DVB C / T / S....

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
729
113
www.jernej.org
Tako je... sosedje imajo zaenkrat vsi še MPEG2 in s svojimi (starimi) sprejemniki ne bodo mogli gledat slovenskih kanalov. Ampak če bo šlo po volji EU-ja, se bo to najkasneje leta 2012 spremenilo.

Glede dodatnih informacij ti pa priporočam, da povprašaš na uradnem forumu, ali pa jim direktno pišeš na mail: http://dvb-t.apek.si/
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Sem že povprašal. Čakam na odgovor.
smile-1.gif


Sem mislil klicat APEK na info cifro, pa imajo delovni čas med 9 in 11. Nice.
grin1.gif


Hvala.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
@ynos: glede na to, da na posvetu o postopku digitalizacije dne 6.4.2010 nismo dorekli ničesar konkretnega oz. g. Simič ni podal nobenih konkretnih informacij o postopku prehoda, boš v naslednjih 2 mesecih bolj težko dobil kakšne resnične in konkretne informacije.
Namreč strategija je bila narejena že pred časom a do realizacije ni bilo. Sedaj so bile zopet obljube, da bodo javnost obvestili z zloženkami o DVB-T. Kdaj konkretno ne ve nihče, po mojem občutku pred avgustom ne bo nič.
Koga bo najbolj prizadel prestop? Predvsem tista področja, ki so manj razvita. Ocenjuje se, da je v Sloveniji trg za cca. 200.000 - 400.000 naprav, ki signal sprejemajo preko zraka (se pravi analogno oz. po 1.12.2010 digitalno.

Daj mi na pm tvoj mail ali pa telefon da ti lažje in bolj konkretno razložim oz. mogoče pomagam na vprašanja.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
@ynos: glede na to, da na posvetu o postopku digitalizacije dne 6.4.2010 nismo dorekli ničesar konkretnega oz. g. Simič ni podal nobenih konkretnih informacij o postopku prehoda, boš v naslednjih 2 mesecih bolj težko dobil kakšne resnične in konkretne informacije.
Namreč strategija je bila narejena že pred časom a do realizacije ni bilo. Sedaj so bile zopet obljube, da bodo javnost obvestili z zloženkami o DVB-T. Kdaj konkretno ne ve nihče, po mojem občutku pred avgustom ne bo nič.
Koga bo najbolj prizadel prestop? Predvsem tista področja, ki so manj razvita. Ocenjuje se, da je v Sloveniji trg za cca. 200.000 - 400.000 naprav, ki signal sprejemajo preko zraka (se pravi analogno oz. po 1.12.2010 digitalno.

Daj mi na pm tvoj mail ali pa telefon da ti lažje in bolj konkretno razložim oz. mogoče pomagam na vprašanja.
To zanima vse. Akcije se začenjajo, robo je na kitajskem potrebno naročit vsaj 2-3 mesece prej, pa nihče ne ve kakšne količine. Saj so pri nas enaki "problemi"
wink-1.gif


Je pa izjava da je trg za 200k-400k naprav hudo optimistična za prodajalce
cool-1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
200-400k naprav = 30-40% bo STB, 40-50% pa bo novih TV sprejemnikov, 10-20 pa bo izbralo druge možnosti (kabelska, IPTV, satelitska, Lastovka,...) in ne bo potrebovalo novih aparatur.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
200-400k naprav = 30-40% bo STB, 40-50% pa bo novih TV sprejemnikov, 10-20 pa bo izbralo druge možnosti (kabelska, IPTV, satelitska, Lastovka,...) in ne bo potrebovalo novih aparatur.
Ok, to pa drži
shocked-1.gif
k
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
ksz...

A obstaja kak DVB-T set-top-box, ki bi delal tako v SLO kot tudi na hrvaškem?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Skoraj vsak, ki podpira MPEG4 (Slo), podpira tudi MPEG2 (Cro)

To mi je jasno. Ampak iščem takega, ki preverjetno deluje (zvok in slika).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Da ne bom premetal celega foruma: imam tisti splitter kamor vtaknem na eni stani pod IN anteno iz satelitskega talarja Astra, na drugem pod IN navadno strešno anteno (signal ni problem), potem gre pa en skupen OUT v satelitski sprejemnik. Rad bi kupil en sat sprejemnik ki bi bil hkrati uporaben tudi za DVB-T (torej da na prej opisan način speljem signal v sprejemnik za Astro, ki bi bil hkrati še DVB-T sprejemnik). Katerega priporočate (rad bi prišel skozi za ugodno ceno, za DVB-T bi bil vesel kakšne digitalne povezave na plazmo) za ugodno ceno? Lahko je tudi rabljen če je poceni...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.016
9.166
113
40
MB
ksz

torej mam projektor z vga in s-video vhodi in digitalni signal kablske (krs) in rabim nekaj vmes za gledat fuzbal, zdaj od njih digitalni sprejemnik ma menda samo scart? obstaja kak dvb c zunanji tuner za prenosnike?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Obstaja dvb-c tuner za prenosnike - dealextreme.com
Dobiš Scart v s-video konverter (škatlica), mislim da sem imel celo doma nekoč tako zadevo, ampak se dobi v bigbangu ali podobni štacuni.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
496
83
Trenutno deluje multipleks B s Krvavca na kanalu 64 (samo testni signal), če hoče kdo sprobati svoj sprejemnik.