eKolesa

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Zakaj? Imam naveden bicikl pa rekreacijo, in za to ne rabim električnega. Če bi se pa nameraval v službo vozit, pa absolutno električen, ne pa, da švicam.
Čeprav se da tudi z električnim kolesom kar pošteno znojiti. Ok, sam ga imam šele par dni pa še nimam niti tehnike niti pravih mišic razdelanih konec koncev je pa te dni še kar precej vroče. Klanci so kar težavni če ne daš pomoči na full.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Saj pravim, vsakdo ve zase. Meni so prva leta, ko so se začeli pojavljati, bili... ne vem... ne moteči... nekako postrani sem gledal, če so me prehiteli v klanec. Zdaj so pa na nek način dobrodošli. V klanec ti itak uidejo, tu ni dileme. Po naši kolesarki po navadi peljem 19-21/uro, če pa lovim štromarja, je pa itak 25... ;) SJTV1..pa tako za rekreacijo sem mislil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Saj pravim, vsakdo ve zase. Meni so prva leta, ko so se začeli pojavljati, bili... ne vem... ne moteči... nekako postrani sem gledal, če so me prehiteli v klanec. Zdaj so pa na nek način dobrodošli. V klanec ti itak uidejo, tu ni dileme. Po naši kolesarki po navadi peljem 19-21/uro, če pa lovim štromarja, je pa itak 25... ;) SJTV1..pa tako za rekreacijo sem mislil.
Sem pa danes opazoval kolesarje s specijalkami kako so drveli po klancu navzdol z ljubljanskega grada. Me je kar malo zaskrbelo kaj bi bilo če bi mu počila guma ali pa da bi zletel pod ostro zaščitno ograjo.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.963
812
113
tkole - moje izkušnje..
pred leti me je vročina v en klanec zvila (navadn gorsk kolo).. ja vem - slaba kondicija, vroč dan.. k sebi prišel, ko so me prišli iskat in sem se vsedel v klimatiziran avto.. potem sem se kakšno sezono izogibal kolesa ko hudič križa..
lani nabavil električnega mtb.. zdej nardim 30-50km ture vsak vikend.. po ravnem na noge.. v klanc pa z mal pomoči.. zadeva postala še bolj zanimiva, ko sem na kolo dodal še navigacijo.. ker se mi je doseg sedaj povečal.. na kolesu spet uživam :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.669
1.587
113
Isto pri meni. 20 let sem gonil zayebane klance in sem imel enostavno dovolj. Nabavil štromarja z malo pomoči, samo 36 navora in odprl se mi je nov svet
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Ena možnost je, da se na polno matraš brez pomoči motorja, čisto na drugi strani pa je možnost, da voziš (v hrib) z res visoko kadenco in si lahko veliko bolj zadihan kot z navadnim kolesom. Sam recimo z navadnim kolesom pulza na strmih vzponih preprosto ne uspem dovolj dvigniti, ker komaj obračam pedala. Z pomočjo elektrike pa sem tam lahko v 5. coni in sem bolj zmatran.
Sta pa to ekstrema na obeh koncih. Lepota e-kolesa je, da si med tema ekstremoma najdeš tisto, kar ti je všeč (ali si želiš).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
Ko tole berem mislim da bo počasi treba pri prodaji električnih koles navajat koliko te ovira pri poganjanju, ne koliko pomaga.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Sam mislim takole, do 60 let starosti te električno kolo ovira, nad 60 let pa pomaga. Zakaj? Zato ker je dovoljena hitrost 25km/h kar je do 60 let prepočasi, nad 60 pa pomaga. Starejši imamo čas in manj moči v nogah.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.929
1.092
113
www.adriamedia.si
Čeprav se da tudi z električnim kolesom kar pošteno znojiti. Ok, sam ga imam šele par dni pa še nimam niti tehnike niti pravih mišic razdelanih konec koncev je pa te dni še kar precej vroče. Klanci so kar težavni če ne daš pomoči na full.
Seveda se da. Enako kot na navadnem, tudi če si natreniran.
Ampak ni pa treba. Zato je super za commuting.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Se strinjam. Z e-kolesom se počutiš tako, kot bi imel res velik nabor prestav.
Užitek je. Utrudiš se pa lahko popolnoma enako.

Ne da se 'lahko' ampak dejansko se. Si pa lahko stalno v varnem območju lastnega 'delovanja' tudi brez kondicije v daljšem/hujšem klancu.

Glede vožnje z 10 kg viška..po ravnem itak kile ne igrajo vloge in se normalno pelješ brez pomoči, te pa začne prej pobirat v vmesnih klančkih, to je pa dejstvo, ki jih dodatnih 10 kg pustijo (greš pa zato navzdol hitreje :evil: ).

Če nimaš kondicije in si brez pomoči, moraš pošteno razmisliti kam se odpravljaš (na naših koncih se vse ravnine končajo v roku 10 km), z električarjem se enostavno odpraviš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in Ador

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Mi smo šli v petek iz Divače do Buj (oz. Poreča) s kolesi...jaz edini na električarju, ostali klasika MTB.

Do Divače z vlakom (1.45 h, 8 EUR na osebo + 1.5 EUr za kolo), nato sledili aplikaciji Koomot kamor nas je peljala -> mi smo ji sledili :D .

Noro dobro..štartali ob 9.45 z Divače, na Bujah okoli 18.30.

Koomot je kazal, da bo povprečna hitrost 11 km/h..itak smo rekli da bo to vsaj 15, tja do 20 :valjamse: km/h..right...na koncu je bila 11.9 km/h.
Ni da ni kje se voziš...marsikje moraš tudi hodit, parkrat je zmanjkalo tudi poti in je treba iskat alternativo (tako in drugačno :evil:).
1713853342617.png

1713853382075.png

1713854072137.png

1713853902325.png

1713854199692.png

Meni je guma spustila 3 km pred Bujami, ko smo prišli na asfalt :)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
748
113
a so vam dovolili naložiti vsa kolesa na vlak? nazadnje ko sem jaz šel s kolesom na vlak, mi je bilo rečeno, da je na tem vlaku prostora samo za 2 kolesi, jaz sem bil pa tretji na peronu...
 
  • Haha
Reactions: krava

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Ob naročanju (na netu) je imel vlak označbo, da je tudi za kolesa..na koncu to izgleda, da se nagrmadiš ob vhodu..k sreči ni bilo skoraj nič folka, samo sprevodnica je slalomirala med kolesi :) .
Bi pa na vsak način šli vsi gor..če ni nikjer eksplicitno označeno koliko jih sme iti na vlak + označba, da je vlak tudi za kolesa...nemajo prava da glasajo.