Dovoljenje za prebivanje

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
In bo isto, kot ukinitev dodatnega zavarovanje. Da ne bo eden kao služil!
Ampak dokumente je treba pa imeti! - ampak denar boste pa dali!
Eden izmed takih t' osornih iz javne uprave je tale iz sobe 2. (ima javno izobešene podatke!)
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Torus, do kaksnega statusa ste prilezli z zeninim statusom v trenutni drzavi v kolikor je ta clanica EU? Morda lazje izhodisce za urejanje prebivalisca. V kolikor pa so urejeni papirji bi rekel da ne bo problemov.
Imamo urejeno prebivanje in delo kot Zena/Soproga EU drzavljana. Sem tudi to spraseval na SLO UE ce kaj pomaga, glede na to da je vse ze urejeno v drugi EU clanici, pa baje da ne in je vse potrebno od zacetka.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Racuni na probleme in velik zivcev. Zena je tujka iz eu, in so skos neki problemi z urejanjem pa vse traja sto let. Nocm vedt kaj to pomen za tiste k niso iz eu.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Se strinjam do neke mere.

Sam imam pa kar OK izkusnje z FURS-om. Ze veckrat v preteklosti sem klical na help-line in dobil tocne informacije. Da, postopek je kdaj-pa-kdaj zapleten, ampak zaposleni ga vsaj znajo razlozit. Zeno sem recimo ze prijavil na FURS, in postopek je bil urejen v nekaj dneh preko mojih e-davkov.

Od zaposlenih na UE bi rad dobil tocno kaj potrebujem in koliko casa okvirno postopek traja v primeru da je vse OK vlozeno. In tukaj se ze ustavi. Mislim da bi to moral izvajalec tocno vedeti in zakonodajalec nima s tem nic.

Primer:
- Gospa mi razlaga kaj vse potrebujem in potem ko recem da na spletu je pa drugace napisano za zblizevanje druzin zacne biti osorna in nesramna.
- Drugic klicem in se oglasi mlajsa gospa. Ker ne ve tocno kaj potrebujem in me poskusa vezati ampak klic se prekine. Klicem nazaj in vedno ko pridem na vrsto (po 20-30 min cakanja) se klic prekine. Klicem z druge stevilke in se mi spet oglasi.

LP
Torus
Po mojih izkusnjah je FURS vseeno bolj ustrezljiv/pozna svoje postopke kot pa UE.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Hm...,sem dosti ziher da bi moralu priznati dokumentacijo EU drzave. Sicer nimam trenutno casa posnofat zadeve. Pejd na stran EU birokracije na temo migracij in dokumentacije- zakonodaje. Bi moralo kje pisat. Tudi v Slo jeziku. So vse te zadeve prevedene. Kdo je v Slo centrala pri teh zadevah. UE sigurno niso. Morda kot 1.stopnja max.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Hm...,sem dosti ziher da bi moralu priznati dokumentacijo EU drzave. Sicer nimam trenutno casa posnofat zadeve. Pejd na stran EU birokracije na temo migracij in dokumentacije- zakonodaje. Bi moralo kje pisat. Tudi v Slo jeziku. So vse te zadeve prevedene. Kdo je v Slo centrala pri teh zadevah. UE sigurno niso. Morda kot 1.stopnja max.
Link od Policije na temo,omenja ce ima regulirano bivanje v drugi drzavi EU velja tudi za Slo. Bsaj jaz tako razumem: