24inč otroško kolo

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.270
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ima kdo kaksen predlog za 24-ko za 8 letnico?

Gledal sem npr:.



https://kakadu.si/otroska-kolesa-24...arx-24-col-fw-oranzno-2021-4712878578265.html (brez amortizerjev, boljsa oprema in lažji).


https://kakadu.si/otroska-kolesa-24...ko-kolo-24-col-lunino-siv-g-501000180905.html (se lazji in boljsa oprema).
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.706
2.345
113
Pomurje
Nekaj za čim manj €€€€ 250 do 300, ker je vse ostalo brezveze. Verjetno ne boš delal 50km tur z 8 letnico, brez kolesarskega izpita
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
amortizerji v tem randu so bolj kot ne samo dodatna teža... tudi opremljeni so bolj kot ne podobno.
Ti rajši glej, da bo hčerki všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Ima kdo kaksen predlog za 24-ko za 8 letnico?

Gledal sem npr:.



https://kakadu.si/otroska-kolesa-24...arx-24-col-fw-oranzno-2021-4712878578265.html (brez amortizerjev, boljsa oprema in lažji).


https://kakadu.si/otroska-kolesa-24...ko-kolo-24-col-lunino-siv-g-501000180905.html (se lazji in boljsa oprema).

Vzemi Woom. Odlično kolo pa prodal ga boš tako hitro naprej kot bi ciganom prodajal baker.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Ima kdo kaksen predlog za 24-ko za 8 letnico?

Gledal sem npr:.



https://kakadu.si/otroska-kolesa-24...arx-24-col-fw-oranzno-2021-4712878578265.html (brez amortizerjev, boljsa oprema in lažji).


https://kakadu.si/otroska-kolesa-24...ko-kolo-24-col-lunino-siv-g-501000180905.html (se lazji in boljsa oprema).

mater, cene kot za kolo za odraslega...

za otroka je bolje nekaj rabljenega, ugodnega, ker drugo leto ali bo premajhen ali pa ne bo več zanimiv. otroku res ni važna kvaliteta opreme. Važno je, da je taprave barve, da ima fedre in spredaj tudi prestave - vsaj pri nas je tko. pol pa gon kot norc. teža - pač kolo je tako kot je, če je težje, samo več "trenira".

je pa res, da nekdo mora poganjat trg rabljenih koles, tako da nekdo mora tud nov kolo kupit...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Kolikor poznam ynosa preko objav, bo kupil novo.
Zato mu tukaj ne morem svetovati.
Moja je sedaj že skoraj 10 letnica ampak je kot 4 letnica prevozila družinsko Franjo(Domžale, okoli 30km) , tako da sem ji jaz prestavljal prestave navzgor iz podvoza in na nadvoz na rabljenem 20" ker je imela zapestje presvoh.
Zdaj pa ji ne diši več kolo tako kot nekoč.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Klinac, še meni kot odraslemu in navdušenemu kolesarju se ne ljubi gonit težkega kolesa. Če denar ni problem, mu kupiš kot bi sebi. Pa kaj pol, če preraste. Kot sem rekel, Woom bo šel praktično takoj naprej. Za dober denar. Poglej si cene na Bolhi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Cube in Scott sta mojima kul. En ima Cube, drug sedaj Specialized. Predlagam, da zbereš kandidate in gre otrok sprobat. Recimo pri enem mu je šele tretji kolo odgovarjalo. Za kaj več prevozit ali sploh kakšne hribe, top kolesa.
Znaš dobiti pa prek Bolhe tudi dobro ohranjena.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.270
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Klinac, še meni kot odraslemu in navdušenemu kolesarju se ne ljubi gonit težkega kolesa. Če denar ni problem, mu kupiš kot bi sebi. Pa kaj pol, če preraste. Kot sem rekel, Woom bo šel praktično takoj naprej. Za dober denar. Poglej si cene na Bolhi.

sedaj ima Woom 4z cena rabljenih je prakticno visja od cene novih, ker novih ni nikjer za dobiti. Woom je top kolo sicer. Zato ji bom pa novega kupil, ker racinam da bom za rabljenega dobil 350+
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
525
33
28
Sairach
Meni je pri otroških najbolj mimo da jih ima še vedno večina triplo spredaj, moraš res dražje modele gledat da dobiš 1x.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Kot ti je nekdo že napisal: Poglej kaj se ponuja v tvojem budžetu, izberi par kandidatov, pa pelji otroka probat. Ne paše vsem glih vsak model. Če boste furali v glavnem po položnih, mestnih ulicah, je recimo malo mimo kupovati MTB tip kolesa (neergonomski položaj). In obratno, za v hosto ne boš otroku kupil ponija. Na koncu se bo itak otrok odločil tudi glede na to, katero kolo mu/ji je vizualno všeč. Mi smo recimo sprobali Nakamura in Scott pa še nekaj, pa so zgledala na uč čist ista kolesa, ampak je otrok enega komaj vozil (malenkost prevelik okvir), drugi mu je pa čist ustrezal.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Moje mnenje:
če že mora bit nov, potem bi jaz vzel najcenejšega iz zgornjega nabora. Ker hčerka ga bo zelo kmalu prerasla.
Sinu sem prvi dve kolesi kupil rabljeni, drugega sem potem prodal celo za enak denar, kot sem ga kupil (Specialized), tretje kolo pa je sedaj novo, ker otrok ne bo več toliko zrasel (zdaj ima 12 let ter 175 cm). Sem pa takrat (lansko leto) vzel rahlo prevelikega (sedež čisto v podnu), ampak letos je pa "taman", pa še za neka 3 leta bo dober.

Kot rečeno, moje mnenje ...

Aja, pa še neizpodbiten fakt (je že KStoner to zgoraj omenil, nekaj v tem kontekstu): za punce je pomembna barva kolesa, vse ostalo je tam-tam :cool:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Če imaš denar in še kakega otroka zadaj je dobra izbira Isla Bikes. Majo v nulo nagruntano za otroke geometrije.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Moje ponižno mnenje je, da je za mlajšega otroka bolje celo malo premajhno kolo kot preveliko, če mu nočeš kolesarjenja zagabiti v štartu. Ker sem imel več otrok, sem nabavil kolesa od 12 - 24 col brez preskakovanja velikosti. 14 col je pač prišlo v poštev samo eno sezono ali še to ne. Seveda so bile vmes tudi neumne variante, ampak so bile otrokom pač všeč. Denimo manjša polno vzmetena. Da je otroku naprava všeč, je precej bolj važno kot kaka oprema je gor. Tako veliko km ne bo naredil, da ga ne bi vzdržale najcenejše variante opreme, bo pa mogoče malo več domačega servisiranja, da bodo kake prestave lepo delale.
Bolje kot pričakovati, da bo forum povedal, kako kolo otroku, je po mojem pogledati, kaj se sploh da dejansko kupiti v živo in z otrokom iti to pogledat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pleXwriter

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Bolje kot pričakovati, da bo forum povedal, kako kolo otroku, je po mojem pogledati, kaj se sploh da dejansko kupiti v živo in z otrokom iti to pogledat.
Se strinjam.. lahko ji po (svoji logiki in tehničnih opisih) kupiš top šit kolo... ampak ne bo "prave barve" (alpa neki).. otroc kupujejo tudi "z očmi".. ne moreš verjet kakšne malenkosti lahko pretehtajo..
če ji kolo ne bo "všeč" ga ne bo gonila.. je skor brezveze da karkol kupuješ..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Če smo odkriti, tudi odrasli kupujemo z očmi in čustvi. Samo si znamo "poštimati" kriterije, da smo prepričani, da smo kupili najboljšo stvar za svoj denar, da nič drugega niti blizu ne pride in povrhu to še opravičiti pred ženo :D.
Otroka se da z malo veščine pravzaprav lažje zmanipulirati, da je nekaj boljše.
Jaz bi dal prednost kolesu, ki kolikor toliko ustreza terenu, kjer bo vozila. Če bo to predvsem asfalt (zelo verjetno) in tu in tam kak makadam, potem je to nekaj z ožjimi gumami in brez vzmetenja, da je vse skupaj lažje. Vem pa, da so moji otroci gledali, da so imeli neko vzmetenje in nič drugega ni prišlo v poštev ... In so pač imeli taka kolesa, čeprav se meni ni zdelo najbolj smiselno ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: pleXwriter