DVB-T

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Zanima me, če kdo ve, kdaj bo s Krvavca v DVB-t multipleksu oddajal tudi POP TV/A KANAL. Ali pa kaj v HDTV? Neka testiranja za Ljubljano so iz Šanc, vendar jaz tega signala ne ulovim.

Kako ste zadovoljni s sliko RTV SLO? Meni se ne zdi tako ostra, kot pričakujem od nove tehnologije. Sploh pri RTV SLO3, kjer je najmanj ostra...

Mimogrede: signale ulovim s plazma televizijo Panasonic 42PZ800E, ki ima vgrajen mpeg4 tuner in tudi s Clarke Tech HD 5000C. Razlike v kvaliteti slike ne opazim, ne glede na sprejemnik (vgrajen v TV ali v ClarkeTechu)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Slika pač je, kakršna je.... če zanič izvorno sliko oddajaš po neki super novi tehnologiji, bo sprejeta slika še vedno zanič.... tukaj dvb-t nima veze. Če bodo hoteli sliko izboljšati, bodo morali druge stvari zamenjati.

Glede ostalih stvari pa mislim, da je dobro spremljati to stran:
http://dvb-t.apek.si/delujoci_multipleksi

Kaj več bodo vedeli le kaki "insajderji".
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
od kdaj pa preko navadne antene na strehi slika na slo1 kocka:) danes sem med kosilom mal gledal pa je 2x zakockala tko kot zakocka na t-2 al pa siolu
smile-1.gif
 

eddye

Zelenc'
22. jan 2008
26
0
1
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
od kdaj pa preko navadne antene na strehi slika na slo1 kocka:) danes sem med kosilom mal gledal pa je 2x zakockala tko kot zakocka na t-2 al pa siolu
smile-1.gif

To sem tud jaz opazu...
13.gif


P.S. A obstaja na trgu kak soliden DVB-T (MPEG4) sprejemnik za kako normalno ceno? Oziroma kaj priporocate
da si nabavim?
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
@Fusion: hmm ce sm mal pametn pa razmisljam na pamet mogoce od takrat odkar imajo oni kak digitalni prenos med centralo (beri kolodvorsko) pa oddajnikom, oz. med vsemi tockami vmes, ki jih je kar nekaj pa ne bi zdele vseh pisal :D

lp Avi
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Teme nisem hoto komentirat, ampak si pač nemorem pomagat.
Če kopuješ DVB-T sprejemnik kupi takega, ki podpira HD standard razlika v ceni je minimalna. Drugače ga boš čez nekaj časa zoptet menjaval ko boš hoto lovit HD DVB-T signal.