Dropbox

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
imaš še box.com kjer imaš mislim, da že v štartu 50GB free.
nobena stvar ni večna, tko da kaj bo jutri ali čez par let je ne mogoče napovedat, sploh, če še kak orkan pride;)

Kaj je boljš/slabš je pa odvisno od vsakega posameznika.
Probaj, stane te nič ne;)

Men je recimo gdrive všeč, ker imaš potem eno prijavo z enim geslom za vse stvari.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.155
3
38
Maribor
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
imaš še box.com kjer imaš mislim, da že v štartu 50GB free.
nobena stvar ni večna, tko da kaj bo jutri ali čez par let je ne mogoče napovedat, sploh, če še kak orkan pride;)

Kaj je boljš/slabš je pa odvisno od vsakega posameznika.
Probaj, stane te nič ne;)

Men je recimo gdrive všeč, ker imaš potem eno prijavo z enim geslom za vse stvari.

5GB
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Box.net je talal en čas nazaj 50gb, je pa res, da je šlo za omejeno akcijo, tako, da ne vem če še traja. Z androidom si se moral registrirati (mogoče tudi iphone, ne vem). Problem box.net je pa v tem, da je omejitev datoteke na 100mb.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
BOX net ima še vedno akcijo. 50G dobite če se kot registrirani/neregistriran uporabnik vpišete v Box aplikacijo na androidu preko LG telefonov (smartphone!!).

Akcija ne vem do kdaj je, vem le da bo kmalu potekla (31 dec)...tako da kdor še ni....

Want to claim your Box 50GB? Just log into Box for Android on your device before December 31, 2012.
LP,
Dejan
 
Nazadnje urejeno:

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Je že kdo pogruntal, kako si povabljene linke lahko instaliraš na istem PC (z različnimi emaili), da bi si povečal prostor na račun povabil? Tudi po formatiranju diska in novi instalaciji Win, Dropbox zazna, da je na tem PC že bil kreiran račun v DB.
Če se me kdo usmili in še nima Dropboxa, je tule link za obojestransko pridobitev 250MB prostora: http://db.tt/K7ePECo2
LP

Popolno enostavno =)
Ponaredi MAC naslov kartice. Dropbox si ob registraciji zapomni vaš MAC naslov. Zato vas primeru različnega maila ali formatiranega računalnika, dropbox vseeno ne spusti naprej (neodvisno tudi od OS).

Poglej po spletu za mac cloner/changer ali pa kaj podobnega. Na kratko gre takole:
1. Spremeni si MAC naslov kartice
2. Klikni na svoje povabilo ali si pošlji mail z povabilom.
3. registriraj se
4. vpiši se preko brskalnika
5. Ponovi korak 1. n-krat :D

LP,
Dejan
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če se ti da s tem ukvarjat in zadeva res gleda MAC, je že bolj enostavno, če si nardiš eno virtualko in potem na virtualki šaltaš MAC naslove in inštaliraš dropbox poljubnokrat.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Če se ti da s tem ukvarjat in zadeva res gleda MAC, je že bolj enostavno, če si nardiš eno virtualko in potem na virtualki šaltaš MAC naslove in inštaliraš dropbox poljubnokrat.

Tako je =) Tudi to gre. Mogoče imaš še boljšo rešitev.
Definitivno za naslednji cloud vem.
Hvala!
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Še lažje je dati 4€ nekomu, da ti to naredi v treh urah
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sem bolj kot ne za foro sprobal (sicer imam še 28% frej od 70+GB placa) in zadeva dejansko deluje, če ima mašina drug MAC. Sem testiral na linked cloneu ene experimental Win XP virtualke, ki jo imam in gre relativno hitro, če se malo znajdeš in si nardiš ustrezen snapshot, tako da ti ostane samo še par klikov za vsako registracijo, vendar bo dropbox vrjetno poskrbel tudi za to, če bodo ugotovili, da več folka to počne.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na ta način lahko dobiš mislim da 16GB.
Trenutno imam 2GB osnovnega placa+1GB za Dropquest 2011+5GB Bonuses for using Camera Uploads+8GB za Space Race preko Univerze v Ljubljani+7,5GB od refferalov+48GB (za 2 leti) ker uporabljam Dropbox na SGSIII. Tako ali tako mam še precej frej, 28% mam zasedenga (ne prostega), sem se prej zatipkal.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Sem bolj kot ne za foro sprobal (sicer imam še 28% frej od 70+GB placa) in zadeva dejansko deluje, če ima mašina drug MAC. Sem testiral na linked cloneu ene experimental Win XP virtualke, ki jo imam in gre relativno hitro, če se malo znajdeš in si nardiš ustrezen snapshot, tako da ti ostane samo še par klikov za vsako registracijo, vendar bo dropbox vrjetno poskrbel tudi za to, če bodo ugotovili, da več folka to počne.

