e-MTB kolo

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ročke, recimo, so že bile bolj robustne kot na biciklih, ki os bili zraven za prodajo.
uu iz ročk si pogruntal da so bolj robustne bremze... ne se hecat no.
Drugače tak btw. Bolj švoh zgleda vse skupaj višji rang je. Večje in bolj "robustno" zgleda bolj poceni je
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Pr i argument seveda sprejmem. Drugi je pa bedast, sorry. Če koga boli, da se mimo (ali vštric) pelje nekdo s pomočjo štroma, ima sam hud problem v glavi in ne tisti na e-MTB ...

Ne gre se kaj ma kdo v glavi. Ampak če ti greš na nek teren ki ga nisi zmožn sam pregonit žal tja ne spadaš. Ker je treba potem tudi nazaj dol prit... No vsaj jaz si predstavljam da je namen teh eMTB jev da vozijo po nekih singlah in kakih "gorskih" kolovozih in podobno. Torej kaj to pomeni.. ti nekega vzpona po nekem kolovozu, singli itd kar pač je nisi zmožn sam pregonit. Torej nimaš nekih izkušenj z mtb-jem ampak nazaj od cilja boš mogo še vedno prit. In pol se tak folk lomi. Pol je tu še 20+ kilski pecikl ki ni glih najbolj lahko vodljiv. Z en k vrednimi bremzami in pa vzmetenjem ki si komaj zasluži ime vzmetenje.
Zdaj če maš pa eMTB zato da se voziš po ravninah na makedamu al pa asvaltu pa spet ni drugega kot podpiranje lenobe.

Ne me narobe razumet, nisem proti eMTB-ju. Če mi telo neha sodelovat pri gonjenju bom takoj nabavil eMTB.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Ker je treba potem tudi nazaj dol prit... No vsaj jaz si predstavljam da je namen teh eMTB jev da vozijo po nekih singlah in kakih "gorskih" kolovozih in podobno.

Potem si pa narobe predstavljaš... Jaz jih na takih poteh srečujem, kjer rabiš mal več watov v nogah, greš pa gor zaradi razgleda.


Lahko greš pa tudi v oktobru po poreču malo, ko se mladi spravijo nazaj domov. Potem ostanejo pa stari s takimi električnimi bicikli, da se malo fijakajo okoli, namesto mopeda.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.908
274
83
tam ko se terc po tori rola
Ne bom pozabil, kakna tri leta nazaj, peljem po kolesarski z močnim nasprotnim vetrom. Peljem mimo ene ženske, ki se približuje kolesarski. Na balanci je imela en cekar, takšna starejša teta... Čez čas pogledam nazaj, za mano. Pritisnem na pedala, čez čas me prehiti... no, vzravnana drža, brez nekega napora. Ja, seveda, elektro bajk.
Ali pa lani, grizemo v klanec na Krejanovem memorialu (kolesarjenje na čas, ni pa strogo tekmovalno), model z eno roko mimo vseh nas. Na elektro bajku.
Mnenja o elektro bajkih so deljena. Jaz ga odobravam, če je nekdo starejši, da mu pomaga. Če pa se nekdo misli rekreirati s tem, pa... No, to je le moje mnenje. Isto, kot se nekateri z avtom zapeljejo skoraj na vrh gore, potem pa rečejo, da so bili na vrhu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Jaz ga nimam, ampak bi ga imel. Cena mi je še previsoka. Ima ga žena in to omogoča, da greva na neke ture, ki jih drugače ne bi mogla iti skupaj. Voziva sicer bolj stranske ceste in makadame. Ker nisem nek kolesar, moram v hribčke goniti kot norc in sem še zadaj. Osebno bi ga imel zato, ker bi klanec, ki ga sedaj zvozim z manj kot 15 km / h in sem povsem moker, lepo prevozil z 20 ali več z manjšim naporom. Ta manjši napor je pomemben, ker od kolesarjenja me odbija predvsem velik napor v hrib, kjer se preznojiš, navzdol pa te potem hladi, ker ni fizične porabe energije. Ni ne vem kako smart šport. Pri hoji ali teku je obremenitev telesa na poti enakomernejša.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.908
274
83
tam ko se terc po tori rola
Pepe...ljudje smo si različni. Meni je pa ravno v klanec užitek, ko prideš na vrh in se potem dol spustiš. Če je neki ekstremen klanec, dolg, se itak na vrhu preoblečeš (Rogla, Uršlja,...).
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
910
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne bom pozabil, kakna tri leta nazaj,...

Jaz ne bom nikoli pozabil dveh nemcev, ki sta iz šla Bovca proti B postaji kaninske žičnice in sva ju z mulcem na običnih trdakih prehitela...in tudi naju je zmotila njuna vzravnana drža...med prehitevanjem sva ugotovila, da imata eMTB
smile-1.gif


eMTB ima svoje slabosti...zame je največja slabost teža, ki glede na način vožnje oz. izbiro terena, pomeni več predrtih gum (tudi 2 na furo se je že zgodilo) in menjava gume pri določenih modelih zna terjat kar nekaj časa
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113


Fox vilice so ponavadi malo boljše kot Rockshock ali Suntour. (Fox>Rockshock>Suntour)

Menjalniki so XT, kar pomeni da je skoraj najvišja možna. Boljša je samo xtr, ki mislim da je tekmovalna in ima na račun teže krajšo življensko dobo. (XTR>XT>Deore>acera>altus)

Magura zavore so pomoje enakovredne shimanu. V mojem primeru mi še po 5 letih škripajo, pomoje je bila kaka serijska napaka takrat.

Gonilka nimam pojma, pomoje je vseeno.

Motor pa pojma nimam.
redface-1.gif


V glavnem vrhunska oprema.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
bosh motor je super. sam imam ze 6 let kolo s prvo generacijo teh motorjev in se zmeraj deluje kot prvi dan. samo baterija ze malo svoh. nove so pa dost drage. (+500eur)
malo podcenjujete tezo. 20kg je ze hudic goniti, ko ti zmanjka stroma pa se 29" 2.3 gume?!
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
To je pa res drago za baterijo. Bi lahko delal kaj drugače, da bi podaljšal življesko dobo baterije?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:


Fox vilice so ponavadi malo boljše kot Rockshock ali Suntour. (Fox>Rockshock>Suntour)

Fox ni nič boljši kot rock shox. Ampak so enakovredni. Eni majo boljši en model drugi drugega. Suntour je pa kar daleč zadaj. Razen pri enem ali dveh modelih. Potem je tu še manitou ki ima spet top modele vilic vrhunske, ampak jih dol vleče katastrofalno obdobje izpred par let.
Drugače pa te vilce na tem kolesu so foxova budget verzija 34-ke. malo višja teža in manj nastavitecv.

Bremze so pa magurine najcenejše 4 batne spredaj in nek križanec zadaj. Niso nič noben presežek, niso pa tudi ne katastrofa. Neka zlata sredina.

Wheelseti nijajo glih slovesa kot najbolj trpežni.

Kaj se ostale opreme tiče tak nima veze. Ker če je pecikl težek 20 kil al pa 21 kil ni neke razlike.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
To je pa res drago za baterijo. Bi lahko delal kaj drugače, da bi podaljšal življesko dobo baterije?

Tako za avtomobilske, trakcijske,ročna orodja(profi)......baterije nekako velja , da je ob redni uporabi , kar je več kot 5let je šenkano.
Kako bo s temi v e-biciklih bo čas pokazal,..... in na to računat že ob nakupu,...in seveda, da je bicikl mobilen, zadevo imeti pod kontrolo, ker če energije ni, potem ne verjemem, da je 20kg lepo poganjat v klanec(sploh brez kondicije, al pa z zdr.težavami,....)
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Jaz sem svojega znizal na 15kg in lepo vozim tudi brez elektrike. Po pravici povedano sem si ga kupil, ker se mi ne da kolesariti na izlete z druzino in obcudovati naravo. Pa se namesto skuterja ga lahko uporabim, samo tezko gajbo pira tovorim nazaj.
Tecem drugace maratone s podpovprecnimi casi tako, da trditev, da ga kupujejo ljudje iz kavca je iz trte zvita.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Jaz sem svojega znizal na 15kg in lepo vozim tudi brez elektrike. Po pravici povedano sem si ga kupil, ker se mi ne da kolesariti na izlete z druzino in obcudovati naravo. Pa se namesto skuterja ga lahko uporabim, samo tezko gajbo pira tovorim nazaj.
Tecem drugace maratone s podpovprecnimi casi tako, da trditev, da ga kupujejo ljudje iz kavca je iz trte zvita.

Kavčarji bodo ostali kavčarji ....z e-biciklom al brez!
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Jaz sem svojega znizal na 15kg in lepo vozim tudi brez elektrike. Po pravici povedano sem si ga kupil, ker se mi ne da kolesariti na izlete z druzino in obcudovati naravo. Pa se namesto skuterja ga lahko uporabim, samo tezko gajbo pira tovorim nazaj.
Tecem drugace maratone s podpovprecnimi casi tako, da trditev, da ga kupujejo ljudje iz kavca je iz trte zvita.

Kako pa ti je uspelo toliko znižati težo? Oz. je že v štartu verjetno med lažjimi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
ni mu je uspelo ampak naklada. Al pa tehta brez baterije.
Motor ma ~3 kile, baterija pa mogoče kaki gram manj.. Hardtaili s podobnim rangom opreme so tam okoli 13 kil. top hardtaili so okoli 10 kil. Torej si v najboljšem primeru na 16 kilah. Ampak takrat voziš že pecikl za 6 jurjev ali več. Pa itak ni okvir težek samo 1 kilo ampak bolj 2 kili al pa še kaj. in si na 17kg
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Imam treking e-kolo. Sem ga dve leti nazaj spremenil v mtb hardtaila (29" 2.3 smart sam schwalbe + fox vilice) pa nisem vozil vec kot en teden. Ker ni slo nikamor brez elektrike.
Sem dal potem gor navadne vilice, 700x35 marathon plus gume, odstranil luci, blatnike, prtljaznik..diski so hidravlika xt tako kot vsa oprema. Ce dam dol se baterijo, pridem na dobrih 12kg. Kar je zacetni rang treking koles. Kar naredi E kolo res uporabno. Da se tudi brez baterije vozis okoli. 20kg niste normalni, raje si kupiti flexerja, apn4 ali kaj podobno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
torej maš e-kolo brez baterije dobrih 12kg. Dajmo minu 3 in si na dobrih 9kg če nebi bil elektro. Kar je pri hardtailu za 3k dobra cifta.
Tapoceni hardtaili se sučejo okoli 13.5 kile. Ti boš pa Ebajk brez baterije mel na 12 kilah.... Tako, da nehaj nakladat no, ali pa napiši kateri model je. Oziroma imaš bajk z 3 kilskim motorjem enako težek kot so enaki klasični pecikli.
In ne Trekinga v nobenem primeru nemoreš spremenit v MTB hardtaila.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Kako je pa s temi baterijami izven sezone? Jih je najbolje sprazniti do konca in pustiti?