DPI miške

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Imam miško Logitech G604, za nastavitve miške in tipkovnice uporablja program G-HUB. DPI za miško imam nastavljeno na 1000. Do težave pa pride, če se miška ne uporablja kakšnih 5 minut. Takrat preklopi v veliko hitrejši DPI, ko miško začnem spet uporabljati, se v 2, 3 sekundah vrne v prvotno stanje.
Torej kot da bi miška v času neuporabe nekako preklopila v način standby, ob premiku pa se spet zbudila.
Prebrskal sem že vse možne nastavitve, tako v Power options kot na G-HUB, vendar rešitve, da bi bila miška vse do izklopa PC-ja na istem DPI-ju , ne najdem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Resolucija tipala je fiksna in je vedno na max DPI. Če programsko znižaš DPI se zadeva samo ustrezno preračuna na želeno vrednost, samo tipalo pa ostane na max.

Če se že karkoli niža zaradi šparanja z baterijo, je to polling rate. Mogoče je za preveriti še vse nastavitve pa da izklopiš vse "power saving" nastavitve, tako v programski opremi miške kot tudi v nastavitvah naprave preko control panel.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Resolucija tipala je fiksna in je vedno na max DPI. Če programsko znižaš DPI se zadeva samo ustrezno preračuna na želeno vrednost, samo tipalo pa ostane na max.

Če se že karkoli niža zaradi šparanja z baterijo, je to polling rate. Mogoče je za preveriti še vse nastavitve pa da izklopiš vse "power saving" nastavitve, tako v programski opremi miške kot tudi v nastavitvah naprave preko control panel.

Mi je nekako uspelo rešiti zadevo,čeprav na nekoliko čuden račun. Niti v programski opremi miške, niti v control panelu ni kakšnih nastavitev za "power saving" za miš, vključno z USB vtičnicami, na katere je priklopljena miš.
Sem si rekel, da bom pogledal še v biosu. Tudi tam ni, a ko sem bil v biosu, sem na sami miški fizično spremenil DPI (očitno deluje tudi brez programske opreme) in delovalo je.
Zdaj je DPI ob zagonu (preden se naložijo winsi do konca) skoraj enak tistemu DPI-ju, ki ga uporabljam, tako da se razlika skorajda ne opazi.
Sem pa bral tudi na tujih straneh, veliko jih ima težavo s tem, a rešitve ni.