Egipt in piramide

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
@Suzica: pozimi je Egipt vsekakor bolj primeren za izlete in potovanja (tista od agencije O. so res zakon!), a jaz vseeno ne bi do Kaira in nazaj vlačila 2-letnega otroka. Mogoče počakajte še kakšno leto s piramidami, pa se letos skoncentrirajte na ribice v Rdečem morju
smile-1.gif

Alkohol ... hm, piva ne pijem, tako da ne vem, smo pa lani sprobali vse možne koktejle, v hotelih s tem res ni težav, je pa seveda odvisno, v kakšnem rangu si in pa od hotelske verige. Ponekod ga strezejo v 1,5 deci kozarčke in še sam moraš do šanka ponj, drugje vsake 5 min priskaklja kakšen Ahmed ali Mohamed in sprašuje, kaj boš pil. Zunaj resorta pa nismo nikoli nič pili.
 

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
42
LJ-VZHOD
Na turističnih točkah imajo vsi lokali alkohol, v hotelih itak.

Pivo je pomoje povsod, ker ga tudi večina egipčanov pije češ saj pivo ni alkohol...poglej si na meni...imaš piva, in alkoholne pijače kot so vodka, viski....

Izven resortov ni glih za majhne otroke. Preveč dolgcajt in vroče...pa tečni prodajalci....
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Em piva NI povsod. Ja, v resortih, kjer so itak sami hoteli se da dobit. Če greš pa v mesto, je pa bolj loterija kot ne. Mi smo pregledali približno 40 lokalov in nikjer niso imeli alkohola. Po 3 urah smo končno najdl enga čičota, k nam je pokazal kje se ga da dobit.

No, če greš na take izlete, pol ti pivo še na kraj pamet ne pride - too much hot!
grin1.gif
 

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
42
LJ-VZHOD
Ne vem no...jaz sem videl pivo povsod....je pa res da nisem šel v kake revne četrti Kaira oz. Luxorja. Tam kjer je minimalna možnost, da se pojavi turist so imeli Sakara in/ali Luxor pivo.
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Kako se pa domačini obnašajo oziroma živijo??

Tam zgleda da samo od turizma živijo in torej ni tako slabo kot recimo na balkanu...

Aja, koliko pa je tam cena ene flaše pira? Da se orientiram ...
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Priporočam ti da ne piješ nič kaj lokalnega iz prve roke, če boš pil kaj pij uvoženo pa pazi da piješ iz dezificiranih flaš.

Če bi ti Softi odgovarju bi ti napisu
smile-1.gif


Samo ti pij i nebiraj a pogotov pivo ono je najbolje.

Ne resno ne pit ničesar razen če ne boš u full hudem hotelu, ki ima super lepo školjko, ki sama pere rit. Driska je skor zagotovljena....
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Driska je skor zagotovljena
zmaga.gif
. Sem samo molil, da se bo do odhoda na avijon umirilo. Pa sem se glede hrane in pijače ravnal strogo po navodilih. Morda je bila napaka, ker sem na izletu pil toplo-sparjeno vodo, ker pač v tistem trenutku ni bilo drugega pri roki tekočino sem pa nujno rabil.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
edina napaka je bila da nisi nekajkrat dnevno splahnil ust z dezinfekcijskim sredstvom
evil.gif

preverjeno učinkuje.

LP
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Sej pravim ene odpre druge zapre mi smo bli, drugič 14 dni po egiptu in vedno je bila drugačna skupina tistih, ki smo šli na okrog, ker sem že ratu odporen na bakterije.
 

bansh28

Fizikalc
24. sep 2009
2.390
2
36
ORGINAL tm
Citat:
Uporabnik suzica pravi:
In kako so se ti zdele tiste piramide?? Pa je pozimi manj vroče?? Sam iti tja je skoraj misija nemogoče...

@ bansh in skorpy:: Sem že videl na milijone slik od teh piramid... rad bi slišal osebno mnenje.

Bansh--in zakaj to ne bi bilo zame?
sprasujem se.gif

Ker ti bo prevroče !
evil.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz...

midva sva vsak večer pila koktejle, domača žgana pijača, led,.... je blo vse kul. zobe sva umivala z ustekleničeno vodo, dezifencirala nisva nič, niti 0,3 zjutraj ni šlo v želodec, pa je blo vse kul.... no po prihodu domov sva imela pa ene 6 dni malo "tekočega" veselja, ma panike ni bilo
hysterical-1.gif
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
KSZ!!!!!!!

Mojo babnco je ta izlet v egipt čisto minil... je rekla da v tisto "ciganijo" in vročino zireh ne gre.
ne-ne-1.gif


Sam tudi kr ne morem iti--bo popizditis fasala.
shocked-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tvoj ancionalni ponos ne prenese egipta..ni mi pa jasno kako prenese vrsar..

predlagam catez.. pa ne un an savi..je preblizu hrvaske in prevec hrvatov.

ciganija..Mejduš..a si pogledu okol svoje abjte kdja..d ane govorim o uni z uno ograjo..ce ni ciganija je pa cigansko
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.943
5.024
113
Jaz si z dveletnim otrokom nebi upal v Egypt. Saj je povsem lep dopust če greš dol, samo ne z dveletnim otrokom no.

Midva sma bla v hotelu 5* vse naj naj, plačala tudi nisma ravno malo. Ampak vseeno smo ga sračkali da je bilo veselje. Druga klima, druga hrana itd, te pripeljeta do tega. Pa sem spil liter Balantajnsa, pa njihove viski kole, zobe umival z ustekleničeno vodo, ampak te vseeno zvije. Pa saj če si orasel to ni problem, pač poskušaš spraznit črevesje preden zapustiš hotelsko sobo, samo otroka ne vem kako boš v to preprčal + to da so otroci dostibolj dovzetni za dehidracijo kot ti. Pojdite raje letos v Turčijo, pa drugo ali komaj naslednje leto v Egypt. Pa še letos še vedno ni nekega stabilnega stanja doli med Arabci.