Dron

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Sem ti dal lin zgoraj o kaznovanih. So pa imeli redarji že tudi posebno usposabljanje.
Boš kupil tega z ekrančkom?
Takole na oko izgleda kul stvarca. Malce drag je in ni znanih še vseh podrobnosti.
Ne vem, ce bom vzel klasicen daljinec ali pro. Pri pro me skrbi, da si verjetno prikrajsan za razne odklepe in modifikacije. Se ne spoznam toliko, vem samo, da se da odklepat moc oddajnika, odklepat lokacije kjer je letenje prepovedano. Vsaj zdi se mi, da sem bral nekaj na to temo.
Mogoce bi celo raje klasicen daljinec, ker mi doma stoji 9.7 incen iPad.
Bomo videli kako bo s cenami, ce je spodnji cenik pravi, bo za minija kar drag ampak po funkcijah je skoraj air2S.
FMC bom sigurno vzel, glede daljinca se pa se odlocam.
Kolikor sem gledal unboxinge torbice ni zraven, to je minus.
 

Priponke

  • EA7E18A9-95B2-4043-B475-B40F4D1B5E4B.jpeg
    EA7E18A9-95B2-4043-B475-B40F4D1B5E4B.jpeg
    77,6 KB · Ogledi: 115

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.523
267
113
no, za male pare glih ne... še vedno je mini 2 dober dron, ki se ga ne šenka za drobiž

sicer pa kaj toliko več ponujajo novejši, da bi vsi kar drli po njih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Glede na ceno skoraj x2 za mini 3 pro mislim da ni vredno.

Pac ima malo boljso kamero, senzorje spredaj/zadaj in se kaksna malenkost.

Aja pa se fmc paket je treba dodatno dokupiti za skoraj se 200€.
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Se vedno malo kolebam med Air2S in Mini 3 Pro.

Ce zakon prav razumem. Mini 3 Pro lahko letim kjerkoli brez omejitev, razen rdecih con in nad gruco ljudi? Za urbana naselja moram let najavit.

Air2S, moram najavit vsak let + izpit in registracija?
Prednost Air2S je verjetno tudi to, da je bolj stabilen + vecji senzor, ostalo mislim, da je vse isto razen da je Mini 3 Pro pac manjsi, lazji in ima nov daljinec.

Kaj pa Hrvaska, nekaj sem bral, kolikor sem razumel snemanje fizičnim osebam sploh ni dovoljeno, let pa moras v vsakem primeru najavit samo ti to bolj malo kotisti, če ne smeš snemat.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Se vedno malo kolebam med Air2S in Mini 3 Pro.

Ce zakon prav razumem. Mini 3 Pro lahko letim kjerkoli brez omejitev, razen rdecih con in nad gruco ljudi? Za urbana naselja moram let najavit.

Air2S, moram najavit vsak let + izpit in registracija?
Prednost Air2S je verjetno tudi to, da je bolj stabilen + vecji senzor, ostalo mislim, da je vse isto razen da je Mini 3 Pro pac manjsi, lazji in ima nov daljinec.

Kaj pa Hrvaska, nekaj sem bral, kolikor sem razumel snemanje fizičnim osebam sploh ni dovoljeno, let pa moras v vsakem primeru najavit samo ti to bolj malo kotisti, če ne smeš snemat.
Registracija je potrebna za oba drona. :)
Evo podrobnosti:
Če imaš DJI Mini 2, DJI Mini 3 pro, Mavic Mini je dovolj registracija, ki te stane 40 EUR, velja 2 leti in pol. Dobiš certifikat in registrsko številko, ki jo nalimaš na dron. Priporočljiva je online registracija zaradi korona ukrepov. Začneš na tem linku z novo spletno aplikacijo https://uas.caa.si/sl/login/. V tej ceni je vključeno tudi usposabljanje ter izpit, ki ti omogoča letenje tudi z drugimi droni višjih kategorij A1/A3.

Usposabljanje in izpit seveda lahko opraviš kasneje. Lahko tudi vmes prekineš za kako urco, kak dan.
1f642.png

Rabiš certifikat npr. Sigenca (je brezplačno) in kako kartico za spletno plačilo. Če nimaš kartice, jo lahko brezplačno naročiš na tem linku Vivid Money Referral link Nova Nemška banka
https://vivid.money/r/erihLHG/?lt=super_deals Na tej banki ti po novem pa ti pri plačilu blaga ali živil v Leclercu Lidlu, Muler vrnejo 6 - 10% (cash back).
Glede spletnega usposabljanja. Odlično pripravljeno gradivo, pogledaš si tudi nekaj videov. V dveh urah se lahko dejansko naučiš vse kar rabiš za varno letenje z brezpilotnim zrakoplovom.
1f642.png

Priporočam.

Tole zgoraj je za Mini 2, in 3 pro. Postopek je isti za vse drone.

Poglej težo tvojega bodočega drona. dji mavric air 2s je težji. Morda boš moral dodatno narediti še en izpit za A2. Pa tudi pri težjih dronih je v odprti kategoriji tudi določen odmik od ljudi, tudi od zgradb. Zato priporočam, seveda če boš zadovoljen z DJI Mini 3 pro, da kupiš le-tega.

Glede Hrvaške si približno zadel, poleg tega je potrebno imeti še zavarovanje odgoornosti. Slednje je obvezno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.523
267
113
Se vedno malo kolebam med Air2S in Mini 3 Pro.

Ce zakon prav razumem. Mini 3 Pro lahko letim kjerkoli brez omejitev, razen rdecih con in nad gruco ljudi? Za urbana naselja moram let najavit.

