Drugi družinski

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Peugeot 208 prejšnja generacija je totalni šrot. To ko sem vozil testnega bi ga najraje direkt v prešo zapeljal že novega.
Clio V je pa tako... ni baš nek presežek. Ne vem pa kako so bili renaulti pred tem. Če so bili dosti slabše sestavljeni se lahko samo pokrižam.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Peugeot 208 prejšnja generacija je totalni šrot. To ko sem vozil testnega bi ga najraje direkt v prešo zapeljal že novega.
Clio V je pa tako... ni baš nek presežek. Ne vem pa kako so bili renaulti pred tem. Če so bili dosti slabše sestavljeni se lahko samo pokrižam.
ga nisi ti ocenil, kot dalec najboljsega v tem segmentu? cliota.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Dvojka je stara že 6 let. Pa še predraga je.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Za dobrih 15 jurjev dobiš plota 1.0 TSi 95 KM style oprema. Poraba mala, avto fajn, opreme ni da ni, ni pa kakovostno nič kej boljš od kliota. Pravzaprav na vseh avtih tega ranga malo šparajo.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Dajte no z nekimi pecikli....vsaj golfova velikost naj bo..menda se šteje v manjši družinski avto?

Če je golf prevelik, pa tamalo toyoto.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
ga nisi ti ocenil, kot dalec najboljsega v tem segmentu? cliota.
Glede na to kar sem vozil, je tam nekje ja. Ni pa najboljši kar se tiče izdelave. Zdaj, ko je avto pol leta doma pa je seznam kar precej dolg, kar ni tako kot bi lahko bilo (sem ga po alinejah tudi napisal v temi o Clio V na tem forumu). Saj tak seznam je lahko dolg pri vsakem vozilu, samo tukaj se pogovarjamo o fundamentih.

Evo ena sveža; avtomatska klima v tem vozilu je totalni crap. Od MS do LJ smo v avtu švicali, če je klima bila nastavljena na 21.0°C, ker enostavno enkrat malo piha mrzlo, potem spet ne, v avtu dejanska temperatura in vlaga kot če bi se vozil brez klime. Avtomatika ne dela kot bi mogla. Pa da ne govorim o tem, da je avtomatika regulirana ventilacijo ali na full pihanje ali pa na 3/4. Pa pri tem avtu je ventilacijo noro glasna. Res noro glasna.
Tako, da če smo želeli normalno temperaturo, sem ročno nastavil na max hladno pa max ventilacijo in po 10min vožnje je dejansko pripihal mrzel zrak in potem ko je bil avto ohlajen, smo nastavili temp. na avtomatiko 17.5°C, da je dejansko bilo kot v kakšnem normalnem avtu pri nastavljenih recimo 21°C.

To so reeeeees osnove. Kaj delajo to pri renaultu.. ne vem. Tako neučinkovite klime in glasne ventilacije ne pomnim. Nazadnje sem imel v avtu letnika 1998 nekaj podobnega. :)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.715
2.008
113
za šankom
Jst bi vzel megane RS, vsaj peljali se boste bolje kot vseh cliotih ib citigoooooooih, res pa da bo 4 leta star, aja post je tolk resen kot 90% ostalih
 
  • Haha
Reactions: BornSkeptic

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Glede na to kar sem vozil, je tam nekje ja. Ni pa najboljši kar se tiče izdelave. Zdaj, ko je avto pol leta doma pa je seznam kar precej dolg, kar ni tako kot bi lahko bilo (sem ga po alinejah tudi napisal v temi o Clio V na tem forumu). Saj tak seznam je lahko dolg pri vsakem vozilu, samo tukaj se pogovarjamo o fundamentih.

Evo ena sveža; avtomatska klima v tem vozilu je totalni crap. Od MS do LJ smo v avtu švicali, če je klima bila nastavljena na 21.0°C, ker enostavno enkrat malo piha mrzlo, potem spet ne, v avtu dejanska temperatura in vlaga kot če bi se vozil brez klime. Avtomatika ne dela kot bi mogla. Pa da ne govorim o tem, da je avtomatika regulirana ventilacijo ali na full pihanje ali pa na 3/4. Pa pri tem avtu je ventilacijo noro glasna. Res noro glasna.
Tako, da če smo želeli normalno temperaturo, sem ročno nastavil na max hladno pa max ventilacijo in po 10min vožnje je dejansko pripihal mrzel zrak in potem ko je bil avto ohlajen, smo nastavili temp. na avtomatiko 17.5°C, da je dejansko bilo kot v kakšnem normalnem avtu pri nastavljenih recimo 21°C.

