Dvigalka za avto

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.916
5.461
113
Ko sem jo kupoval (2.7T) cca 5let nazaj se spomnim da so bile po 90e
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Ma ni rečeno da so igračke. Sem videl pri vulkanizerju tisto iz interdiskonta, mulner al kaj je že, za dobrih 200€ verjetno že mora biti kolikor toliko zanesljivo da to kupujejo tisti kateri to uporabljajo vsakodnevno
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
dobra bo, za teh 160e nimas kej gruntat..
Se strinjam. Na našem trgu imaš med poceni dvigalkami (pa trenutnih cen sploh nisem gledal - a še vedno čez glavo dovolj kvalitetnih, če jo boš uporabljal 10 vikendov na leto) Lincosove in Interdiskontove, ampak tale iz Švabskega linka se zdi še nekaj boljša.

Pri hobi uporabi bodo pa vse tri omenjene zdržale 15 let+ brez težav. Bi pa sam gledal samo 3T, ker od viška glava ne boli in ker pogosto vsaj na pol ležim pod avtom brez dodatnega varovanja :zardelalter:...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Za avto realno nad 1.5 tone ne rabiš, večja masa dviga = večja masa dvigalke in predvsem drugačna stopnja prenosov med bati kar pomeni da rabiš za isti dvig več drkanja ročke. Ventil bo popustil pa zato ker je slab ne zato ker je razlika ali je dvigalo 5T ali pa 1T, obremenjeno z 500kg (kolikor je realna obremenitev ko dvigneš avto na enem koncu).
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Jaz sem pred leti na priporočila Alterja kupil v Lincosu neko 2T, nizkoprofilno, plave barve... Že po letu in pol je spustil ventil in olje, pa sem jo rabil 2x letno za 2 avta. No, čeprav ni bila v garanciji sem jo nesen na Lincos in so mi jo popravili zastonj... Je pa sedaj po parih letih še vedno v uporabi, čeprav se od takrat dalje ne morem znebit občutka, da ni več tako "ziher", kot je bila kot nova...

Je pa bila se mi zdi pod 100 takrat, gre pa za tole zadevo:

 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Jaz imam to od 216 € ampak ko sem jo kupil je bila 110.
Teža 33 kg
Končno nekaj konkretnega ,da mi ni treba 4x dvigat ampak samo 2x
Menjujem 5x avto in kombi

Pri tisti mali je tudi meni šel ven tisti pleh, se pa je s casom zvila na eno stran.
Res je, cene kitajskega pleha so šle občutno gor.

Tale Lincosova spletna stran ima danes precej več navedenih podatkov in zanimivo je, kako nekatere dvigalke imajo CE in TUV certifikat, druge pa ne :confused:... Zanimivo, da se to sploh sme prodajati...
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Pozdravljeni,
potreboval bi krokodila za hobi rabo, 10-15 krat na leto. Nekako sem prišel do teh dveh Winntec-ovih modelov:


Katerega bi izbrali?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Pozdravljeni,
potreboval bi krokodila za hobi rabo, 10-15 krat na leto. Nekako sem prišel do teh dveh Winntec-ovih modelov:


Katerega bi izbrali?

Sam imam tega 2t winteca sedaj 5 let in lahko samo pohvalim. Nizek profil mi pride prav da se zapelje pod regal, ko je ne rabim, dodatna višina dviga je pa pri SUV skoraj obvezna (sem kupoval ravno to kombinacijo nizkoprofilne in vsaj 50cm dviga). Pa gumirana kolesa ti prihranijo precej hrupa ko voziš dvigalko po betonu/asfaltu (ker jo večinoma voziš, ker 30kg šare je BZ nosit če ima kolesa).

Taprva (2.2t) ima še nožno stopalko če prav vidim ki je 2t nima, sicer ni bistvene stvar, ampak je ena od razlik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: birca