DVB C / T / S....

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
pomoje je to kaka promocijska kartica za kako drugo državo.

dvb-c programi so v veliko krajih đabe
smile-1.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Omeniti velja, da obstaja tudi že standard DVB-T2 (oz. DVB-S2, DVB-C2), ki je nadgradnja DVB-T in prenese 30% več bandwidtha. V Veliki Britaniji so že začeli z oddajanjem HD programa v tem formatu.

Kaj bo pri nas, ko enkrat pridejo HD programi? Čisto možno je, da bomo morali nabavljati nove sprejemnike.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik stein pravi:
A ni tak, da dobiš sprejemnik od kabelskega operaterja, če naročiš digitalnen signal?
Če ga ne naročiš, pa ga sploh ne moreš gledat?

Nekateri kabelski operaterji zaklepajo digitalne programe in ti jih odklenejo proti plačilu ( drug sprejemnik, odkodirna kartica), spet drugi imajo vse odprte programe in le imaš DVBC MPEG 4 sprejemnik gledaš vse.
Zanimivo, da je cena naročnine pri zadnjem primeru enaka za vse...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Jst bi imel pa eno vprašanje, ker me to že cel čas bega. Namreč doma imam plazmo, ki nima DVB-C priključka ter v drugi sobi manjši LCD z DVB-T/C MPEG2 priključkoma ter dodatno MPEG4 SD kartico. Torej zanima me, kaj mi ta MPEG4 SD kartica koristi? Kako jo utiliziram, da bom imel kaj od nje? Ob strani TVja imam režo za njo, nimam pa pojma kaj imam od nje, če jo dam notri. Na njej piše Freeview pa ne vem kaj še vse (kolikor vem je Freeview uporabljiv v UK). Torej, zakaj sem dobil poleg TVja to kartico in kakšno korist imam lahko od nje?

Hvala

Torej, po vsem tem kar si napisal menim, da si dobil zraven televizorja samo CAM modul , ki ga vstaviš v prosto režo ob strani televizorja. Torej to je samo "adapter", še vedno pa potrebuješ kartico, ki ti odklene Mpeg 4 programe oz. pretvori v Mpeg 2 sistem, ki ga tvoj tv prepozna.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če TV obvlada le MPEG2 je ta MPEG4 kartica očitno za ... MPEG4
wink-1.gif


Zaklep programov pa je nekaj čist drugega in neodvisnega.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.322
3.420
113
No lepo samo da se je Telemach pridružil. Drugače bi spet štajerci izviseli.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Telemah je podpisal pogodbo za kanal pompozno kot da gre vsaj za čas OI za ekskluzivo...?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
in tu velja še mogoče dodati:

"MPEG4, AAC - Slovenija se je pri vpeljavi digitalnega zemeljskega televizijskega oddajanja (DVB-T) odločila za video kodek MPEG4 ter avdio kodek AAC. Da bi lahko s svojo anteno sprejemali slovenske kanale tudi po izklopu analognih oddajnikov, bodite pozorni na ti dve oznaki. Če se boste z željo po prihranku odpravili po televizor čez mejo, pozor! Italija se je denimo odločila za kodek MPEG2, kar pomeni, da tam kupljeni televizorji večinoma ne bodo delovali pri nas (razen, če imajo vgrajeno podporo tudi kodekoma MPEG4 in AAC)."

iz že omenjenega članka: http://dne.enaa.com/Foto-TV-vi...j-pomenijo.html

kar po domače pomeni, da je ob nakupu DVB-T sprejemnika treba paziti, da bo imel podporo za AAC, sicer bo 1.12.2010 samo video - zvoka pa ne! (večji del trenutno ponujenih DVB-T sprejemnikov pa AAC NIMA!!!)
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
in tu velja še mogoče dodati:

"MPEG4, AAC - Slovenija se je pri vpeljavi digitalnega zemeljskega televizijskega oddajanja (DVB-T) odločila za video kodek MPEG4 ter avdio kodek AAC. Da bi lahko s svojo anteno sprejemali slovenske kanale tudi po izklopu analognih oddajnikov, bodite pozorni na ti dve oznaki. Če se boste z željo po prihranku odpravili po televizor čez mejo, pozor! Italija se je denimo odločila za kodek MPEG2, kar pomeni, da tam kupljeni televizorji večinoma ne bodo delovali pri nas (razen, če imajo vgrajeno podporo tudi kodekoma MPEG4 in AAC)."

iz že omenjenega članka: http://dne.enaa.com/Foto-TV-vi...j-pomenijo.html

kar po domače pomeni, da je ob nakupu DVB-T sprejemnika treba paziti, da bo imel podporo za AAC, sicer bo 1.12.2010 samo video - zvoka pa ne! (večji del trenutno ponujenih DVB-T sprejemnikov pa AAC NIMA!!!)

večina proizvajalcev pa tega žal ne piše na uradne strani
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Pišuka sem kr neki LCD-jev gledal zdaj pa nikjer nisem zasledil karkoli v zvezi z AAC.

Kdo in kje to preverit ali to zadevo ima ali ne.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Torej kaj meni koristi ta MPEG4 SD kartica v Sloveniji?

Kartica omogoča ogled MPEG 4 programe na MPEG 2 televizorju. Vendar po mojih izkušnjah ni tako črno na belem, saj je kar nekaj nesoglasij v kompatibilnosti med proizvajalci tako kartic, kot televizorjev. Preden kupiš, se izpogajaj s trgovcem za test.