Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 
27. jan 2022
4.704
1.676
113
Skoraj vse dobis kompatibilne z nespresso.
Ti govoriš o vrstah kave ali različnih kapsulah? Dolce Gusto kapsule lahko vtakneš v Nespresso?
izbor kave...
namreč če nabavi univerzalno kapsulo za večkratno polnjenje in še en mlinček za kavo lahko bilokatero kavo uporabi
niso pa vse kave v ESE pakiranjih
Jaz pa nekaj ne razumem - kupiš mašino za hitro pripravo kave - not daš kupljeno kapsulo in stisneš gumb pa je. Če imaš željo po "postopku", pač kupiš nepražena zrna in đezvo.
 
Ti govoriš o vrstah kave ali različnih kapsulah? Dolce Gusto kapsule lahko vtakneš v Nespresso?

Jaz pa nekaj ne razumem - kupiš mašino za hitro pripravo kave - not daš kupljeno kapsulo in stisneš gumb pa je. Če imaš željo po "postopku", pač kupiš nepražena zrna in đezvo.
odgovor se je nanašal na ESE kapsule. Tudi to kar sem napisal ni zamudno. ne polniš kapsule vsakič sproti, kupiš komplet namenskih kapsul in to je to. Upoštevaj da igra okus kave tu vlogo.....nidežva sto

PS ko smo že pri teh zadevah Nivona ima eno tako fajn mašinco za hitro pripravo mlete kave
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Prijatu ma tega:
Seveda sem bil skeptičen. Kitajc, pa kava... Dela OK. Na 4 variante kapsul in mleto kavo...
Kava je OK+++. JE tako dobra, da vsak uživa....

to je bila moja prva izbira. Po prebranih komentarjih se je največkrat omenjalo "okus po plastiki" in zamudno menjavo kapsul. In ker je bila želja po čimbolj enostavni uporabi s solidnim rezultatom, sem vzel preverjeni Nespresso.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Sem kar DG nabavil, sicer so pa zdajle vsi v akciji, tudi Nespresso je dobrih 50€+50 kapsul. Je ta boljši od DG? Filat kavo, se splača? Sem našel kompatibilne kapsule za DG po 0,15€.. :) Katere vi nabavljate in kje?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Sem kar DG nabavil, sicer so pa zdajle vsi v akciji, tudi Nespresso je dobrih 50€+50 kapsul. Je ta boljši od DG? Filat kavo, se splača? Sem našel kompatibilne kapsule za DG po 0,15€.. :) Katere vi nabavljate in kje?
Imel oboje in sta že v osnovi malo različna. DG lahko delaš mlečne kave direktno preko kapsul, ker imajo nekatere notri mleko v prahu. Nespresso te opcije nima, mlečne stvari lahko delaš iz pravega mleka z ločeno mašino ali že vgrajenim penilcem v kavnem avtomatu (kar seveda lahko tudi pri DG in ne kupuješ mlečnih kapsul).

Meni osebno je Nespresso boljši, je veliko več izbire (če si vzel klasiko na manjše kapsule in ne novega modela z večjim kapsulami, ki se vrtijo) in lahko kupuješ kavo praktično vseh proizvajalcev. Tudi cena kapsul je pri Nespressu nižja. Jaz iz Italije občasno prinesem večjo količino, ker so cene nižje kot pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Za kavo priporočam tole stran, vsa za ESE so daleč najcenejši:

Koliko je tu poštnina? Vidim, da imajo bolj velike pakete.

Jaz sem ravno testiral čeha preko mocafino.si. Cene dokaj ok, izbire res veliko, poštnina je 6 eur, če ne dosežeš zastonj poštnine. Ravno danes naj bi bila dostava.