Air2S, moram najavit vsak let + izpit in registracija?
Prednost Air2S je verjetno tudi to, da je bolj stabilen + vecji senzor, ostalo mislim, da je vse isto razen da je Mini 3 Pro pac manjsi, lazji in ima nov daljinec.

Kaj pa Hrvaska, nekaj sem bral, kolikor sem razumel snemanje fizičnim osebam sploh ni dovoljeno, let pa moras v vsakem primeru najavit samo ti to bolj malo kotisti, če ne smeš snemat.

ce bos tok kompliciral, ne bos nikoli letel.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
ce bos tok kompliciral, ne bos nikoli letel.
Tako bi rekel laik. Seveda, če se človek malo poglobi v predpise in možnosti letenja, ne bo noben problem. Že tisto spletno usposabljanje ti da kar širok pogled v letenje z droni. Vsekakor pa je dobro spoštovati predpise, saj si operatorji brezpilotnih zrakoplovov ne delimo neba samo s pticami, temveč tudi z avioni, helikopterji...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Predpis mora biti no fly zone v območju kritičnih območij (letališča, bolnice, zapori, vojaški in protokolarni objekti itd.). Vse ostalo je popolni kretenizem, to spletno usposabljanje je a absolutni smeh in nima nobene veze z "varnim upravljanjem drona."

Povsem se strinjam z stavkom, da si nebo delimo tudi z drugimi letečimi objekti... Ampak veš kje je problem? Da se bodo morali tega pričeti zavedati ostali (padalci, zmajarji itd.). Ker takšno štalo, kot delajo ti "posvečeni", je nenormalno.

Enkrat sem že omenil rešitev za vse - smiselno postavljene no fly cone, max višina za drone 200m, minimalna višina za ostale 300m, pod tem dovoljeno samo v priletnih in pristajalnih conah. Ne pa da padalci švigajo amo tamo, kak jim paše, potem pa nekdo reče, da je tam letel (čisto legalno) z dronom, pa preklopijo v full retard mode "joj kaj bi ti naredil, če bi te dobil."
In pa seveda obvezno zavarovanje drona in to je to.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Registracija je potrebna za oba drona. :)
Evo podrobnosti:
Če imaš DJI Mini 2, DJI Mini 3 pro, Mavic Mini je dovolj registracija, ki te stane 40 EUR, velja 2 leti in pol. Dobiš certifikat in registrsko številko, ki jo nalimaš na dron. Priporočljiva je online registracija zaradi korona ukrepov. Začneš na tem linku z novo spletno aplikacijo https://uas.caa.si/sl/login/. V tej ceni je vključeno tudi usposabljanje ter izpit, ki ti omogoča letenje tudi z drugimi droni višjih kategorij A1/A3.

Usposabljanje in izpit seveda lahko opraviš kasneje. Lahko tudi vmes prekineš za kako urco, kak dan.
1f642.png

Rabiš certifikat npr. Sigenca (je brezplačno) in kako kartico za spletno plačilo. Če nimaš kartice, jo lahko brezplačno naročiš na tem linku Vivid Money Referral link Nova Nemška banka
https://vivid.money/r/erihLHG/?lt=super_deals Na tej banki ti po novem pa ti pri plačilu blaga ali živil v Leclercu Lidlu, Muler vrnejo 6 - 10% (cash back).
Glede spletnega usposabljanja. Odlično pripravljeno gradivo, pogledaš si tudi nekaj videov. V dveh urah se lahko dejansko naučiš vse kar rabiš za varno letenje z brezpilotnim zrakoplovom.
1f642.png

Priporočam.

Tole zgoraj je za Mini 2, in 3 pro. Postopek je isti za vse drone.

Poglej težo tvojega bodočega drona. dji mavric air 2s je težji. Morda boš moral dodatno narediti še en izpit za A2. Pa tudi pri težjih dronih je v odprti kategoriji tudi določen odmik od ljudi, tudi od zgradb. Zato priporočam, seveda če boš zadovoljen z DJI Mini 3 pro, da kupiš le-tega.

Glede Hrvaške si približno zadel, poleg tega je potrebno imeti še zavarovanje odgoornosti. Slednje je obvezno.
a na dve leti in pol plenjenje...

ni variante
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.523
267
113
Predpis mora biti no fly zone v območju kritičnih območij (letališča, bolnice, zapori, vojaški in protokolarni objekti itd.). Vse ostalo je popolni kretenizem, to spletno usposabljanje je a absolutni smeh in nima nobene veze z "varnim upravljanjem drona."

Povsem se strinjam z stavkom, da si nebo delimo tudi z drugimi letečimi objekti... Ampak veš kje je problem? Da se bodo morali tega pričeti zavedati ostali (padalci, zmajarji itd.). Ker takšno štalo, kot delajo ti "posvečeni", je nenormalno.

Enkrat sem že omenil rešitev za vse - smiselno postavljene no fly cone, max višina za drone 200m, minimalna višina za ostale 300m, pod tem dovoljeno samo v priletnih in pristajalnih conah. Ne pa da padalci švigajo amo tamo, kak jim paše, potem pa nekdo reče, da je tam letel (čisto legalno) z dronom, pa preklopijo v full retard mode "joj kaj bi ti naredil, če bi te dobil."
In pa seveda obvezno zavarovanje drona in to je to.

ja, ta varianta ni slaba.

sicer si res delimo nebo, ampak jest se drzim pravila, da se manjsi vedno umika vecjemu. seveda sploh ne letim, ce je blizu helikopter ali kaksno lazje letalo...