To so reeeeees osnove. Kaj delajo to pri renaultu.. ne vem. Tako neučinkovite klime in glasne ventilacije ne pomnim. Nazadnje sem imel v avtu letnika 1998 nekaj podobnega. :)
Vsec mi je, da konkretno opises crap, ki si ga kupil.
marsikdo bi ga hvalil dokler bi bil lastnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: rainbow in Hanzi

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Vsec mi je, da konkretno opises crap, ki si ga kupil.
marsikdo bi ga hvalil dokler bi bil lastnik.

Vse clio felerje od cliota 1 do 4 (štirko je zamenjal captur, ki je isti crap, samo v xl verziji) sem že večkrat podrobno opisal. In tudi to da pri vsaki generaciji ponovijo vse felerje od prej in dodajo nekaj novih. Kdor ga primerja s polom enega od njiju ni vozil.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Vse clio felerje od cliota 1 do 4 (štirko je zamenjal captur, ki je isti crap, samo v xl verziji) sem že večkrat podrobno opisal. In tudi to da pri vsaki generaciji ponovijo vse felerje od prej in dodajo nekaj novih. Kdor ga primerja s polom enega od njiju ni vozil.
Veliko boljši od novega clia ni, daleč od VW nekdaj, kar ima bolj še infotaitment, ostalo pa tam, tam. Se pa strinjam, prejšnji captur je jajc, prejšnji clio še do nekje, ampak captur pa adijo pamet. In ja vozil sem vse, polo je še najslabši v voznih lastnostih, no stari captur je slabši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NeBluzi

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Glede na to kar sem vozil, je tam nekje ja. Ni pa najboljši kar se tiče izdelave. Zdaj, ko je avto pol leta doma pa je seznam kar precej dolg, kar ni tako kot bi lahko bilo (sem ga po alinejah tudi napisal v temi o Clio V na tem forumu). Saj tak seznam je lahko dolg pri vsakem vozilu, samo tukaj se pogovarjamo o fundamentih.

Evo ena sveža; avtomatska klima v tem vozilu je totalni crap. Od MS do LJ smo v avtu švicali, če je klima bila nastavljena na 21.0°C, ker enostavno enkrat malo piha mrzlo, potem spet ne, v avtu dejanska temperatura in vlaga kot če bi se vozil brez klime. Avtomatika ne dela kot bi mogla. Pa da ne govorim o tem, da je avtomatika regulirana ventilacijo ali na full pihanje ali pa na 3/4. Pa pri tem avtu je ventilacijo noro glasna. Res noro glasna.
Tako, da če smo želeli normalno temperaturo, sem ročno nastavil na max hladno pa max ventilacijo in po 10min vožnje je dejansko pripihal mrzel zrak in potem ko je bil avto ohlajen, smo nastavili temp. na avtomatiko 17.5°C, da je dejansko bilo kot v kakšnem normalnem avtu pri nastavljenih recimo 21°C.

To so reeeeees osnove. Kaj delajo to pri renaultu.. ne vem. Tako neučinkovite klime in glasne ventilacije ne pomnim. Nazadnje sem imel v avtu letnika 1998 nekaj podobnega. :)
Da ne boš mislil ... Se recimo ne spomnim BMW, va katerem bi imel klimo na več kot 19. Isti razlog. Ali pa gretje v novih Mondeotih (ne vseh, mariskterem pa): najprej naredi savno, pa na ful hladi, pa greje pa hladi ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Da ne boš mislil ... Se recimo ne spomnim BMW, va katerem bi imel klimo na več kot 19. Isti razlog. Ali pa gretje v novih Mondeotih (ne vseh, mariskterem pa): najprej naredi savno, pa na ful hladi, pa greje pa hladi ...
To je obupno. Na avensisu 2009 teh problemov nikoli ni bilo, niti pri novi corolli. To nastavis pa dela tako kot se pricakuje. Pa ne dere se v 3 pm...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Samo sem jaz na novi Corolli opazil pri vročini nad 25°C, da če hočem spodobno hlajenje moram imeti nastavljeno na fast opcijo.