Črpalka za pretakanje kurilnega olja / nafte

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Zdravo

Ima kdo mogoče kakšne izkušnje z takšnimi črpalkami za pretakanje kurilnega olja / nafte?


crpalka%20za%20gorivo%20cg-600_mala.jpg

Crpalka za gorivo

Nekaj sem bral o tem, da bi pri nekaterih moral najprej sam potegnit gorivo iz rezevoarja, šele nato pa potem začne delat takšna črpalka.

Aja, mogoče neumno vprašanja ... kaj pa črpalka, za črpanje vode (tista potopna), bi se mogoče dobro obnesla za občasno pretakanje? Bojim se tega, da bi se mogoče črpalka preveč segrela in bi prišlo do vžiga goriva.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.467
5.933
113
pri taščici
kolega jo ima (imel) za tankanje nafte nekaj tisoč letno.
spuščala na več mestih. ali jo je obnovil , ali vrgel stran pa ne vem.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Tako sem uporabljal tudi sam, ampak čez čas začne puščat in imaš potem mastno bor mašino.
uf-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Tale je verjetno navadna torej moraš najprej sesalno cev in črpalko napolnit sicer sama ne more potegnit goriva iz nižje ležeče posode, ko enkrat potegne pol deluje normalno ker ima na koncu sesalne cevi ventil da gorivo ne izteče. Obstajajo pa tudi samosesalne ki same potegnejo gorivo samo so malo dražje. Jaz imam podobno kot je na slili samo je bila brez števca ki sem ga naknadno montiral...menjal sem tudi cev med pištolo in črpalko ker je zraven taka cenena pa se prepogne da gorivo ne gre čez in hitro grata trda....
Ona za vodo je brezveze ker tesnila popustijo zelo hitro in pol teče,..
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Zdravo

Ima kdo mogoče kakšne izkušnje z takšnimi črpalkami za pretakanje kurilnega olja / nafte?


crpalka%20za%20gorivo%20cg-600_mala.jpg

Crpalka za gorivo

Nekaj sem bral o tem, da bi pri nekaterih moral najprej sam potegnit gorivo iz rezevoarja, šele nato pa potem začne delat takšna črpalka.

Aja, mogoče neumno vprašanja ... kaj pa črpalka, za črpanje vode (tista potopna), bi se mogoče dobro obnesla za občasno pretakanje? Bojim se tega, da bi se mogoče črpalka preveč segrela in bi prišlo do vžiga goriva.

Ja pretočila je že 26.000 litrov pa še vedno dela. Števc litrov sicer malenkost odstopa od dejanske količine , cevi postanejo s časom trde pa jih je treba zamenjat, morda tudi zaradi BD.
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Tako imamo pri nas doma. Priklopljena je na 1000l cisterno in zelo lepo dela. Dodatno smo dali gor še ročko, ki se sama ustavi ko je tank poln. Pa cev do ročke smo dali eno malo bolj kvalitetno. Črpalka zaenkrat še nič ne pušča (pretankanih cca 4000l nafte).
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Jst sem svojo kupil v Agrocentru v Šempetru, potem ko mi je ona iz metroja izdahnila.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.467
5.933
113
pri taščici
za v fritezo nalivat.
S čim pa ti v finišerja nalivaš. s kanto? al zaugaš iz soda z usti. Še danes smrdim po nafti od vincenta, pa še enkrat bom ta teden
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
s kanto..v kante pa pač sam šlauf.

čemu števci itd..

a ma folk doma 10 tonske cisterne in tankajo šoferji, delavci v 5 strojev in pišejo litre..al kaj..

pa če se le da..se s strojem na kesonu..in prikoli zapeljem po poti do pumpe..vse nafilam, pa še za 200l kant in je to to..vsakič ko prevažam stroj od A do B je vmes pumpa..
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj te zadeve nucate...to mi ni jasno
Zakaj? Zato da doma kurilca pretočijo v Golfa TDI (SDI). Števec pa rabijo zato, da v poraba.com vpišejo koliko jim kuri.
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
gretzky ... hehe... ;-)

Vceraj sem bil malo v Bauhaus-u. Imajo dve pretocni, prva je klasicna za 90 eur (pistola, pumba, odvodna dovodna cev, 5 let garancije, SLABOST: treba jo je vedno zaliti, da potegne nafto/kurilca); druga pa je 255 eur in je ERBA IP55 (dovodna, odvodna, pistola, stevec, pumba, samosesalna, SLABOST:)to pa ne vem če jo je treba zaliti??).

Ročna pretočna črpalka pa stane 19 eur.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.885
3.917
113
Vsaka pretočna črpalka (ki deluje na pricipu "centrifuge") je načeloma potrebno zaliti, ker se podtlak ustvarja preko "vrtenja vode". Vseeno večina takih črpalk lahko ustvari minimalen podtlak z zrakom, tako da potegne tekočino recimo iz soda.

V večini primerov po prvem črpanju v črpalki ostane dovolj tekočine da potem ponovno zalivanje ni potrebno, še bolje je če se uporabi nepovratni ventil na sesalnem koncu.

Torej v praksi je dovolj če jo zaliješ samo prvič ko jo potopiš v sod, potem dalje tega ni več potrebno delat.