eKolesa

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
Med šticno in ritno luknjo je (med drugim zato da slednja ostane cela) nekaj vodoravnega v obliki hruške, ki mu pravimo sedež. Povprašaj v najbližji kolesarski trgovini.
 
  • Haha
Reactions: mosseero

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.356
9.771
113
kod Džej-Zija
Kaj pa veš, morda se je brane do tega trenutka vozil na stari zarjaveli štangi brez hruške. Pa je zdaj fasciniran, da se da tudi drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Tudi meni logično, zato sem pa vprašal, ker sem našel kar nekaj takih navedb (da pomaga pri plezanju ko ga še malo dvigneš), pa mi ni bilo jasno, kaj je s tem mišljeno.
Bolj visoko je sedež bolj nad zadnjim kolesom si, torej težišče bolj nazaj in prej te dviguje. Torej zjebeš težišče in z preveč stegnjenimi nogami voziš. Ni logike zadaj.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.327
954
113
Gledam ekolo za ženo. Isti model pri vseh prodajalcih ravno en evro razlike... :bonk: Obljubljajo neke dodatne popuste, ko jim to poveš.

Bi človek rekel, da gre tudi tukaj za kartelno dogovarjanje.
 
  • Haha
Reactions: brane_new

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Gledam ekolo za ženo. Isti model pri vseh prodajalcih ravno en evro razlike... :bonk: Obljubljajo neke dodatne popuste, ko jim to poveš.

Bi človek rekel, da gre tudi tukaj za kartelno dogovarjanje.
Meni je to tudi smešno da so "popusti" isto pri vseh skoraj isti. Velika akcija, znižano iz 2999 na 1999. In to skoraj pri vseh prodajalcih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Čudno je, kadar je drugače. Ker se nič ne dela pri nas, veliko odstopanje ponavadi pomeni sivi uvoz in tiste čare, ki jih to prinaša, prevsem kdo jamči pri garanciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Kako pa je s temi subvencijami? Kaj boš moral pokazat kuporprodajno pogodbo, da si avto prodal, ali je to bolj mišljeno teoretično, da boš zamenjal avto za kolo. Ker ta mestna kolesa so tako namenjena ostarelim, za v trgovino po žemlje.
 
  • Žalosti me
Reactions: Ador

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Te subvencije so mi en bull shit. Zakaj za štrom kolesa, če je namenjena za ''menjavo prevoza iz avta na kolo''...? Naj dajo vsakemu polnoletnemu prebivalcu vavčer za nakup kolesa, vezan na osebo. Ne vem, zakaj bi moral kupovati štrom picikl, če je večji užitek na fizikalcu...? Za štrom picikl pa mogoče starejšim od... no, upokojencem. Redno ali invalidsko upokojenim.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Te subvencije so mi en bull shit. Zakaj za štrom kolesa, če je namenjena za ''menjavo prevoza iz avta na kolo''...? Naj dajo vsakemu polnoletnemu prebivalcu vavčer za nakup kolesa, vezan na osebo. Ne vem, zakaj bi moral kupovati štrom picikl, če je večji užitek na fizikalcu...? Za štrom picikl pa mogoče starejšim od... no, upokojencem. Redno ali invalidsko upokojenim.
Dal bi ti en velik "plavi prst gor" ampak se ne strinjam da bi to za el. kolesa dobili upokojenci. Mi imamo itak "ta rdeče" kartice ki nam omogočajo brezplačne vožnje. Naj jih pa dobijo recimo pravi invalidi. Zopet bo en kup nepravilnosti. Upokojenci naj pa hodimo ker se preveč zasedimo na vlaku/busu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Dal bi ti en velik "plavi prst gor" ampak se ne strinjam da bi to za el. kolesa dobili upokojenci. Mi imamo itak "ta rdeče" kartice ki nam omogočajo brezplačne vožnje. Naj jih pa dobijo recimo pravi invalidi. Zopet bo en kup nepravilnosti. Upokojenci naj pa hodimo ker se preveč zasedimo na vlaku/busu.
Ja... saj jaz sem tudi pri sivih panterjih... Moje mnenje za elektro bicikle je pa itak, da so za bolne in slabotne. Da si ga kupi en 30 letni junc, pa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.929
1.094
113
www.adriamedia.si
Verjetno principal določa cene. Kot pri applu, ko imajo praktično vsi enake cene.
Principal ne določa cen, ker jih ne sme.
Da pa vsem enako nabavno ceno, in potem ne more biti neke razlike pri MPC, če je nabavna visoka in veliko marže. Kjer je pa marža velika, pa seveda so razlike v cenah in popusti. Ampak spet: če imajo vsi enako nabavno, na koncu ne bo neke resne razlike.