Dvb-t streamanje programa preko mreže

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Ima morda kdo kakšno idejo, ali je to izvedljivo oz. če obstaja kakšna out-of-the-box rešitev. Doma nimam prostora za še eno televizijo imam pa tablico, preko katere bi rad gledal tv program. Vem, da obstaja cel kup online streamov (rtv 4d in podobno), kjer je možno preko spleta gledati tv, ampak jaz imam le možnost 1 mbit interneta in imam strešno anteno. Doma imam en dvb-t set top box viška in bi nanj priključil škatlo, preko katere bi potem streamal program v domače omrežje in ga "lovil" na tablici. Ali morda kdo ve, ali morda celo obstaja škatla, ki bi imela vgrajen tuner in bi brez težav lahko nastavil, da mi streama v omežje? Hvala za pomoč.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Da se z VLC-jem. Problem je, kako boš spravil signal iz STBja na PC. Brez namenske kartice za zajem videa ne bo šlo. Dodaten problem je še ta, da boš kanale moral menjavati na STBju. Ne bo šlo direkt s tablice.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Enako stvar smo dolgo počeli z MediaPortlaom. Sicer na DVB-C oz. pred tem na klasični analogni kableski, samo nima veze če imaš DVB-T tuner bi moralo delat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
jaz sem pred leti streamal dvb-t z mediaportal serverjem + xbmc klienti b.p.