MAC naslov tvojega računalnika ni viden na končnem strežniku, saj vsak vidi samo MAC naslov zadnjega routerja v omrežju.
Podobno kot na forumih možno ljudi banati na podlagi MAC naslovov (kar bi sicer včasih prišlo zelo prav).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Mi je jasno, da cilnji računalnik fizičnega naslova moje mrežne iz ethernet okvirja ne more prebat, ker se tam kot izvorni naslov nahaja MAC zadnjega usmerjevalnika (oziroma enega izmed vmesnikov na tem usmerjevalniku, ki je prilklopljen na ciljno omrežje) na poti do strežnika, ni pa ravno neka znanost prebrat MAC naslova mrežnega adapterja s pomočjo aplikacije, ki laufa na računalniku in ga poslati strežniku kot neke vrste ID, da se preverja, ali je računalnik s konkretnim mrežnim adapterjem že uporabljal dropbox ali ne.

Ne vem, če Dropbox dejansko to počne na tak način, sem zgolj predvideval iz tega kar je Abomination1 napisal, šel sprobat na virtualko in finta z menjavo MAC naslova očitno deluje, razen če ima še kdo kako informacijo ali idejo, da bi bila lahko fora kje drugje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Preko brskalnika sem skoraj siguren da to ne deluje. Drugo je, če inštaliraš dropbox na računalnik in se potem preko nameščenega programa registriraš - tam bi program načeloma lahko prebral MAC naslov in ga posredoval na strežnik zraven ostalih vpisanih podatkov.

Imajo pa brskalniki tudi svoje unikatne IDje, lahko da si to zapomni. Potem pa so tu še cookiji.
Probaj se 2x registrirat na isti virtualki v različnih brskalnikih (in brez da spremeniš MAC naslov).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Fora je itak, da moraš inštalirat aplikacijo, sama registracija v brskalniku ne zadostuje. Šele ko naložiš na računalnik aplikacijo in se v njej prvič prijaviš dobiš bonus (seveda pod pogojem, da na tem računalniku Dropbox še ni bil uporabljen), tako da mora biti nekaj na tem. Lahko bi sicer uporabljal kaj drugega za ID, vendar se mi glede na sprobano zdi, da zna biti kar MAC naslov.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Mb univerza le še 2 točke oddaljena od 15gb :D

Sicer pa 30 mailov na yahooju ni problem narediti (max 1 urco dela), nato pa samo virtualko pa šibaj miško.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Mi je jasno, da cilnji računalnik fizičnega naslova moje mrežne iz ethernet okvirja ne more prebat, ker se tam kot izvorni naslov nahaja MAC zadnjega usmerjevalnika (oziroma enega izmed vmesnikov na tem usmerjevalniku, ki je prilklopljen na ciljno omrežje) na poti do strežnika, ni pa ravno neka znanost prebrat MAC naslova mrežnega adapterja s pomočjo aplikacije, ki laufa na računalniku in ga poslati strežniku kot neke vrste ID, da se preverja, ali je računalnik s konkretnim mrežnim adapterjem že uporabljal dropbox ali ne.

Ne vem, če Dropbox dejansko to počne na tak način, sem zgolj predvideval iz tega kar je Abomination1 napisal, šel sprobat na virtualko in finta z menjavo MAC naslova očitno deluje, razen če ima še kdo kako informacijo ali idejo, da bi bila lahko fora kje drugje.

To je delalo vcasih, sodec po napisanem ocitno se vedno dela.
smile-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Citat:
Uporabnik Abomination1 pravi:
BOX net ima še vedno akcijo. 50G dobite če se kot registrirani/neregistriran uporabnik vpišete v Box aplikacijo na androidu preko LG telefonov (smartphone!!).

Akcija ne vem do kdaj je, vem le da bo kmalu potekla (31 dec)...tako da kdor še ni....

Want to claim your Box 50GB? Just log into Box for Android on your device before December 31, 2012.
LP,
Dejan

A gre tudi preko Androida v virtual boxu?
evil.gif