Dodatno gretje v bloku

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Drži, ko smo ogrevali s klimo smo imeli pihanje level 1/5
smile-1.gif
Pri -15 veni v konretni sobi ti low stopnja pihanja klime bolj tezko ogreva.... skratka meni klima ne pase pa ce je to za vas top ogrevanje gor ali dol.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.358
6.547
113
Odvisno tudi od klime. Je pa res, da je klima bolj primerna za konstantno držanje temperature, potem lepo opravlja svojo nalogo, če pa bi želel hitro dogreti pa mora pihati...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Drži, ko smo ogrevali s klimo smo imeli pihanje level 1/5
smile-1.gif
Pri -15 veni v konretni sobi ti low stopnja pihanja klime bolj tezko ogreva.... skratka meni klima ne pase pa ce je to za vas top ogrevanje gor ali dol.

No ja, očitno sem zares lolek, da si spodnji citata razlagam kot odsvetovanje nečesa običajnim ljudem. Posebneži so pa itak svet zase in za njih običajni zakoni ne veljajo.

Citat:
No ja, glede na to da klima suši zrak in da nonstop nekaj piha pac ta opcija ni ravno za vse...

Se globoko opravičujem in obljubim, da se bom v bodoče trudil, da ne izpadem zopet lolek
stupid-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.866
113
pri taščici
Predvsem je bila pod pasom tista o suhem zraku. Klima vem da zna pihati, povrh vsega pa se ogreva LAHKO slabo. Imam eno tako izkušnjo ob morju. Greje za en drek, hladi pa super in neslisno. Za vse to pa kriva lokacija pohištva in klime.

Ampak ko enkrat začneš razmišljati o kaloriferjih in podobnih "pihalnikih" potem jaz hitro predlagam klimo. Takoj ko je kaj več kot začasno ogrevanje v igri. In v blokih je ponavadi tudi poletno.pregrevanje problem.
Jaz sem klimo laufala v bloku od 1.maja do začetka oktobra. Ne stalno, so pa bili dnevi ko sem imel.prizgano klimo, sosedje pa radiatorje (jaz sem celo zimo preživel pri zaprtih radiatorjih na 20+C)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
A ne suši klima zraka? No potem se opravičujem za dezinformacije če ga vlaži! Lp
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
ok...se pravi ena dobra klima pride v poštev ampak drugo leto. Za varčno klimo je potrebno dobrega jurija.

Kaj pa začasno..oljni radiator ali nek ir panel vgradit na hodnik tako da dogreje malo kuhinjo in malo dnevno sobo.
 
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
ok...se pravi ena dobra klima pride v poštev ampak drugo leto. Za varčno klimo je potrebno dobrega jurija.

jaz mam aermec, gretje 4kw, hlajenje 3,5kw, gretje do pri -20, ogrevana zunanja enota. maš elektrofilter+ plazmo (čiščenje zraka) cena klime z wifijwm 1080 €. isto klimo dobiš pod blagovno znamko gree (verjento bo treba kak hr trg pregledat, pri nas je verjent one bo) in je še cenejše

potem pa daj sm not še montažo (jaz sm mel sam demontažo stare + montažo in zagon nove, uporabljena obstoječa napeljava (cevi). cena 170 €


Kaj pa začasno..oljni radiator ali nek ir panel vgradit na hodnik tako da dogreje malo kuhinjo in malo dnevno sobo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
A ne suši klima zraka? No potem se opravičujem za dezinformacije če ga vlaži! Lp

Če pri konstantni vlagi zrak segreješ, se relativna vlažnost zniža in to ne glede na vrsto gretja. Elementarna fizika.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.866
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
A ne suši klima zraka? No potem se opravičujem za dezinformacije če ga vlaži! Lp
Ne ga ne. Vsaj ne pri gretju. Kje pa sem napisal da ga vlaži?
Suši ga pri hlajenju ,ker na "hladilniku" nastaja kondenz iz notranjega zraka ki ga po cevki odvedes stran. Pri gretju pa nastaja kondenz na zunanji enoti.
"Suši" ga samo zaradi same fizike segrevanja zraka (z višanjem temperature , relativna vlaga pada). Dejansko vsaka peč na gorenje (drva, plin, olje) bolj suši zrak. Ker porablja zrak, katerega moraš nadomestiti z zunanjim mrzlim suhim zrakom. Pri klimi pa ni treba dovajati zraka v prostor.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.358
6.547
113
Kratkoročno popravi oljni radiator. Deugače pa zdaj tudi klime montirajo, ni ovire, mogoče bo tudi kaj ceneje, ko ni sezona.

Ampak nižje od micke FH jaz ne bi šel, ker deugače bo pa štroma preveč. Pa wifi modul daj not, da ji lahko pomagaš na daljavo
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Nabavi ji el. radiator ter montiraj na steno. Gor je thermostat, pa jii bo dogreval po potrebi.

Kaj spodobnega se dobi (po moje) v rangu 100 EUR.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Klima pri gretju ne susi zrak. Ampak zaradi krozenja zraka v sami enoti, ga nekaj odvzame skozi filtre. Verjetno spet odvisno od same klime. Pri meni ce je vlaga 70-80% odvisno od pocetja v bajti (kuhinja) pri celodnevnem delovanju pade 50-60% vlage. V drugem prostoru ki je locen od kuhinje, pade na 40-50% kar je vec kot odlicno in zjutraj na oknih nimas vlage.

Ko sem se grel na radiator so bili precej problemi z vlago, ce nisi luftal.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.915
816
113
Ob gretju ostane absolutna količina vode v zraku enaka, pade pa relativna vlažnost (tisto, kar je vbistvu pomembno).
Ob gretju se na notranji enoti klime ne izloča in ne nabira voda. Niti kapljice.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.079
799
113
ksz

Klima
bonk.gif
starejši gospe popraviti ali zamenjati oljni radiator in bo imela za lifetime elektrike razlike do klime, pol pa če ti kje to piha za vrat ali ne.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
A ne suši klima zraka? No potem se opravičujem za dezinformacije če ga vlaži! Lp

Če pri konstantni vlagi zrak segreješ, se relativna vlažnost zniža in to ne glede na vrsto gretja. Elementarna fizika.
smile-1.gif

Isto kot da bi mi pisal s hieroglifi
smile-1.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
ksz

Klima
bonk.gif
starejši gospe popraviti ali zamenjati oljni radiator in bo imela za lifetime elektrike razlike do klime , pol pa če ti kje to piha za vrat ali ne.

zmaga.gif


Razen, če računaš, da se boš v bližnji prihodnosti ti vselil.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Sem uredil z nekim rediatorjem ki da porabi manj elektrike od oljnega. Gretje je zdaj boljše...zgleda da je tisti stari oljni radiator samo kuril elektriko , grel pa bolj malo.

Hvala vsem za odgovore in namige.

Pa srečno in zdravo v novem letu
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.866
113
pri taščici
Lepo se ti zgleda.
Koliko bo pa ta radiator pravil elektrike pa spremljajo števec. Kaj če se bo letos slučajno rikverc vrtel.