drugi strani hiše, nikoli nisva potrebovala kamere. Ker (kot je že omenila Jabe) po joku otroka takoj veš, zakaj se dere.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Ja to pa res alter zdaj že ve :aplauz: :aplauz: :aplauz:

Zdaj ima še čas za tole, kmalu več ne bo vedel kje se ga glava drži...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky