e-MTB kolo

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Spet se ogrevam za nakup e-kolesa, ampak v teh vodah res nisem domač. Niti glede koles kot takih na splošno.

Rad bi imel nekaj za po cesti, hkrati pa občasno tudi po makadamu, ne potrebujem pa za neka hardcore brezpotja itd. Kakšen tip kolesa naj sploh gledam? Trekking? Kaj je še pomembno pri izbiri? Hvala.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
vsaj nekaj vzem da ima štango zgoraj no.

po drugi strani pa če te folk vidi s tem vozit si bo mislil da to zih ni tvoj bajk tko da te noben ne bo zaj.ebaval
 
  • Haha
Reactions: Hanzi in ales85

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Predlagam, da si začetek sposodiš različne modele e-mtb (trekking/mtb) in se greš zapeljat za kako uro, dve. Sprobaj tudi kakšnega moškega :evil:

Če imaš v planu kakšne večje spuste ali si "težji", daj pozornost tudi na zavore. Vstopni modeli koles imajo ponavadi bolj švoh zavore.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ne vem, zakaj je pomembno, da ima kolo štango zgoraj? Je kakšen tehničen razlog, ali bo trpel samo moj ugled?
Vecja togost okvirja je s štango zgoraj, manj se zvija po domace. Se cuti. Taka kolesa so razvili da so se lahko vcasih dame s kiklami vozile. Tako, da ja. Je podobno kot bi 190cm dec vozil roza twingota.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.812
2.069
113
Tudi sam kupujem e-MTB, razloge za ste itak že napisali. Ne bi dajal celega premoženja zanj, tam nekje 2k€+-drobiž

Npr: KTM Macina action

ali


ali


Kaj so plusi, minusi teh? Kaka boljša opcija?

PS: Ne spoznam se nič na te reči.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Ne moreš 2 jurja pustit v hervisu za pecikl ne ga srat no. Crussis?? Wtf je to?
Drži se priznanih znamk iz specializiranih trgovin in boš težko mimo vžgal. Aja pa ne šparaj preveč ker ti bo hitro žal, verjemi
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.812
2.069
113
Se pravi KTM od teh ali ...? Sicer link iz Herisa so bolj za info o modelu, se drugje pač dobi cenej
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Vecja togost okvirja je s štango zgoraj, manj se zvija po domace. Se cuti. Taka kolesa so razvili da so se lahko vcasih dame s kiklami vozile. Tako, da ja. Je podobno kot bi 190cm dec vozil roza twingota.
Tole se mi zdi odlicen predlog.
Bolje dati 100 ali 200 evrov za izposojo kot pa v startu tri jurje kupiti napačno kolo. Lahko je ze samo velikost okvirja napačna. Jaz tistim opcijam kjer nimajo razlicne velikosti okvirja ne nasedem. Razen ce ste cisto po jusu,, potem je se upanje da si boste kolo nastavili po svojih potrebah. Vidim na gornjih linkih, da so stare stevilke visine sedeza od gonilke spet drugace "ovrednotene" za te e bajke.
Da mi pa nekdo govori da je velikost kolesa za 1.6m visoko žensko lahko enaka kot za 2m desca si pa zasluzi eno okol uses.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
damirj kr pozabi na to troje. Crussis je kitajc z bafangom. V hervisu se več od mestnih koles ne kupuje.
Pod črto za 2000 eur ne dobiš gorskega e kolesa kak koli obračaš. Razen rabljeno ali pa za v garazo parkirat. Za redno uporabo definitivno ne.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
ksz

Spet se ogrevam za nakup e-kolesa, ampak v teh vodah res nisem domač. Niti glede koles kot takih na splošno.

Rad bi imel nekaj za po cesti, hkrati pa občasno tudi po makadamu, ne potrebujem pa za neka hardcore brezpotja itd. Kakšen tip kolesa naj sploh gledam? Trekking? Kaj je še pomembno pri izbiri? Hvala.
Starša sta si letos kupila par e koles v rangu 2 - 2,7k€ in sicer:
Giant explore
Scott Sub Tour
Giant je bil par evrov čez 2000€, Scott pa okrog 2600€. Giant je bil lanski model in zato malo ugodnejši. Oboje kupljeno pri Extremevital. Uporabljata za tako vožnjo kot jo opisuješ, in sta oba zadovoljna. Giant brez blatnikov in prtljažnika še solidno izgleda.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Foter je nabavil giant roam e+ letošnji model za 2k. Super zadovoljen in je ravno prav za asfalt in makadam.
Pravi mtb, ki bi se vozil po terenu, za katerega je mtb delan, pa za 2k niti v sanjah ne dobiš
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
113
25
28
Za 2 jurija imaš na bajl.si kup eMTBjev:






 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Predlagam previdnost pri teh. Najbrž nekdanji rent-a-bikes.
Morebitna okvara baterije in motorja je skoraj v rangu cene teh koles.
Poglej tudi obrabljenost zobnikov, ketne... Zračnost v ležajih... Zna kar nanest pri servisu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Ni problema. Sem kupo od tega deda. Ni nategator. So pa pecikli iz renta ja.