DVB C / T / S....

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Če prav razumem je digitalna satelitska enako kot DVB-S?
Nekatere programe (slo1, slo2, poptv) lahko na TVju gledam analogno, DVB-T in preko TotalTV (DVB-S). Da je na 46' slika analognega signala katastrofalna (kljub dobremu sprejemu) mu je jasno, sem pa presenečen, da je preko DVB-T vseeno precej lepša kot pri TotalTV.

Nekaj se je govorilo, da naj bi RTVSLO prenašala zimske OI v HD. Bomo tega deležni tudi tisti, ki gledamo preko DVB-T?

Sem pa še nekaj zanimivega ugotovil. Zunanjo anteno imam usmerjeno na oddajnik na Rahtelu, ki je skoraj 90° južneje od Plešivca, kajti samo tako sem dobil analogni PopTv. Zanimivo je, da s te antene kljub vsemu dobim polni DVB-T signal, ki se po podatkih z rtvslo na mojem koncu oddaja samo s Plešivca. Kakšna logična razlaga?
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Imaš dober TV
smile-1.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
1. Pri kvaliteti slike je zelo pomemben bitrate signala. Pri DVB-S se zelo varčuje, ker so transponderji na satelitu dragi in posledično je tudi slika slabša.

2. HD RTVSLO je možno spremljati samo prek oddajnika Šance.

3. DVB-T se da sprejemati tudi prek odbojev. Pri analogni TV se je to videlo kot sence (duhovi), tu pa elektronika zna izločiti pravi signal.
 

mjanez

Zelenc'
29. dec 2009
23
0
1
Imam Sony KDL-40D3500, Telemach, kako softversko nadgraditi in če lahko kje si kupil MPEG4 in katerega? Conax?. Če ne drugače na ZS.
Hvala
JAnez
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
eno noob vprašanje: imam recimo avtoradio z dvb-t, laptom z tem modulom,..., in se gibam v slo, a, hr, njemačka,... naprava mora podpirat mpg4 da sploh oživi pri nas. vse ostale države imajo mpg2. dela ta sistem tudi v teh krajih?
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal: za spremembo sem preklopil iz IP-tv na digitalno in prvi občutki da je mogoče malo boljša slika in pa tudi razmerje slike je drugačno. slika je čez cel ekran, potem preklopim na analogno in je bil črni rob zgoraj in spodaj, preklopim nazaj na ip-tv in še več črnega robu zgoraj spodaj (amis). zdaj me pa zanima na katerem viru je "ta pravo" razmerje saj se mi zdi da bi moralo biti povsod enako in kot kaže ni. da še povem, to sem gledal na slo2 olimpijske igre
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Preklopi na TV Koper (če imaš možnost), ki v dopoldanskih urah oddaja TV test sliko. Tu boš lahko videl razmerje med višino in širino slike ter posledično kje je najbolj realna slika.
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
nisem v zahodnem delu slovenije, tako da mi preko dvb-t ne lovi tv koper, tako da ta možnost odpade
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Hm... Na katerem kanalu pa dobiš tisti DVB-T, ko imaš anteno proti Rahtelu ? 66 je Plešivec. 56 pa naj bi bil Rahtel, če bi že obratoval...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Torej Plešivec... Tam na tvoji lokaciji je malo bolj odprto, kar pomeni da bi bil Plešivec že mogoč...
Pameče so pa totalno zaprte (Rahtel vmes...) in dvomim, da bi tam deloval Plešivec... (zato so naredili Rahtel...)
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Oddajnik na Plešivcu vidim iz kavča v dnevni. Samo anteno imam pa še vedno obrnjeno proti Rahtelu (ker se mi ne da popravljat nosilca), pa lepo vleče s Plešivca.