DSG - pravila vožnje

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pikapolonice :valjamse:
dsg je dsg, kakšna imena? misliš dsg dq200 shit, powershift, renoltov edc itd... to so vsi 2sklopčni suhi, sealed for life getribi za vsaj 100 k km :evil:
Moj dq200 je začel drset pri sodih prestavah pri ne vem, 105k km in drsi še vedno pri 125k :D

Moj mokri DL382 (0CK) pri točno 160k km dela še vedno kot muca. Lepo gladko. Trkam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in B81

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Sam sicer za hribe nikoli ne bi kupil avtomata, ampak navzdol se menda lahko pretika ročno ali zakaj ne? Je to sicer zdravo za motor?
Za motor je to nepomembna obremenitev. Absolutno med voznjo po klancu navzdol v rocnem nacinu vedno ko se ti zdi potrebno saltaj navzdol, da ne pregrejes zavor. Ce jih, se lahko se znajdes na Zalah.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Včasih so omenjali odsotnost mazanja motorja, nič porabe pri vožnji navzdol, to sem mislil. Ampak potem bi avto moral bit ugasnjen, ne na 800 obratih :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ta strah je 110% odveč. To ni dvotaktni motor. "Običajnemu" motorju to mnogo manj škoduje od vsakega drugega režima obratovanja.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Glede coastinga (jadranja) v leru, glede njegovih treh točk:
- #1 poraba v D je nula: ja, nad 1050-1150 RPM drži, če je treba zavirati, če je pa potrebno vzdrževati hitrost, pa je bolj ekonomično v N, kar pa avtor posnetka ne pove
- #2 manj kontrole, ker lahko samo bremzaš in ne pospešuješ: drži, govorimo o dodatne pol sekunde, da prestaviš v D in daš gas. S predvidevanjem te situacije večinoma odpadejo. Nasploh reševati kritične situacije z dodajanjem gasa... no ja...
- #3 jadranje v leru ni dovoljeno ponekod v ZDA: tudi Kinder jajčki in Audijeve matrične LED luči niso, jebiga

Glede matrixa so uredili. Nedolgo nazaj pa res ni bilo dovoljeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Meni je pri samodejnih menjalnikih smešna logika kako je zamišljena D pozicija: Če hočeš iti naprej premakneš ročico nazaj v D pozicijo. Če hočeš iti nazaj pa prestaviš ročico naprej :D.

Ni mi ravno logično (tudi ne vem od kje je prišla ta ideja oz. kak je smisel)... je pa dejstvo, da sem kratek v razmišljanju.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Meni je pri samodejnih menjalnikih smešna logika kako je zamišljena D pozicija: Če hočeš iti naprej premakneš ročico nazaj v D pozicijo. Če hočeš iti nazaj pa prestaviš ročico naprej :D.

Ni mi ravno logično (tudi ne vem od kje je prišla ta ideja oz. kak je smisel)... je pa dejstvo, da sem kratek v razmišljanju.
Je nelogično. Pa ne samo to. Pri Avensisu (avtomatik), je tudi električna ročna zavora. Ima gumb pod volanom, katerega moraš pritisniti navzdol, pri izkopu pa potegniti navzgor. Čisto kontra, kot pri ročaju mehanske zavore. Mslo nerodno, ko moram hitro vkopiti ročno, da bi za trenutek skočil ven iz avta.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Meni je pri samodejnih menjalnikih smešna logika kako je zamišljena D pozicija: Če hočeš iti naprej premakneš ročico nazaj v D pozicijo. Če hočeš iti nazaj pa prestaviš ročico naprej :D.

Ni mi ravno logično (tudi ne vem od kje je prišla ta ideja oz. kak je smisel)... je pa dejstvo, da sem kratek v razmišljanju.
S tem se pa krepko strinjam :zmaga:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Meni je pri samodejnih menjalnikih smešna logika kako je zamišljena D pozicija: Če hočeš iti naprej premakneš ročico nazaj v D pozicijo. Če hočeš iti nazaj pa prestaviš ročico naprej :D.

Ni mi ravno logično (tudi ne vem od kje je prišla ta ideja oz. kak je smisel)... je pa dejstvo, da sem kratek v razmišljanju.
Saj sekvenčni menjalniki so tud tak. Nazaj je gor naprej je dol.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Danes sem imel problem s 7-stopenjskim DSG-jem, avto vžgem in mi izpiše opozorilo zasilni način menjalnika in simbol 2 zobatih kolesc, avto je šel naprej, v R pa ne. Avto sem ugasnil in ponovno prižgal, napaka se več ni izpisala in avto je deloval normalno cel dan in še 3 postanke vmes, v vehicle modu ni izpisanih nobenih napak. Me mora skrbeti?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Modro bi bilo raziskati zadevo pri kompetentnem mehaniku. Kontaktiraj uporabnika Romex...

Takšne težave je najceneje reševati čimbolj zgodaj.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Eno vprašanje glede dsg. Danes peljal s kolegom golf 1.5 TSI dsg, 2 leti star, 30k prevoženih, ko salta iz 3. V 4. Se (ne vedno, ampak v 50% primerih, ko ga vozi normalno dinamično, ne ko penzic) sliši tak čuden zvok kot bi zapeljal cez uno hrapavo črto na avtocesti, tak zvok višje Frekvence pa se mal zaskrtne zraven. :oops1: Je kdo slišal kaj takega ali ve o čem se gre?

nasel podoben problem https://forums.whirlpool.net.au/archive/2774994
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: tony

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Da so po DQ200 naredili se vecji krs?

Tam pise, da so sklopke za menjat.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Tega sta imela golf 5 in 6, pise.

Haha, cut the crap :D
  • Before launching in the market, the DQ200 gearbox was rigorously tested: in addition to 60,000 hours in a test chamber, it was put through its paces in prototypes that covered 2 million kilometres in a variety of situations, including extremely dusty areas and the mountains.