Dončič - NBA

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
lanos in gr69: v komentarjih ni treba biti nesramen. Nikoli nisem trdil, da sem super poznavalec košarke. Povzel sem v grobem tisto, kar se je nekoč pojavljalo v naših medijih, ko naši košarkarji običajno niso imeli velike minutaže. Mediji bi naj imeli zaposlene poznavalce in bi naj resno pisali (na hitro najdem to "Liga NBA je bila življenjska izkušnja. Prvo ponudbo sem dobil pri 19 letih in jo zagrabil. A bil sem naiven in kmalu spoznal, da je minutaža odvisna od višine pogodbe," je o letih čez lužo razlagal Milič.)
Super, da Luki uspeva. Jasno pa je, da je košarka kolektivni šport in posameznik ne more rešiti vsega.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zaenkrat je mulc nad vsemi pričakovanji za ta leta in lepo hara po NBA.

Ampak bo treba po mišice v gym, potem pa bo še stroj.
 

SJWsnowflake

Zelenc'
22. dec 2017
18
2
3
lanos in gr69: v komentarjih ni treba biti nesramen. Nikoli nisem trdil, da sem super poznavalec košarke. Povzel sem v grobem tisto, kar se je nekoč pojavljalo v naših medijih, ko naši košarkarji običajno niso imeli velike minutaže. Mediji bi naj imeli zaposlene poznavalce in bi naj resno pisali (na hitro najdem to "Liga NBA je bila življenjska izkušnja. Prvo ponudbo sem dobil pri 19 letih in jo zagrabil. A bil sem naiven in kmalu spoznal, da je minutaža odvisna od višine pogodbe," je o letih čez lužo razlagal Milič.)
Super, da Luki uspeva. Jasno pa je, da je košarka kolektivni šport in posameznik ne more rešiti vsega.

Visina prve pogodbe je sorazmerno pogojena s pozicijo na draftu. Milic je bil izbran v drugem krogu kot 33. po vrsti in tudi zato je dobil manj priloznosti. To se dogaja tudi danes, veliko igralcev ki so bili letos izbrani v drugem krogu sploh se ni stopilo na parket in nekateri so bili celo poslani v razvojno ligo. V tej ligi imajo NBA ekipe svoje podruznice in imajo zaposlene svoje trenerje, ki z mladimi igralci delajo na individualni igri. Pri Dallasu so recimo letos tja poslali mlajsega brata Greek Freaka, ker pri Mavericksih nebi dobil priloznosti za igro in je zaradi vseh potovanj tudi precej manj casa za trening.

V NBA dajejo novincem, ki so izbrani visoko, veliko priloznosti na zacetku. Ce se izkazejo, potem jih forsirajo, ce ne pa slej ko prej obsedijo. Luka je ze sedaj najboljsi igralec v ekipi in tu sploh ni dvoma. Sedaj je samo se vprasanje, kdaj se bodo s tem sprijaznili soigralci. Po moje bi lahko v veliko pomoc bil tukaj Dirk, njemu je jasno kdo bo naslednjih 15 let glavni igralec Dallasa in ce bo on sprejel Luko kot vodjo na parketu, potem bodo to morali hoces noces narediti ostali igralci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
vidiš, s tem se pa ne strinjam, da bi imel manj izgubljenih žog zaradi njegovih "butastih" soigralcev.
Lej.... pravijo, da se v NBA igra najboljša košarka na svetu z najboljšimi košarkarji. Pa bi prej rekel, da nasprotnikov ne moreš tako na finte metat, kot jih je lahko v Evropi. Torej mu nasproti stojijo veliko boljši košarkarji.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
vidiš, s tem se pa ne strinjam, da bi imel manj izgubljenih žog zaradi njegovih "butastih" soigralcev.
Lej.... pravijo, da se v NBA igra najboljša košarka na svetu z najboljšimi košarkarji. Pa bi prej rekel, da nasprotnikov ne moreš tako na finte metat, kot jih je lahko v Evropi. Torej mu nasproti stojijo veliko boljši košarkarji.
Velikokrat se zgodi da on poda nekam kjer bi po vseh pravilih njegov soigralec moral biti. Jordan je velikokrat zaspal, Wes se je zastrikal in tako naprej...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Gledal sm ze vse njegove tekme v NBA in se res ni za bat.
Je bilo fajn vidit kako se je včeraj razpizdil ob polčasu in kako je v tretji četrtini začel dobivat žoge. Pa se trojka pa ko je sam sebi rekel Just giv me the fucking Ball. Priceless. Če ne bo poškodb bo ROY
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Velikokrat se zgodi da on poda nekam kjer bi po vseh pravilih njegov soigralec moral biti. Jordan je velikokrat zaspal, Wes se je zastrikal in tako naprej...
ahhh, dajjj noooooo. Lukec pa ne more nič zgrešiti?? Vse bodo drugi krivi??? Najlažje je vreči žogo, pa reč, da bi tam nekdo moral biti. Lej.... NI GA BLO.... zgubljena žoga, pa se tolažte kolk hočte. Mislim, da vsi preveč pričakujete od njega na prvih tekmah.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
ahhh, dajjj noooooo. Lukec pa ne more nič zgrešiti?? Vse bodo drugi krivi??? Najlažje je vreči žogo, pa reč, da bi tam nekdo moral biti. Lej.... NI GA BLO.... zgubljena žoga, pa se tolažte kolk hočte. Mislim, da vsi preveč pričakujete od njega na prvih tekmah.
A ti si gledal kaksno tekmo ali bluzis?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Mogoče je pa Lukec lanosu fovš, ker obvlada CNCjko, on pa ne. Tole "zmerjanje" s fovšijo je največji slovenski kretenizem.