Dron

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.568
274
113
Operater z dron pusko ali operater drona, ki s seboj nosi posebno mrezo v katerega se zaplete. Vse je zelo kontrolirano, ne pade dron na tla kot kamen. V Sloveniji je na nekaterih lokacijah aktivna 360 stopinjska laserska kupola, ki zaznava prelete dronov. V primeru zaznave se posreduje signal operativnemu centru. Sama laserska kupola ima vgrajene kamere, ki dron posname in ga tudi spremlja.

a imamo kaksen vir za tole, ker tole pa 1. slisim...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vem da imajao redarji te kovčke od DJI, ko vohunijo za DJI droni in da so na Brniku testirali te dron jammerje, nič pa ne vem za njihovo uporabo. Enako za puške. Pa bi bilo hitro na FB, če bi koga "ruknili."
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
prišel znanec s Finske dol, lol, snemal in letel nad Blejskim otokom... njemu to normalno...

nikome ništa
Blejsko jezero. Glej moj link zgoraj. Letenje je dovoljeno. Glede otoka pa ne vem, če je na njem kaka naseljena hiša.

Recimo Ljubljanski grad je zelo oblegana cona s strani turistov, pa se tam ne sme leteti zaradi Heliporta KC. Piloti helikopterjev pa se tam bojijo leteti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.568
274
113
Vem da imajao redarji te kovčke od DJI, ko vohunijo za DJI droni in da so na Brniku testirali te dron jammerje, nič pa ne vem za njihovo uporabo. Enako za puške. Pa bi bilo hitro na FB, če bi koga "ruknili."

folk se drzi navodil.

itak te pa dron vprasa za podatke, ce hoces letet v kaksnem rizicnem obmocju. in takrat vecina cvikne...

da bi sli pa redarji na brniku lovit dron, pa ne tud glih ne vidim smisla, edin da bi nekdo res izzival in tezil med pristajanjem ali letenjem... tisti kufri so tam tok da je kljukica narejena na spisku za varnost.
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Hvala vsem za odgovore.
Jasno mi je, da ne smes letet nad grupo ljudi, sej se dron dejansko lahko pokvari in koga poskuduje, glede letalisc mi je tudi jasno da tam nimam kaj iskat, za blejski otok pa nisem vedel.
Bolj me je zanimalo koliko kaj tezijo oziroma nadzorajo to podrocje.
Recimo ko ni bilo zakona o elektricnih skirojih, sem se tudi nestetokrat peljal mimo policistov ali redarjev pa ni bilo problema.
Kizni so pisali samo tistim, ki so bili udelezeni v nesrecah.

bom kar kupil Mini 3 Pro, ko bo dobavljiv. 10.5 naj bi ga predstavili.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Hvala vsem za odgovore.
Jasno mi je, da ne smes letet nad grupo ljudi, sej se dron dejansko lahko pokvari in koga poskuduje, glede letalisc mi je tudi jasno da tam nimam kaj iskat, za blejski otok pa nisem vedel.
Bolj me je zanimalo koliko kaj tezijo oziroma nadzorajo to podrocje.
Recimo ko ni bilo zakona o elektricnih skirojih, sem se tudi nestetokrat peljal mimo policistov ali redarjev pa ni bilo problema.
Kizni so pisali samo tistim, ki so bili udelezeni v nesrecah.

bom kar kupil Mini 3 Pro, ko bo dobavljiv. 10.5 naj bi ga predstavili.
Sem ti dal lin zgoraj o kaznovanih. So pa imeli redarji že tudi posebno usposabljanje.
Boš kupil tega z ekrančkom?
Takole na oko izgleda kul stvarca. Malce drag je in ni znanih še vseh podrobnosti.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Mene zanima kakšna bi bila reakcija, če bi ga kdo "spustil" nad letališče JP.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
aja? a to se potem bolj potiho izvaja, ker sem iskal kaksen info, pa nisem nic nasel...

ti postavljas to opremo?

Jaz osebno teh sistemov ne postavljam, sem pa mocno vpet v te zgode. Ne vem, ce je ravno potiho, je pa res da se naslavlja bolj strokovno zainteresirano javnost. Bile so tudi predstavitve za vojsko, kritično infrastrukturo ipd. Vecino opreme je izraelske. Septembra se pa zadeva siri na se vec pilotnih projektov. Droni so samo del zgodbe, saj se naslavlja mnogo sirsa zgodba securitya.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in msenjur

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mene zanima kakšna bi bila reakcija, če bi ga kdo "spustil" nad letališče JP.
Se je že. :)




 
27. jan 2022
4.801
1.736
113
ja res je.
so hotli pri magni v mb nekaj snemat, so meli drona profi za par jurckov, pa niti poletel ni.
so probali z manjsim kitajskim pa je bilo isto. ni niti poletel.
Bull šit! Najbližja cona letališča MB, DJI mini normalno vzleti, če mu daš "napačne" koordinate. ;) Pa moj mini 2, lepo vzleti kjerkoli, če potrdiš, da se strinjaš z vzletom in prevzameš odgovornost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur