Električni bojler ne greje vode

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
63
0
6
Imam električni bojler Gorenje Tiki, ki pa je nehal greti vodo. Lučka sveti, ko vrtim gumb za nastavitev temperature se sliši klik, ko naj bi se vklopila grelca, ampak voda je mrzla. Odstranil sem pokrov in v njem je bilo za ≈ ½ cm³ črnega prahu, za katerega mi ni jasno od kod se je vzel. S "fazenbriferjem" sem ugotovil, da sta grelca pod napetostjo. Nekako imam na sumu termostat, ki je takšen:

9e28c955-8c71-480d-baf3-727fb9cb1837.jpg


Tudi spodnja kontakta termostata sta pod napetostjo. Čemu služi rdeči gumbek, ki se v mojem primeru brez odpora premika za kaka 2 mm? Če ni pokvarjen termostat, kaj bi lahko bilo še narobe?

Aja, še to: dan preden sem ugotovil da ni več tople vode, je vrglo ven varovalko za vejo, na katero je priključen bojler.
 
Nazadnje urejeno:

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
63
0
6
Hvala za odgovor. Termostat bi še znal zamenjati, zamenjava grelca pa je že preveč. Poleg tega je bojler star 10 let, tako da bom raje kupil novega. Lp!
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik Zardoz pravi:
Hvala za odgovor. Termostat bi še znal zamenjati, zamenjava grelca pa je že preveč. Poleg tega je bojler star 10 let, tako da bom raje kupil novega. Lp!

itak ko bos cistil vodni kamen bos moral grelec ven odvit, tako da ....

kaj imas to zaen model tiki bojlerja?
 

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
63
0
6
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik Zardoz pravi:
Hvala za odgovor. Termostat bi še znal zamenjati, zamenjava grelca pa je že preveč. Poleg tega je bojler star 10 let, tako da bom raje kupil novega. Lp!

itak ko bos cistil vodni kamen bos moral grelec ven odvit, tako da ....

kaj imas to zaen model tiki bojlerja?

Bojler je Gorenje Tiki GB 50. Pod tehničnimi podatki piše med drugim:
Koda:
 Vrsta električnega grelca: indirektni cevni zračni grelci
Ali to pomeni, da ga lahko odstranim, ne da bi iz bojlerja izpustil vodo?
Kako se sploh izprazni? Če ga bom zamenjal, ne bi držal 77 kg v rokah.
 
Citat:
Uporabnik Zardoz pravi:
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik Zardoz pravi:
Hvala za odgovor. Termostat bi še znal zamenjati, zamenjava grelca pa je že preveč. Poleg tega je bojler star 10 let, tako da bom raje kupil novega. Lp!

itak ko bos cistil vodni kamen bos moral grelec ven odvit, tako da ....

kaj imas to zaen model tiki bojlerja?

Bojler je Gorenje Tiki GB 50. Pod tehničnimi podatki piše med drugim:
Koda:
 Vrsta električnega grelca: indirektni cevni zračni grelci
Ali to pomeni, da ga lahko odstranim, ne da bi iz bojlerja izpustil vodo?
Kako se sploh izprazni? Če ga bom zamenjal, ne bi držal 77 kg v rokah.

indirektni pomeni da so GRELCI SKRITI / NAMEŠČENI V PRIROBNICAH. To pomeni da na grelcih ni kamna je pa na dnu kotla ter teh prirobnicah

Izprazniš ga tkole, da zapreš dotok mrzle vode v bojler in odpreš prvi pipo na vroče in čakaš da neha voda ven tečt
gorenje ma drugače še bakrene grelce, ti pa so direktno vstavljeni v kotel
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Pri GB programu grelec menjaš, ne da bi izpuščal vodo, ker ni v direktnem stiku z njo.
 

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
63
0
6
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Izprazniš ga tkole, da zapreš dotok mrzle vode v bojler in odpreš prvi pipo na vroče in čakaš da neha voda ven tečt
gorenje ma drugače še bakrene grelce, ti pa so direktno vstavljeni v kotel

Hvala za informacijo. Zaprl sem ventil za mrzlo vodo, vendar, ko sem dal ročico mešalne baterije čisto v levo (na vroče), ni iz pipe nič teklo.
confused-1.gif
 
Citat:
Uporabnik Zardoz pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Izprazniš ga tkole, da zapreš dotok mrzle vode v bojler in odpreš prvi pipo na vroče in čakaš da neha voda ven tečt
gorenje ma drugače še bakrene grelce, ti pa so direktno vstavljeni v kotel

Hvala za informacijo. Zaprl sem ventil za mrzlo vodo, vendar, ko sem dal ročico mešalne baterije čisto v levo (na vroče), ni iz pipe nič teklo.
confused-1.gif

poskusi še kako drugo pipo odpret. Drgač najbolj skrajni ukrep je da začneš cev na bojlerju (za toplo vodo) odvijat in ga tako izprazniš...sam to bo svinjarije
frown-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Seveda ti ni teklo, ker je pod bojlerjem na dovodu (modra-mrzla voda) nepovratni in varnostni ventil
wink-1.gif

Grelec-vode--Bojler--80l_56ce19f1ccc3e.jpg

Iz tople pa ne sme teči, ker je v bojlerju cev za toplo povlečena čisto do vrha - topla voda se namreč dviga
wink-1.gif


Mislim, da ga boš najlažje izpraznil, če odpreš tople pipe in izpustiš skozi varnostni ventil ampak to traja ker je luknjica majhna in 80l vode
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno: