država bi lahko varčevala

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
saj sem rekel, zavod ni tam da išče delo, za to obstajajo druge firme, seveda niso brezplačne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Ta povabila so v sodelovanju s firmami, firma na zavod pošlje zahtevo po delavcih in se "zmeni" da jih napotijo k njim.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
467716-post_slo.gif
Točno tak ko si reku, DELANJE STROŠKOV.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ta povabila so v sodelovanju s firmami, firma na zavod pošlje zahtevo po delavcih in se "zmeni" da jih napotijo k njim.
Firma ki rabi pošlje Manpowerju, ta pa zavodu, ki ga napoti na Manpower, namesto v firmo ki rabi.
uf-1.gif

Za moje pojme je to navadna KORUPCIJA.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zanimi da moje delo, man, atama, adeco al kaj so..vse to dela tko.

aja..reveži nimajo neta..

vse skup je eno drekanje. zakaj zavod ne da zbirke delodajalcem, pa ti pošilji sms kukr češ.

jaz k rabim asfalterja ga jaz poiščem. ne grem na zavod, d ami ga oni poiščejo. ker niso moji podizvajalci, zunanji sodelavci itd.

vidimo model dela?
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
V tem primeru bom še sam podal nekaj besed glede zavoda. To je za ukint in to ČIMPREJ. Tistim čebelcam tam, se jebe do onemoglosti. Jaz verjamem, da one ne bodo delal, da jaz dobim službo, ampak ne delajo NIČ. Ko se nabere toliko novih naredijo eno predavanje, ko bolje, da ga nebi. Podajajo informacije, ko jih že vse vemo. Še najbolj mi je ostal v spominu naslednji pripetljaj in zakaj mi ni hotela dati telefonske. Seveda sem si postregel sam, da ji jebem mater.

Ker me je zanimalo kako je s subvencijo od države, sem se napotil k čebelcam. Seveda sem se že prej pozanimal pri prijateljih v čem je keč in na kaj naj pazim, ko so to že dali skozi. Že pripravljen podam nekaj vprašanj, sledijo odgovori in seveda je rabila klicat po ustanovah, ker to ni njeno področje. Uff....koliko takih stavkov sem dobil sedaj v času brezposelnosti, da to ni res. Dejansko ni nobeno področje od nobenega in nobeden ni nič odgovoren za nič. Pa WTF?!?! Končno vse izve, da mi lahko pove in na koncu doda, da je potem treba še počakat 120dni po zakonu, da se mi denar nakaže. Čakte čakte, kako 120dni. Zakaj pa? Ja ne vem zakaj? Ja kako ne veste? Saj ste zaposleni v tej ustanovi, bi pa že lahko vedeli. A zahtevam preveč? Sej vas ne sprašujem kakšen tlak bo imel balon, če mu dovajamo 1h zrak, kateri je za 10 stopinj bolj vroč od zunanjega, da ti jebem mater. Seveda drezam naprej. Jah no, potem pa bi meni zelo prav prišlo, da se tale čas skrajša. Pa naredimo namesto do 120dni, do 3dni. A bi bil problem? Ker jaz bom crknu, preden bo prvi mesec mimo, kaj šele štirje. Na koncu se itak nisem odločil, ker se račun ne izide. Sam banana republika bi dobila še enega plačnika, kateri ne more plačat in nabijanje obresti do onemoglosti.

Gospa čebelica, na zavodu za zaposlovanje, mi je na listek napisala en podatek in telefonsko. Ko sem ga hotel na koncu vzeti, da se bom še sam malo pozanimal, mi ga ni hotela dati, češ, saj ga ne rabim več, ker mi je ona vse povedala. Vljudno sem ji rekel, če ga lahko dobim, ali se res ne smem še sam malo pozanimat. A se boji, da bo ovca preveč izvedela. Sem se nagnil naprej, vzel listek in zahteval še en blok. Tistega mi tudi ni hotela dati. Seveda, tako nevljuden, da bi ji odmaknil roko in vzel še tole, nisem hotel biti. Namreč po vprašanju, da bi še blok, ga je dala po roko. Odšel in ..... brezveze v glavnem. Poklicali me niso tudi 1x ne. Toliko o njihovi skrbi zame. Pa, sej to je ustanova za pomoč nezaposlenim? Jaz ne zahtevam, da meni oni iščejo službo, da ne bo nesporazuma. Boli njih [cenzura] za vse brezposelne ovce.

Ampak, glej ga zlomka. Za ene se pa zelo pobrigajo. Zakaj? Ker samo iščejo kako bi jim vzeli tistega polletnega dodatka, katerega si upravičen. Tam so pa zelo dosledni. Oni že vejo zakaj? Ravno tako vejo, zakaj ne dajo v treh dnev ven denarja, ampak je treba zakonsko čakat do 120 dni. Da jim jebem mater.

Greš na občino in se ti zdi, da smo leta 1955 in ne 2012. Mah brezveze pisat.
wink-1.gif


In tudi, da manjka strojnikov, naj ne lapajo več. To je en sam pesek v oči. Ker če ne dobim, kot strojnik z 12let delovnimi izkušnjami, ene faking službe, se pa konča. Jaz nisem prodajalec megle, nekaj znam in sem se pripravljen še kaj naučiti. In spet glej ga zlomka. Pridem na razgovor in je delo čisto moje področje katerega že obvladam. Huuuuh, ja nismo mene vzeli, ampak raje kuharja po poklicu. A jaz naj grem pa kuhat? Ja sej za delodajalce je to najbolje, ti ne morejo dati plače po izkušnjah in izobrazbi.
zmaga.gif


Tukaj se vrši toliko pranja denarja da glava boli. Ampak vsi tiho ko riti? Sedaj pa mene nekaj zanima? Kako lahko določen izpit stane za navadno ovco 850€, če plača zavod pa 1600€? Govorimo o točno ENAKEM izpitu. Kako si lepo državne ustanove med sabo talajo denar. Ampak priznat je pa treba, način je prekleto prefinjen. Denarj pa ni. O je je, sam ga ni več v slo, je že vse izpuhtelo.

In teh primerov je nebroj. In krade se dalje in nikome ništa. Super fajn.

priden.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik Fastly pravi:
Dejansko ni nobeno področje od nobenega in nobeden ni nič odgovoren za nič.

No tu si povzel vse nase govno od drzave.

Drugace pa prvo je treba ukinit priviligiran sloj zaposlitve, ki jim prakticno to sploh ni primarna stvar - studentsko delo.