EBN European Business Number opozorilo

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
V opozorilo, kot kaže tole pošiljajo po SLO, smo dobili v firmi konec prejšnjega tedna.
Če na hitro pogledaš samo hočejo samo davčno za register, šele ko orenk pogledaš vidiš da se zavezuješ za 3 leta po 771€/letno.
 

Priponke

  • scan-page-001.jpg
    scan-page-001.jpg
    2,5 MB · Ogledi: 435
  • scan-page-002.jpg
    scan-page-002.jpg
    2,8 MB · Ogledi: 441
  • scan-page-003.jpg
    scan-page-003.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 407

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
u vidim da je kar veliko komentarjev na varninainternetu, torej folk kar pada na te fore.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dik

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz sem s.p. in sem od začetka do danes 2x zamenjal sedež podjetja. Ta dopis so mi poslali na vse 3 naslove, od kje potem jemljejo podatke?
Sicer pa, kako lahko zahtevajo od nekoga plačilo računov, kaj pa identifikacija osebe, ki je sklenila posel? Posel za podjetje lahko sklepa samo zakoniti zastopnik in pooblaščena oseba, vse ostale pogodbe so nične.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Vedno pošljem nazaj prazno, brez znamke, pa naj plačajo vsaj poštnino. Če bi to počeli vsi...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Jaz sem imel tezave z njimi pred leti, izpolnil nekaj za en "register podjetij" , potem so pa racuni zaceli hoditi... Po petih letih je zastaralo, vmes pa maili, pa telefonski klici, na zadnje iz Avstrije, en easy je hitel nekaj terjati, sem mu jebal mater in mu povedal, da ga cakam na naslovu, denar v zepu, samo se vzame ga in gre...
Po parih letih sem pa na d.o.o. dobil isto (prvic je slo za sp), jim razlozil, naj me izbrisejo in ne posiljajo vec, pa so kljub temu nadaljevali s spamom... Sem si vzel en vecer malo casa, pa njihov mail prijavil na vse animal sex pa podobne strani, kar sem jih nasel... Iz neta potegnil dokumentacijo sodisca, kjer so jih zasili in kaznovali z 300k €, vse skupaj lepo vkomponiral v mail, nabral vse njihove email naslove, v excelu naredil mail listo s cca 10.000 kopijami in zacel zvecer posiljati maile... Do jutra je bilo vse odposlano in od takrat naprej nisem dobil nobene njihove ponudbe vec...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ja še vedno spamajo. Letos sem od njih spet dobil prijazno vabilo naj potrdim, da so podatki, ki jih imajo v njihovem imeniku pravilni. Sem imel pa pred ca. 10 leti z njimi "težave". Takrat so se imenovali european city guide (ECG). Po ne vem koliko računih, opominih, grožnjah s tožbo, sem nazadnje od njih dobil že kar vabilo na kranjsko sodišče, gor je bil tudi termin kdaj bo obravnava. Nekje sem potem prebral, da harajo po celi evropi in da jim v resnici še nikjer ni uspelo od nikogar iztožiti ničesar. Seveda pa marsikdo plača, če ne prej pa po vabilu na sodišče. Saj konec koncev, v roki nimajo drugega kot z njihove strani pofejkano "naročilo" kupca. Zadeva gladko pade na sodišču, saj je jasno da gre za goljufijo, težava je v tem da je znesek ravno prav visok in ravno prav nizek da "kupec" raje plača kot bi se šel tožit.

Če jim odgovarjaš samo potrdiš da imajo pravi naslov, tako da ni posebnega učinka, verjetno dobijo vsak dan na tisoče pisem v katerih jim folk jebe vse po spisku. Če bi se sekirali zaradi tega bi že zdavnaj nehali spamat.
 

PaKaj

Zelenc'
18. jul 2019
2
0
1
Živjo.
Tudi mi imamo probleme z njimi in smo dobili zadnji opomin pred tožbo, ki nam ga je poslala odvetnica Ksenia Vesel. Smo pa podpisal leta 2015 in po treh mescih od podpisa, smo jim napisal da odstopamo od pogodbe, pa nismo mogli, ker smo podpisal za tri leta. Potem sem malo brala po internetu in prebrala, da nismo bili edini nevedneži in, da je to ena velika nategancija tako, da smo pustili stat do včeraj, ko smo dobili e-mail z opomonim pred tožbo. A ima kdo kakšen nasvet kaj naredit??
Hvala za vse informacije
Pa lep dan vsem
K
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Beri moj prejšnji odgovor in se drži navodil (na kratko: vrzi v smeti, če te prime da bi jim odgovarjal ali bognedaj plačal, se vsedi in počakaj da napad mine). Če ne gre, prosi koga naj ti pomaga.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Kakšno obravnavo neki, si nora? Da imam obravnavo na sodišču so si izmislili, samo da bi plačal. Misliš da bodo hodili iz Romunije ali nevemkatere že luknje v kateri se pač trenutno skrivajo v eno Slovenijo da bodo na podlagi pofejkanega potrdila od mene izterjali izmišljen dolg? Kot sem napisal, vsaka minuta ukvarjanja s temi kreteni je odveč. To pomeni, da njihovo pošto iz nabiralnika fookneš direktno v kanto. Brez odpiranja.

Ajde, če ti je res toliko do ukvarjanja z njimi jim lahko pošlješ zapakiran drek ali antrax ali pisemsko atomsko bombo, ampak jaz si ne bi mazal rok, hvala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PaKaj

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
A ne bi mogoče v enem ali dveh stavkih napisal v čem je point preden se kdo res loti prebiranja še ene precej verjetno brezplodne debate v 1.500 epizodah.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Pomanjkanje časa...

Nekje vmes v tisti temi sem zasledil, da so vse te firme registrirane zgolj kot poštni nabiralniki, kjer sami skenirajo prispelo pošto in jo prepošiljajo na email. Pa tudi stečaj je nekje omenjen, sem samo na hitro preletel in objavil, če bi slučajno komu kaj pomagalo.
A te moti, da sem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: PaKaj

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Nima veze ali je v stečaju ali kdo je direktor ali je firma s 100 zaposlenimi ali nabiralnik. Gre za spam, goljufijo, samo da je na papirju. Saj ko ti nigerijec pošlje spam tudi ne greš ugotavljat ali je miriam abacha res njegova sestrična in ali je banka, v katere kleti čakajo tvoji miljoni res na tistem naslovu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Registrirana je v domišljiji teh spamerjev. Povsem dovolj da spet kdo plača. Potem pa v nov krog in nove grožnje. Poštnina je poceni, papir tudi in pri veliki masi je zadeva pač donosna, sicer ne bi tega počeli že vsaj 10 let, verjetno so se pred tem kalili še v drugih nategih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PaKaj

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Iz kje naj bi bila ta Ksenia? V Sloveniji ni registrirana kot odvetnica.

Imenik odvetnikov

Verjetno je tale >> http://legalis.hr/topic/79405-european-business-number-prijevara/?page=2&tab=comments#comment-515471 :norec:

Ksenia Vesel
Senior debt collector

CREDIT BUSINESS Resolution s.r.o.
CZ 120 00, Prague 2, P.O.BOX 42
Tel. + 420 226 223 020
Fax. + 420 223 223 028
Mob: + 386 40 291 353
kv@cb-r.eu

www.cb-r.eu

Ceski naslov, gsm stevilka pri A1 ... mogoce celo bob :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: PaKaj in erikson